Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rutkay Aziz...

dusuncelihayvan

Öne çıkan mesajlar

hedehodohop said:

İnsanlar kendi kültürlerine,değerlerine yakın hissettikleri bir partinin pratikte bocalamasını affediyorlar.Chp iktidar olsaydı ve aynı duruma düşseydi bence bir kemalist yine gidip chpye oy verirdi (alternatif yaratabilicek bir çoğunluğu olduğu için chp örneği veriyorum) , düzeliceğini umarak veya kötünün iyisi diyerek.Bu toplumsal psikolojiyi iyi analiz etmek lazım .Kendilerine hitap eden bir partinin başarısızlığını kendilerini yadsıyan bir iktidarın başarısına tercih ediyorlar.

bir yere kadar haklısın. ama bak 9 sene diyorum, 10 sene olacak yakında, birinci, ikinci, üçüncü, beşinci, 10., 50. hatayı affedersin, ama yıllardır sürekli aynı hatayı sürdürüp daha da ötesinde o hatayı savunuyorsa affetmezsin, eh yeter demen gerekir bir yerden sonra. Dememek futbol fanatizmine döndürmek oluyor işi, ki o da gayet bilinçsiz bir şey.

CHP veya başka bir partide bunun olacağına inanmıyorum ben. Çünkü her şeyden önce bu kadar başarılı bir halkla ilişkiler kısmı yok hiçbirinde, daha da ötesinde hem dine hem milliyetçiliğe gazı verme iki kesimi de arkaya alma gibi bir durumları yok. Zaten AKP öncesi dönemde de gördük işte, her seçimde iktidar değişiyordu. Yani insanlar hataları affetmiyorlardı. AKP'nin ani çıkışı bile bunun kanıtıdır, hiç yokdan yepyeni bir partiye bir anda birincilik geldi, daha öncesinde de nice iktidarlar değişti, koalisyonlar kuruldu.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

balon said:

@Rew: Benim tezlerime cevap verebilen kimse olmadığı için, düşüncelerimle yarış edebilecek kapasitede olan kimse de olmadığı için, ablak ablak gülmeyi tercih etmenize neden olduğum için gayet mutluyum. Burdaki insanlar herkesi biliyor, beni tanıyanlar da kişiliğimi veriyor. O döneklik hakaretini de bu sebeplerle aynen sana iade ediyorum.

eğer kimse seni anlamıyor ya da düşüncelerinle yarışmıyorsa sorun kalan herkeste değil sendedir, acı ama gerçek :) okulu, mastırı, işi torpilli şekilde eline verilen, söylenen iki sözü bile anlamazdan gelip sağa sola çeken tartışma stilinle zaten farklı kulvardasın ona itiraz eden yok, ama o kulvar üst kulvar değil maalesef.

Allah senin gibi pis iftiracılardan esirgesin. Senin kulvarına girmekten de korusun zaten. Lakin ben, ne masterımdan önce Ali Demir'i tanırdım ne İtü'den herhangi birini. Benim İtü'ye başvurma ve giriş sürecimi buradan bir pati bilir, isim de verebilirim istersniz. O giriş sürecimi ona sorabilirsiniz, torpille mi kendi emeğimle mi girmişim diye.

THY'ye de kendi emeğimle girdim. Tabi ki belli sınavlara tabi tutulduk ve bu sınav sonucu geçenler arasında da , senin şirketin,herhangi birinin şirketinde olduğu gibi kendilerine yakın adamları tercih ettiler. Çayda çıra oynayan adamlar alınmadı. Bu da doğal olanı. Kendi bulunduğum konumda daha iyi bir alternatif de yok. Olursa zaten benden daha iyisi de oraya getirilir. Çünkü sorumluluğun kralı olan bir işyüküm var. Hata kabul etmiyor.

Benin inandığım dava, senin rahatsız olduğun dava. Sizin derdiniz bizle değil, gerçeklerle. Kimse beni anlamıyor da ne demek oluyor? Yahu sen kimsin ? Beni ne kadar tanıyorsun? Benim burdaki arkadaşlarımı nerden biliyorsun? 4-5 tane hokkabazın, şarlatanın düşüncelerine göre beni yargılıyorsan ben napabilirim senin için? İşine bak yani.

Beni burda tanıyan, bilen, anlıyan insanlarla ben gayet mutluyum. Onlarla tartışmam ve konuşmam gerekirse yapıyorum. At gözlüklülerin de benim için ne dediklerini pek önemsemiyorum, kulvarlarıyla falan da. Niye mi uğraşıyorum ? Kafa buluyorum, hoşuma geçiyor dalga geçmek cahillerle. Beter olun sinirlenin yani, güzel oluyor =)

Allah size akıl versin, başka da bi şey diyemem. O zaman benle tartışma şerefine erişebilirsin. İyi akşamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

balon'un ne kadar içi boş olduğunu ve biraz olsun tartışma ciddiye binince bilgisiz kaldığını bildiğim için ona cevap vermiyorum. Kendisi tüm tezleri çürütüldüğünde "bana ne işte" diye kısır döngüye giren, kendisine söylenenlere karşıt bir şey söyleyemeyince de konuyu saptırmaya çalışan yetersiz bir arkadaş, defalarca gördük, o söylediğim/bahsettiğim kesime çok uygun diyemeyeceğim çünkü akp'ye ya da sözlerine inandığı için değil iktidar partisi tarafından kayırılıp torpil yapılan kaymak yandaş tabakadan olduğu için savunuyor onları esasen, anlattıkları o yönde.

