Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

habertürk manşet

Silphatos

Öne çıkan mesajlar

kadınlar eziliyo mu bu ülkede. eziliyo
o zaman pozitif ayrımcılığı desteklersin. bu kadar basit
senin gördüğün ifrit olduğun feminist özentileri, erkekleri küçük gören, ırkçılık yapanlar.

ayrıca has feminist olsa, yine erkeği küçük görse bişey demem. 250 gramın peşinde maymun olan adam aşşağılıktır zaten
Sosyal ağlarda paylaş

bu ülkede kadınlar eziliyor? sadece türkiyede kadınlar eziliyor? peki eğer gerçekten böyleyse allah benim belamı versin tamammı..

her alanda eşitiz hedehödö diye dolaşıp pozitif ayrımcılık yapmak nedir abi siz neyi savunuyorsunuz bne anlamadım sizi. iyi o zaman kalabalık bir masadasınız 1 bayan geldi tanımıyorsunuz ve o da "kalk da bbayanlar otursun" diye imalı imalı konuşuyor ya da bakıyor. kalkın ordan siz ayakta bekleyin... bu mantıgınız aferin size. böle böle diye diye zayten 50 sene sonra falan feminizm yön değiştirip erkekler eziliyo hedehödö diye bagırırz meydanlarda.

olaya sadece kadınlar acısından bakmıyorum. kadın erkek diye de kmseyi ayırmam(şiddet dışında). evet ben gerçek bir "eşitlik" savunucusuyum. insan insandır ve herşeyden önce saygısızlık yapmıcak kimse kimseye.. o zaman ortada ne ayrımcılık kalır ne de şiddet.

kibarlık vs geçin abi böle şeyleri ya 90larda kaldı onlar.. kibarlık dediğiniz şey artık iki tarafta geçerlidir ve adı "saygı" olmuştur.
Sosyal ağlarda paylaş

ya varya surda sırf "escape" yazıyo diye inadına inadına lafı kıçınızdan anlıyosunuz. yani anlamasanız bile kıçınızdan anlamak için çaba gösteriyosunuz. ama şu dediklerimi anlamadıysanız bidaha okuyun ve düşünün. şuan şirketteym cok rahat yazamıyorum ama eklemeler yaparım belki..
Sosyal ağlarda paylaş

haklısınız burda benim kadın erkek eşitliğini savunup erkeklere hakaretler edip ısrarla pozitif ayrımcılaga devam etmem gerkeiyordu ve bunun sonucu olarak topik "cool" kaynıcaktı.. kusura bakmayın ya...

son olarak sölemek istediğim şu; kadına şiddete tamamen karşıyım ve kadına şiddet uygulayan şerefsizdir. ama kadın erkek arası yapılan pozitif ayrımcılaga da karşıyım. saygı herşeyi çözer.. "aayy o bayan yaa.." tarzı tripler yapmacıktır. gg

Sosyal ağlarda paylaş

Escape sen feminizmi çok yanlış anlamışsın. Ama zaten uzun uzun yazıp da anlattığım seksist toplum yapısı yüzünden senin gibi eğitimli olan bir sürü insan dahi feminizmi manyak kadınların bağırış çağırışı olarak algılıyor. Hatta feministim diyen kadınların dahi bu kavramı senin algıladığın gibi algılıyor.

Senin anladığın gibi feminizm kadının erkeğe olan pozitif ayrımcılığı değil, senin yine eğitimli bir insan olarak bile kabul etmekte zorlandığın kadın ve erkeğin sosyal hayat, evlilik kurumu ve hukuk alanında eşit olmasnı talep eder. Radikal feminizm ise kökten bir değişim olmasını savunur çünkü en basiti dilimizde bile kadın ile erkek eşit değil biraz düşünürsen. ("adam olmak" tabiri mesela)

Yani senin anladığın gibi olay "bir kadına yer vererek onların burnunu kaldırmayalım" gibi sığ bir durumdan ibaret değil çok daha karmaşık. Kadının erkeğe göre fiziksel olarak daha zayıf olması ve ilkel aile ve toplum görüşleri birleşince toplumdaki kadın bireyler korunmaya ihtiyaç duyuyor ve bu yüzden böyle bir düşünce akımı ortaya çıkıyor. Yani senin anladığın gibi feminizm kadınların kendilerini erkeklerden daha üstün görmesi falan değil esasında.

Yanlış anlama seni aşağılamak niyetinde değilim zaten anlatmak istediğim şey artık o kadar içimize işlemiş ki bu durum eğitimli ve birikimli insanlar bile cinsiyet ayrımcılığı yapıyor
Sosyal ağlarda paylaş

cinsiyet ayrımcılığı bir tavır değil, doğal sonuçtur, mesela iki cinsiyeti birbirinin aynısı yapmak değil, birinin diğeri üzerinde baskı uygulamasını engellemek. kadın ve erkeklerin farklı karakterlerde, yapılarda ve kapasitelerde olması yanlışlık değil zenginliktir, birisinin fiziksel olarak zayıf olması onun üzerinde baskı kurulmasını gerektirmez, yapıyorum çünkü yapabilirim anlayışıdır bu. toplumsal mekanizmalar tamda bunu engellemek için geliştirilmiştir, eğer kadınlar eziyete maruz bırakılıyorlarsa o zaman bu mekanizmalar işlemiyor demektir, çözüm kadınları değiştirmek değil, sistemi değiştirmekten geçer. sadece fiziksel olarak güçlü olanlar söz sahibi olacaksa, kadınlar kadın oldukları için bazı kalıplara sığdırılmaya çalışacak ve direndikleri zaman imha edilecekse o zaman bir devlete sahip olmanın hiçbir alemi yoktur, zira anarşi düzeninde de zaten olacağın en kötüsü budur. Kadını zalim kocasından, çocuğu sapıktan, fakiri zenginden, zayıfı güçlüden korumayacaksa devlet niye var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...