Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Evde böcek

Mathias

Öne çıkan mesajlar

paparnoz said:

paparnoz said:

http://www.belgeselizle.org/belgeseller/Yarasalar-ve-Suikast-Bocegi-Belgeseli-162.html

videonun 1 dakika 23 saniyesin de görünüyor,suikast böceğine benziyor,ama umarım değildir çünkü kan emiyor bu böcek türü.

Bende aynı hatayı yaptım resimleri neredeyse aynı şöyleki:

Böcek resimi içerir

Mathias'in gördüğü ve resmini çektiği böcek:

Benim bulduğum Triatoma (senin bahsetiğinde bu)

Fistanın bulduğu ve şimdiye kadar kimseyi ısırmadığına göre ve ilk resimdeki arka üçgen cıkıntısına bakaraktan kesinlikle böceğimiz bu Leptoglossus occidentalis

Sosyal ağlarda paylaş

Prof.Dr. Nedim UYGUN Kime: bana

ayrıntılar 13:24 (2 saat önce)

xxx Bey,
Resmini gönderdiğiniz böcek,Hemiptera Takımına bağlı bir türdür.Bu takıma bağlı binlerce tür mevcuttur.Bunların bir kısmı bitkilerle beslenir ,
bir kısmı diğer böceklerle beslenir yani yararlıdırlar,diğer bir kısmı ise hem bitki ile hemde diğer böceklerle beslenir.Bu türlerin çoğu dış görünüş olarak
birbirlerine benzer.Bu nednle fotoğraftan teşhis etmek mümkün değil, doğruda değil.Tüm böceklerde olduğu gibi,bu takıma bağlı bireylerde kış
aylarında kışı geçirmek için daha sıcak barınaklara doğru hareket ederler.İnternetten HEMİPTERA diye girerseniz türkçe ve ingilizce çok fazla bilgi
bulursunuz.
Sosyal ağlarda paylaş

dun kapali balkona asitigm pantolonu sabah aceleyle giyerken tam bacagima gecirdigimde pacasindaki igrenc beyaz bocegi farketmem ile odadan depar atmam bir oldu adsf

pantolonu ole bir firlatmisimki bocek yok piyasada, sabahtan beri diken ustunde oturuyorum koselere ve masa ayaklarina filan paso raid in koseler icin yaptigi bokuyla ilacladim, 4 tane bocek yemi actim koydum filan ustune bu topic cok mukemmel gitti >_<

vakumlu ev filan bakmak lazim artik
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...