Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rutkay Aziz...

dusuncelihayvan

Öne çıkan mesajlar

Yılmaz özdil kadar ali bulaç okuyorum, bende mhpye oy verdım ve akpnin övebilecegimiz bir konusundan degil ADALETSİZ kalkınma diyen rutkay azizden bahsettigimize göre engin alanı da kapsadıgından rutkay azizi haklı bulman gerekir bulmuyorsan engin alana oy vermemen gerekir.

Bunun dışında icraatlarını ortaya koyuyorsan palavra icraatları degil linki degil gerçekten ortada bir icraat koyacaksın ekonomi ortada (hadi ekonomi iyi degil ama digerlerinden daha ıyı densin bari herkes batarken bakın biz batmadık densin koyun gibi ekonomi iyi denince yemiyoruz) komşular ortada vs.

Bunun dışında rte degil mit konuşmuş pardon rtenin haberi yoktur bile izin vermezdi, kimi yiyorsun mit rteden emiri alıyor gidip konusuyor kendı kendıne gidip konuşalım demıyor bunu sende bende ve bunu okuyan herkes bılıyor .
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Yılmaz özdil kadar ali bulaç okuyorum, bende mhpye oy verdım ve akpnin övebilecegimiz bir konusundan degil ADALETSİZ kalkınma diyen rutkay azizden bahsettigimize göre engin alanı da kapsadıgından rutkay azizi haklı bulman gerekir bulmuyorsan engin alana oy vermemen gerekir.

Bunun dışında icraatlarını ortaya koyuyorsan palavra icraatları degil linki degil gerçekten ortada bir icraat koyacaksın ekonomi ortada (hadi ekonomi iyi degil ama digerlerinden daha ıyı densin bari herkes batarken bakın biz batmadık densin koyun gibi ekonomi iyi denince yemiyoruz) komşular ortada vs.

Bunun dışında rte degil mit konuşmuş pardon rtenin haberi yoktur bile izin vermezdi, kimi yiyorsun mit rteden emiri alıyor gidip konusuyor kendı kendıne gidip konuşalım demıyor bunu sende bende ve bunu okuyan herkes bılıyor .

Ben Rutkay Aziz'i hiç eleştirmedim zaten... Bu ülkede herkes özellikle sanatçılar siyaset hakkında fikirlerini ortaya koymakta özgürdür.
Ama bu konuda da mesela Sezen Aksu'ya tukaka diyenlerin Rutkay Aziz yapınca alkışa boğması da ikiyüzlülüktür =)))
Dedim ya şurda tartışılabilicek adamlar var bide tartışılamayacak her canları sıkıldığında;
Fettoş;Maklube;Abi;Sohbet;Cahil;Gerizekalı;Eğitim seviyesi düşük; şakirt gibi tagleri içeren hakaretlerle karışık bi mesaj atıp üste çıktıklarını zannediyorlar.
Bir de işin komik yanı 3-5 kişi bi araya gelip birbirlerini destekledikleri için tartışma kazandıklarını zannedip mutlu oluyorlar...

İşte bu millet koyun onlara göre,RTE güdüyor ya biraz da siz güdün arkadaş,madem siz o %50'den çok daha akıllısınız izin vermeyin Tayyip'in ikna etmesine insanları siz ikna edin...
Ben mesela son seçimde RTE'ye gidicek net 6,CHP'ye gidicek 4 tane oyu MHP'ye yönelttim bi şekilde konuşup ikna ederek, bu kadar atıp tutan sizde var mı icraat? Daha bir kişinin fikrini değiştirip oyunu Tayyip'e atmasını engelleyebildiniz mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Evet genelde akpli olanı çat diye chpli yapmak kolay olmuyor bende o yüzden 3 tane akpli fakir insana bakın siz fakirsiniz ben sizin 3ünüzün aylık harcamasını tek başına yapıyorum ve mhpliyim hepiniz ilkokul mezunuzusunuz ben üniversitedeyim bir zahmet beni dinleyin ve mhpye verin dedim verdiklerini söylediler dogruysa eger. Bildigin akpden çıkarı olmadan akpye oy verıyolardı saf saf kardesım madem akpye oy verıyosun bari biraz para al dimi?
Sosyal ağlarda paylaş

EricCantona said:

Sen hala AKP'ye oy verenlerin fakir cahiller olduğunu zannediyorsan baya yanılıyosun zaten...

