Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

habertürk manşet

Silphatos

Öne çıkan mesajlar

Atar , bu olayların çoğu kadın bir şekilde ekonomik yapısını düzene sokup erkekten ayrılmak istedikten sonra oluyor.Kapitalist sistemde kadınların toplumdan soyutlandığı ve metalaştığı bir gerçek ama herşeyden önce bunların tarihin ilk çağlarına kadar uzanan kültürel sebepleri var.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu ana kadar sansürlü verildi reismler de ne oldu? Ayrıca resim ilk bakışta kötü gelse de öyle çok aşırı hardcore bir yanı da yok, kazara bir gün yolunuz acil servise düşerse ne yapacaksınız merak ediyorum :D

Bence resin böyle verilmesi olayın ne kadar çirkin bir olay olduğuna dikkat çekmek adına çok önemli birşey.
Sosyal ağlarda paylaş

yuh!

internette bir site vardı psikopat ölüm sonuçlarının fotoğraflarını gösteren neydi o yav? gazetelere o siteden fırlamış manzaraların baş sayfadan çıkacağı aklıma gelmezdi hiç.

Eleştrilmesi gereken bir başka nokta ise bu dozda bir şiddetin sıradan bir 3.sayfa haberine yönelik uygulanması.

Hani nerede doğu'da ondan fazla insanın 13 yaşında bir kıza tecavüz etmesi sonucu açılan davada çıkan karara yönelik dehşet dolu olması gereken haber???

[hr]

boyundan büyük laf etti deyip koyduğu sarkozy fotoğrafı da çok acınası bence etik açıdan

biz tam da böyle bir milletiz gerçi o konuda adamlar iyi yakalamış halkımızın olayını.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

kazara bir gün yolunuz acil servise düşerse ne yapacaksınız merak ediyorum :D

Valla sahsen benim kazara dusmedi isim acile o nedenle bu kadar tepki goseriyorum. Eger sizin de bi arkadasiniz bi yakininiz gozlerinizin onunde kalbinin uzerinden bicaklanip kollariniza yigilirsa belki siz de fotografi gorunce kadinin olmeden once ne halde oldugunun empatisini yapip fotografin `hardcore` oldugunu kabul edersiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

hedehodohop said:

Atar , bu olayların çoğu kadın bir şekilde ekonomik yapısını düzene sokup erkekten ayrılmak istedikten sonra oluyor.Kapitalist sistemde kadınların toplumdan soyutlandığı ve metalaştığı bir gerçek ama herşeyden önce bunların tarihin ilk çağlarına kadar uzanan kültürel sebepleri var.

ya yok paran varsa bu hayatta her türlü haklısın. Zaten parası varsa böle bi salakla evlenmez, hadi dielim çok sevdi yaptı bi salaklık sonrasında basar tekmeyi yani. adamın ailesi bile kadını destekler kadının parası varsa.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Aket-Atum said:

kazara bir gün yolunuz acil servise düşerse ne yapacaksınız merak ediyorum :D

Valla sahsen benim kazara dusmedi isim acile o nedenle bu kadar tepki goseriyorum. Eger sizin de arkadasiniz bi yakininiz gozleriniz onunde kalbinin uzerinden bicaklanip kollariniza yigilirsa belki siz de fotografi gorunce kadinin olmeden once ne halde oldugunun empatisini yapip fotografin `hardcore` oldugunu kabul edersiniz.

Hacım bak onu kabul ediyorum zaten, sadece çok aşırı değil bence. Benim demek istediğim kadına şiddetin ne kadar çirkin birşey olduğunu herkesin anlaması açısından bu çok önemli bir hareket. Tabi ki hoş birşey değil bir kadının bıçaklanması ve resminin konulması ama kadına şiddeti hala sadece yanağa tokat sananların aslında durumun ne olduğunu anlaması için böyle bir fotoğraf da gerekiyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

hedehodohop said:

Abi insan çevresinden , maddi koşullarından bağımsız bir canlı değildir.Bir ülkede kadına şiddette eğilim artıyorsa bunun kültürel sebeplerini , sosyolojik analizlerini yapmak lazım.Eğitim şart demekle olucak iş değil , bu işler birinin sizi ''eğitmesiyle'' olsaydı 70lerde bütün fabrikalardaki işçiler komünist olurdu.Ataerkil sistemi değiştirmedikçe bunlar devam edicek

eğitim ile komünizm nasıl bağdaştırdın? karşındakininde insan olduğu bilincini, kendisi gibi onunda hakkı olduğu kısmını bir insanın kafasına sokmak o kadar mı zor?
Sosyal ağlarda paylaş

