Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Zırcahil

sandalye

Öne çıkan mesajlar

dasaaa said:

seseka, pekaka denilebilir demiş.

pekeke derseniz pkk sempatizanı olarak görürümü ben diyorum. tdk değil.

AKAPE dememize de kızmazsınız o halde.

İşin enteresan ve ergenlerce kaçırılmış olan yanı bu PeKeKe şeklinde yazma olayını ilk Cumhuriyet gazetesinin çıkarmış olmasıdır. 90'ların başından beri dikkat ederseniz Cumhuriyet her zaman PKK'nin, PKK'yi şeklinde yazar, Türkçe'yi doğru kullanma hassasiyetlerinden dolayı(imiş).

Genelde Kürtler de ya kendi şive özellikleri gereği böyle kullanırlar, ya da PEKAKA denmesinin devletin özellikle KAKA kelimesini çağrıştırdığı için kurduğu bir komplo olduğunu düşünürler.

/diskas
Sosyal ağlarda paylaş

Cumhuriyet de PKK sempatizanı oluyor hem de önde gidip bayrak sallayanı oluyor bizi aydınlattığın için teşekkür ederiz.

Senin de CECECE CÜPPELİ HOCA CACACA olduğunu çıkarımsadım ben de örneğin fakat bunun için kısaltmalı herhangi bir kelimeye gerek kalmadı, birinin ne olduğunu anlamak çok da zor değil.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

akape diyen akp'yi sevmiyordur bunu anlarız.

Ha bir de,
AKEPE diyen herkes AKP sempatizanı oluyor senin teoriye göre?

KA harfinin kullanımı demek ki bütün bunlardan yola çıkarak, dille falan ilgili birşey değilmiş gençler, sevdiklerinize KE diyin sevmediklerinize KA diyin böyle devam.
Sosyal ağlarda paylaş

yav var böyle şeyler işte
siz neyi tartışıyonuz ki akıllı adamlar olarak
var işte
seseke diyen mi var ssk'ya
pekeke diyen adam da ya sempatizandır ya saçma bir şekilde hassaslık yapıyodur imlâya yönelik ya da bilgisi yoktur bu konuda yani cahildir ya da salağa yatıyordur uyuzdur işte
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle

abi sen bayağı yamulan bi adamsın da farkına varmayıp devam etmen durumu komikleştiriyor. hani kasıp da yok öle deel diye çırpınarak daha da komik durumlara düşmeni engellemek için söylüyorum bunu.

sonrasında ise zamanında silaha 13.yy'da yarak denilmesi bugün sizin bu forumda yarak demenizi makul kılmıyor. zamanında cumhuriyet'in türkçe kurallarına uygun bir şekilde yazması bugün sempatizanca olan bir söylemi bağlamayacağı gibi.

bu kadar basit bi şey için captain obvious olmak zorunda kalmak ise daha da komik yapıyor bu mesajı.
Sosyal ağlarda paylaş

Pirvan said:

dasaaa said:

Ha bir de,

KA harfinin kullanımı demek ki bütün bunlardan yola çıkarak, dille falan ilgili birşey değilmiş gençler, sevdiklerinize KE diyin sevmediklerinize KA diyin böyle devam.

onlar ak parti diyorlar abi..

az dışarı çık bence.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

Pirvan said:

dasaaa said:

Ha bir de,

onlar ak parti diyorlar abi..

az dışarı çık bence.

Yok be kardeş sen anlamamışsın.
Mesela Kemal Kılıçdaroğlu ya da diğer bütün CHP'liler AKEPE diye okuyor. Sempatizan mı oluyor?
Sosyal ağlarda paylaş

ah be abi..

anaokulu gibi anlatıyorum bak. daha düşük seviyesi yok. ondan..

akp'yi sevmeyenler akape diye okuyor.
halk bunlar baba. ali amca, necmettin abi, süleyman efendi, necla teyze falan.
akp'liler ise bundan gıcık oluyorlar ve ak parti o. akape değil diyorlar.
chp'liler ise ak parti demiyorlar, daha orta yoldan akepe diyorlar.

daha da basit anlatamıyorum bunu.

anlıyorum ama seni, farklı şeyler görmek biraz korkutucu senin için. hemen pekaka pekeke denklemini diğer yerlerde de uygulayım istiyorsun ama bu genel geçer bi denklem değil ne yazık ki.

bazı şeyler linear çalışmıyorlar.
tüh
ne üzücü!
Sosyal ağlarda paylaş

Biz o işleri çok iyi biliriz merak etme fakat seni biraz yaşadığın tozlu hayattan kurtarıp meseleleri biraz daha felsefik/derinlemesine algılamaya çekmeye çalışıyorum. Senin iyiğilin için yapıyoruz canım ne yapıyorsak.

Bizim mahallede böyle diyorlar diye her başkasından gördüğünü sen de yapma diye işte. Dil dediğin hassas bi mevzu azıcık tutarlı olmak lazım. AKPye AKP diyip PKKya PEKAKA diyince ikircikli bir hal oluyor. Linear olmuyor yani kapiş?

Ben de PEKAKA şeklinde telafuz ediyorum fakat Kürtlerle konuşmak gerekirse PEKEKE de derim. Böyle gereksiz ülkücü triplerine girmem, çocukça birşey.

Biri gelip PEKEKE derse de "aha terörist gaçın" şekillerine bürünecek kadar ergen değilim. İnsanları PKK'lı olmakla suçladığınız şey bi harflik telafuz meselesi. Adamın bir sürü gerekçesi olabilir ya da öyle hoşuna falan gidiyordur.
Arada bi ocaktan çıkın ciğerlere oksijen girsin
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

abi o kadar olayı oldu

akepe liler bize akepe demeyin ak parti diyin falan dediler

hala nediyor pirvan dfs

Canım tamam da siz benim takıldığım noktayı anlamadınız.
Bir adam sana gelip akepe böyle yapmış diyince sen adamı direk AKPli olarak mı yaftalıyorsun?

Bir adam pekeke diyince de PKK'lı olmuyor yani. Bir harften teoman tahlili yapıp terörist ilan ediyorsunuz insanları ona kızıyorum. Bu kadar kolay örgüt üyesi yapmayın herkesi bi sakin olun.
Sosyal ağlarda paylaş

ahaha

önce cübbeli oldum
sonra ülkücü

adamda led kafasının hası var sanırım. sdfsdfdsf

terörist ile de sempatizanı aynı sanıyorsun ki..

burada neredeyse yarım saat önce dediğimi kopyalıyorum
said:
abi sen bayağı yamulan bi adamsın da farkına varmayıp devam etmen durumu komikleştiriyor. hani kasıp da yok öle deel diye çırpınarak daha da komik durumlara düşmeni engellemek için söylüyorum bunu.

olmadı ama işte. yine tutamadın kendini..

pff.
i am truley sorry for your lots
Sosyal ağlarda paylaş

türk dil kurumu ( TEDEKA) bazı kısaltmaların cok kullanılması ve söyleniş rahatlığı nedeniyle konuşma dilinde "ka" olarak okunmasını uygun görmüştür en bilindik örnekleri KDV,SSK... gibi.

ama "ak parti" tamamen yanlış bir kullanım ya akp dersin ya da adalet ve kalkınma partisi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...