maddi durum fark etmiyor, cahiller veriyor direk.
devletin ne yapması gerektigini, görevlerini bile bilmeyen,15 sene krediyle ev alıp, kredi kartından her ay ihbarname gelip, 7/24 çalışıp kıt kanaat yaşayan bir kısım cahil. 250tl lik kömüre tav olan bir kısım cahil. dinle beyni yıkanmış bir kısım cahil. biraz da akp'nin nimetlerinden faydalanıp hak/hukuk/adalet/saygı pek umrunda olmayan bir kısım cahil. bir de işte tepedeki çakallar sürüsü veriyor.
chp'nin elitizm tavrının da bunda etkisi var tabi.(üşendim daha yazmaya)
Sosyal ağlarda paylaş

EricCantona said:

Sen hala AKP'ye oy verenlerin fakir cahiller olduğunu zannediyorsan baya yanılıyosun zaten...

Hayır ben akpye cahillerin veya çıkarcıların oy verdıgını dusunuyorum. Zengini var fakiri var ayrı ama fakirsen ve akpye oy verıyorsan en azından fırsatı degerlendir sende akpden para al bedavaya akpye oy vermek şapşallık.

Rutkay azizi savunan adam rutkay azizi savunan adamlara karşı rutkay azizin karşıt oldugu kişileri savunuyor. Yippiiee.
Sosyal ağlarda paylaş

Seçim öncesi reklam olsun diye 15 üniversite açan, feza gürsey enstitüsünü kapanma noktasına getiren, abuk subuk yök gibi kurumları hala kapatmayan, en azından reforme etmeyen daha da kötüsü bunların başına akademik açıdan şüpheli insanlar koyan, ülkenin bilim akademilerini (üniversitelerinin yanında), araştırma kurumlarını YÖKe bağlayan bir hükümetin eğitimi ileri götürebildiğini düşünen insanlar varmış aramızda. Süpermiş.
Sosyal ağlarda paylaş

napolyonn ne saçmalıyon yahu? komünist ezberi dedi bi de bana hahah. senin zihniyetin işte ülkenin üniversitelerini bile kendi kararlarını alacak bir şekilde serbest bırakamayan, o üniversitelere güvenemeyen bir zihniyet. kalkmışın bir de bana faşistlik hikayesi okuyosun.

Senin dediğin o sorunlar olursa bile muhteşem hükümetinin seçim propagandası olarak 15 tane üniversite açmasından dolayı ortaya çıkan tırt üniversiteler yüzünden olur. bu ülkenin üniversitelerini yöke muhtaç hale getiren yökün kendisi.
Sosyal ağlarda paylaş

neye karşı çıkıyo yök? ben kaç kere okuduğum üni kafasına göre iş yapıyo diye diğer ünilerdeki haklarımı elde edemedim. laf işçileri yine iş başında yök ün hiç bişeye karıştığı yok bence daha iyi denetimli bi sistem lazım. odtüdeki maaşlarından memnun olmayan profesör dese şunu anlarımda ardeth in demesi düşündürüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

sırf senin zihniyetindeki insanlar bütün üniversitelerin rektörlerinden, öğrenci sayısına kadar, kurallarından alınacak hocalarına, asistanlarına kadar herşeye kendileri karar veriyorlar diye bu durumu olumlu bulan zeka derinliğini seveyim başka bişey demiyorum. bunları hepsi evrimi dolayısıyla, optimizasyon için çeşitliliğin iyiliğini anlamamaktan oluyor herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

yök ün hiç bişeye karıştığı yok bence daha iyi denetimli bi sistem lazım.

Abi nerde yaşıyosun sen amerikada falan mı? TÜBA'nın, TÜBİTAK'ın üyelerini seçmekte en çok söz payı YÖK'ün ve hükümetin. Rektör atamalarında listeyi istediği gibi yeniden sıralayıp cumhurbaşkanına sunan yök. Üniversitelere asistan alımına karşan yök. Beynini mi yıkadılar senin anlamak zor valla. Al sana haber o zamanç

said:
YÖK'ten Abant İzzet Baysal Üniversitesine Müdehale, Tartışmalı Rektör Listesi, Vakıf Kızgın

Yine rektör ataması, yine bir tartışma... Bu kez tepkili olan Abant İzzet Baysal Üniversitesi... Yükseköğretim Kurulu (YÖK), üniversitedeki rektör seçiminde en çok oyu alan ismi Köşk'e gönderdiği listenin sonuna koydu. Listenin başında ise, YÖK'te hakkında soruşturma yürütülen bir isim var
YÖK'ün 21 Ocak'ta rektör atamaları için Köşk'e gönderilmek üzere belirlediği listede, üniversitede rektör adayı olarak en çok oy alan isim olan Prof. Dr. Atilla Kılıç, üçüncü sıraya (son sıra), Kılıç'tan 42 oy az alan Prof. Dr. Hayri Coşkun ise birinci sıraya yerleştirildi.

