Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kedi

Lyvanna_Dolores

Öne çıkan mesajlar

aquila said:

Lyvanna_Dolores said:

ahahaha ya
cok acayip hayvanlar yav boyle giderse vericem bi arkadasa

kedi erkek ismini Thor koydum ama hakettigini dusunmuyorum hakedene kadar siz ona Capak diyebilirsiniz

guclerini alip, evden at, normal kedilerin arasinda yasayip burnu surtulsun.

dusunmedim degil ama pirelenirse geri almam eve
Sosyal ağlarda paylaş

kedi dediğin ilgi budalası bir hayvan, şımarttıkça tepene çıkar. yine de rengine, türüne vsye göre huyları değişiyor. ufak olduğu için keşif sürecini yaşıyor, hoplayacak, zıplayacak, ısıracak, yırtacak. bi süre sonra sıkılacak bunlardan, ama en sık yaptıklarını seneler boyu tekrarlayacak. ona göre şartlandırmak lazım, korkutmadan, ürkütmeden.
Sosyal ağlarda paylaş

Isırma olayı çok kritik. Severken falan elini uzatıp ısırınca ki bazen bilerek ağzını aralatıp parmak falan sokuyo insanoğlu, buna çok pis alışıp büyüyünce her ufak hamlede dişliyo. Isırmaya yeltendiğinde hemen eli falan çekip kızmak gerek.

Bir de kaç aylık bu hayvan, ilk 4 aya kadar falan bu şekilde gitmesi normal, gereksiz sprintler, eşya saklamalar, kafaya kadar çıkmalar, sabahları yalayarak ya da tırmalayarak uyandırmalar vs.

5 aydan sonra biraz daha oturuyo, ben artık ceza sistemine başvurdum. Çok da evcilleşmeyi haketmediklerini düşünüyorum özellikle cins kedilerin, arada balkona kapat 4-5 saat dursun orda. İçeri alınca da pek ilgilenme.
Sosyal ağlarda paylaş

maksimum 1.5 ayliktir cins kedi oldugu soylenemez bildigimiz turuncumsu sari rengi olan sokak kedisi sarman iste
balkona kapatirsam aglar sizlar sonra pek dindar komsular neleroleyore apartmana melek girmeyecek diye sikayetlerde bulunabilir.oda sistemi daha mantikli geldi.

mumkun oldugunca isirmasina izin vermiyorum ama hayvan durmuyor oyuncaklari falanda var inatla orayi burayi en cokta beni tirmaliyor
bugun sanki biraz ismine ve git gel komutuna hafiften alisti gibi yarina oburgun umarim "hayir"dan da anlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...