@mykinn Şöyle bir alakası var.Tarihte anaerkil medeniyetler olsada aslında olayın çıkış noktasının mağarada kadının doğurganlık rolünü üstlenmesiyle çocuklara bakarken, erkeğin dışarı çıkıp avlanmasıyla yani ekonomik gücü elinde bulundurmasıyla başlıyan iktidar ilişkilerinden olduğunu düşünüyorum.Bugüne geldiğimizde de kadın yine erkeğe göre ekonomik sistemden soyutlanmış,metalaşmıştır.Doğduğu andan itibaren bağımlı,hassas ve muhafaza edilerek yetiştirilir.Modern aile yapısı aracılığıyla kadının kapitalist sistemdeki rolü bir işçinin fabrikadan akşam eve geldikten sonra ile ertesi günü işbaşı etmesi arasındaki geçen sürede onu bu sürece hazır etmesi erkeğinin bakımıyla ilgilenmesi ve sisteme yeni işçiler yetiştirmesidir.
Sosyal ağlarda paylaş

Nasıl saplamış vay amk bunlar nasıl evleniyor ben anlamıyorum ne tür bir ruh haline giriyorlar bunun tek suçlusu mandurbur halk rerörörör bakirelik yok aldatma yok bu yok bu şu diye adamı günlük yaşantısında bunalımada sokuyorlardır.Bu kafalar cumhuriyet ilan edildiğinden beri değişmemiş abi değişmezde.Haberde ölen kadına üzüldüm.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu fotoğraftan aşırı rahatsız olanlar sadece gazetelerde ve televizyonda bir söz olarak duydukları "kadına şiddetin" gerçek hali ile karşılaşmış olmaktan rahatsızlar bence. Yoksa artık ortalama bir filmde bundan daha mide kaldırıcı ve şiddetli sahneler oluyor, kabullenin bir görüntü olarak tek başına şunun izlediğimiz onca filmden sonra pek bir etkisi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Qualance said:

hedehodohop said:

Abi insan çevresinden , maddi koşullarından bağımsız bir canlı değildir.Bir ülkede kadına şiddette eğilim artıyorsa bunun kültürel sebeplerini , sosyolojik analizlerini yapmak lazım.Eğitim şart demekle olucak iş değil , bu işler birinin sizi ''eğitmesiyle'' olsaydı 70lerde bütün fabrikalardaki işçiler komünist olurdu.Ataerkil sistemi değiştirmedikçe bunlar devam edicek

eğitim ile komünizm nasıl bağdaştırdın? karşındakininde insan olduğu bilincini, kendisi gibi onunda hakkı olduğu kısmını bir insanın kafasına sokmak o kadar mı zor?
Şöyle bağdaştırdım , 70lerde de solcular fabrikalara gidip komünizm şöyle güzeldir,sosyalizm böyle iyidir diye işçilere anlatıp devrim yapıcaklarına inanıyorlardı ;ama insanın bu kadar rasyonel bir varlık olmadığını bilginin sadece verilmesinin onları değiştirmeye yetmiyeceğini anlıyamadılar.İnsan aynı zamanda duygusal bir varlıktır.Değişimin olabilmesi için sadece ''eğitmek'' yetmez onları bu değişime hazırlıyıcak maddi,sosyal,kültürel koşulların içinde olmaları gerekir.
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Şu fotoğraftan aşırı rahatsız olanlar sadece gazetelerde ve televizyonda bir söz olarak duydukları "kadına şiddetin" gerçek hali ile karşılaşmış olmaktan rahatsızlar bence. Yoksa artık ortalama bir filmde bundan daha mide kaldırıcı ve şiddetli sahneler oluyor, kabullenin bir görüntü olarak tek başına şunun izlediğimiz onca filmden sonra pek bir etkisi yok.
(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Mozaikli şekilde verseler çok sıkıntı olmazdı. Çocukları koruyacağız diye saçma sapan şeyler yapanlara destek verenler, sür manşete böyle birşey koyması saçmalık.
Sosyal ağlarda paylaş

hedehodohop said:

Şöyle bağdaştırdım , 70lerde de solcular fabrikalara gidip komünizm şöyle güzeldir,sosyalizm böyle iyidir diye işçilere anlatıp devrim yapıcaklarına inanıyorlardı ;ama insanın bu kadar rasyonel bir varlık olmadığını bilginin sadece verilmesinin onları değiştirmeye yetmiyeceğini anlıyamadılar.İnsan aynı zamanda duygusal bir varlıktır.Değişimin olabilmesi için sadece ''eğitmek'' yetmez onları bu değişime hazırlıyıcak maddi,sosyal,kültürel koşulların içinde olmaları gerekir.

Kavramları iç içe sokmuşsun, burada bahsi geçen karşındakinin insan olduğu bilincini vermek için bahsettiklerinden hiçbirine gerek yok. 70 lerdeki anlatma da eğitim ile alakalı değil sadece bilgi verilmesi.
Sosyal ağlarda paylaş

Fotoğraf şöyle basılsaydı sonuçları bu olurdu gibi artık değişemeyecek şeyler üzerine konuşmanın, hele ki Habertürkte yönetici olmadan konuşmanın pek bir manası yok :) Hadi orada yönetici olsak bir daha böyle birşey olup olmaması konusunda etkimiz olabilirdi belki.

Eğer dişe dokunur birşey söyleyeceksek fotoğraf basıldıktan ve bayiilerde yerini aldıktan sonra ve fotoğrafın oluşumu esnasında olmuş ve olabilecek olanları konuşmalıyız.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...