YÖK'ün listesinde ilk sıraya yerleştirdiği Hayri Coşkun hakkında yine YÖK tarafından soruşturma yürütülüyor. Gerekçe ise, Coşkun'a profesörlük unvanı verilmesinde usulsüzlük olduğu yönündeki bir iddia.

YÖK'ün kararı üniversitede tepkiye neden oldu, ama bu karar bir yandan da tahmin ediliyordu. Öyle ki; öncesinde İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e bir mektup yazarak endişelerini dile getirdi.

Ahmet Baysal, rektör atamasında son noktayı koyacak olan Gül'den üniversitede yapılan seçim sonuçlarının dikkate alınmasını istedi ve Gül'den randevu talep etti.

Randevu talebini kabul etmeyen Köşk, buna gerekçe olarak Cumhurbaşkanı'nın yoğun programını gösterdi.

Şimdi gözler Gül'ün vereceği kararda.

Sosyal ağlarda paylaş

ya hayır bir de akademik dünyanın içinde olmadan böyle saçma sapan şeyler söylüyorsun. Türkiyedeki sistemi de az çok biliyorum, Avrupadaki sistemi de Amerikada ki sistemide.
Bunların üçü arasında bir ülkenin bilim akademilerinin üyelerine, üniversite rektörlerine ve üniversite kurallarına devlet eliyle en çok karışan ülke Türkiye. Ben sana örnekler veriyorum, TÜBA diyorum, TÜBİTAK diyorum bunların üyelerinin önemli bir kısmını YÖK seçiyor diyorum. Ulan birader valla ağır laf edicem şimdi üniversitelerin bölümleri verecekler seçmeli ders sayısını bile yöke danışmak zorunda ki boğaziçi kavgalı dövüşlü kabul ettirebildi üniversitesinde verilecek seçmeli derslerin sayısını.

boş boş konuşacağına varsa elinde karşı örnek onları sun
Sosyal ağlarda paylaş

ardeth bu senin dediğin durum yök ün bir sonucu değil her türlü kamuda üste çıkacak memurlar üstlerinin görüşleri doğrultusunda çıkar. tam emin değilim sistem neye göre işliyor ama bu dediğim devletin sisteminin bir sonucu. sonuçta üniler devlete bağlı ama gelip burada merkezi sistemle yönetilen bir ülkede başkanlık sistemi denince hop oturan, hop kalkan bir güruh iş konusu üniversitelere gelince aynı yapıyı kabul etmemesi insanı düşüncelere itiyor. ayrıca muhasebesi yapılmasın deniyor ama 80 öncesi üniversiteler eğitim yerine ideoloji eğitim kampları olmuştu şu anda bir kaç anadolu üniversitesi dışında öyle siyasi kamplaşmalara izin verilmiyor ve ben çok memnunum.
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

odtüdeki maaşlarından memnun olmayan profesör dese şunu anlarımda ardeth in demesi düşündürüyor.

noluyormuş ben deyince pardon ben de boğaziçinde asistanlık yaptım ben de o bölümdeki 50-60 yaşında hocaların onca sene yökten çektiklerini dinledim. bu konularda bir fikir sahibi olmak için üniversite öğrencisi bile olmak yeter. ama senin dediklerini demesi için birinin beyninin yıkanmış olması lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

bu gibi adamlar universitede yasamak degil yasatilmak istiyor cunki, hersey otomatik olsun lise gibi olsun istiyor

giris otomasyona alinsin, kayit otomatik olsun

ders secimi her ogrenci ayni dersleri alsin

he dersin her okuldaki konu icerigi ve odevler ayni olsun, hocalar mufredattan anlatsin

sinav yonetmeligi ayni olsun, sinav yapmak istemeyen dersi sinava elverissiz hocalara bile beyinsiz ogrenci algiliyamiyor diye ezber kapsamli sinav yapsinki o otomasyon donsun

eh zihniyet bu olunca universitede yuksek lise oluyor tabi, hocalara zorla neyi ogrendiginiz degil neyi ezberlediginizi sordurtuyor sistem, ondan sonra mezun olan bombos ezber kafasi ile cikiyor uniden, sifir yaraticilik ile dimdizlak giriyor sektore, sozelcisi word/exel drone u oluyor, sayisalcisi imzamatik, doktoru ise seri hastamatik

direnen hocalarida tehdit ediyor bi guzel mis
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...