hedehodohop said:

@Rewendor
Senin gibi uzun uzun yazmaya üşeniyorum ama bir muhafazakar partinin %50 oy almasını sadece halkın ''cahil'' olmasıyla açıklamak çok yüzeysel bir tutum.Yıllarca dışlanmış , ikinci sınıf olarak görülmüş , küçümsenmiş gelenekçi ve dindar halk kitlelerini merkeze alma taahhüdünde bulunduğu için akp başarılı oldu.Doğuda bir kürdün bdpye oy vermesi de buna benzer bir durumdandır.Kısacası toplumun her kesimini kucaklıyıcak bir alternatif yaratmak yerine sürekli onları kendin gibi olmadığı için dışlarsan akp %50de oy alır %90da

e doğru, ilk oyu bu sayede aldı, ancak daha sonra arada geçen 10 seneye yakın süre içerisinde aslında akp'nin geleneksellikle de dindarlıkla da alakasının olmadığını, dahası verdiği zararın getirdiği yararın çok daha ötesinde olduğunu göremeyip hala hiç tartmadan kavrayamadan 2 reklama kanarak partiyi geleneksel, dindar ve iyi iş yapan olarak görmek cehalet ve ahmaklık kısmı zaten işin. ve bunu yapan, yani o son %50'^yi veren kitleye bu lafı etmek gayet normal. yoksa kafası çalışan dindar/geleneksel vb. adam bir kere kanar, kanabilir, herkes için normaldir, hadi olmadı 2. defa belki bi umut diye sabreder ama 10 sene boyunca bunun ne kadar yalan bir kalıp olduğunu görmeden yaşamaz.

Son cümlene katılıyorum zaten, onu da mesajlarımda belirttim, CHP'nin o konudaki rezil politikasını da eleştirdim. Neden CHP derseniz en yakın rakip o olduğu için.

sen hala ne konuşuyorsun?

balonu malonu bilmem de siyasal tarih ve politika bilgimle seni değil 3 e 5 e, tatava bile söz konusu olmaz.

Bu ülkenin AKP iktidarında,

gerek sağlık,
gerek eğitim,
gerek sosyal sorumluluk,
gerek spor,
gerek bürokratik görünürlülük,
gerek şeffaflık,
gerek vergi,
gerek ekonomik büyüme,
gerek özel sektör,
gerek finansal yapı,

daha ne sayayım? hangi kaynağa bakmak istiyorsan bak, bu ülke her yönden, kültür+sanat dahil, ileri gitti.

Neye bakmak istiyorsun finansal sağlamlık mı? bu iktidar enkazı alıp, 1 tanesi devasa olmak üzere 2 büyük kriz atlattı, hem de sıyrıklarla.

bana sakın teğet geçti şakası falan yapma, bir daha mesaj atmaya tenezzül etmem.
bana sakın basın özgürlügü safsatası, gazeteciler hapiste safsatası çekme, yemem.

bu ülkede rutkay azize " vay mk ne taşaklı adam" yakıştırması yapanlar sanırım SÖZCÜ denilen gazeteyi hayatında bi kere bile açmamışlar.

Bu ülkede sizin gibi sosyal çevreden ve babadan ogula miras kalan , tamamen ideadan bağımsız sınıfsal ideolojiler
olduktan sonra sen de 40 larında huysuz bir çetintaş olursun.

yada rutkay aziz gibi bir sinema festivalinde bir ego mastürbasyonu yaparsın.

bu ülke Atatürk ile kökleri salmış, özal ile büyümüş, AKP hükümeti ile de meyvelerini vermiştir.
2002 den beri aynı muhalefeti ve aynı lafları sürdürmeye devam ediyorsun.

Hala halk cahil, akp'lilerin üniversite okuma oranı falan.
senin gibi adamlar gerçekten daha kötü şeyler hakediyor, ben bile sana cahil demek istemezken, bu ne kibirdir arkadaş,9 senedir amma canınızı acıtmış ki adalet?
Ben şuan Master'ımı yurtdışında yapan biriyim, ben de mi cahilim?
Orhan pamuk da mı cahil, diğer oyunu akp'ye vermiş profesörler doktorlar da mı cahil?
Yok yok onlar şerefsiz, paraya satmışlar dimi oylarını?

pek adetim degil böyle politika hakkında yazmak ama, senin gibi tatavadan adamlara teh internet de olsa insanın hoşuna gidiyor.

biraz akıllı muhalefet ögrenmek istiyorsanız, Viktor'dan ders alın.
Sosyal ağlarda paylaş

braid said:

gerek sağlık,
gerek eğitim,
gerek sosyal sorumluluk,
gerek spor,
gerek şeffaflık,
gerek vergi,
gerek ekonomik büyüme,
gerek özel sektör,
gerek finansal yapı,

daha ne sayayım? hangi kaynağa bakmak istiyorsan bak, bu ülke her yönden, kültür+sanat dahil, ileri gitti.

HAHAHAHAHAHA GUZEL ESPRI PANPA.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

braid said:

gerek sağlık,
gerek eğitim,
gerek sosyal sorumluluk,
gerek spor,
gerek şeffaflık,
gerek vergi,
gerek ekonomik büyüme,
gerek özel sektör,
gerek finansal yapı,

HAHAHAHAHAHA GUZEL ESPRI PANPA.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...