Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yogun sigara dumanini temizleyecek aparat cihaz var midir ?

di

Öne çıkan mesajlar

Bauhaus kafası yerlerde küllük kokusu satılıyor. Onlardan toptan al, sigara içenlerin küllüklerine koy.
Asıl rahatsız edici koku küllükten geliyor çünkü, istedikleri kadar temizlesinler asıl koku orada hep. Bu dediğim dalgayı koydurursan bastırıyor ama baya bir süre.
Ha bu dediğim sadece koku için, yoksa pasif olarak yediğin zehir sabit hala.
Sosyal ağlarda paylaş

@seagle bu arada :/

la yörügit, bi de mühendis olacak! işte neymiş ilim irfanla olmuyomuş bu işler. klasik bir örnek olarak köydeki bir çobanı alalım ve karşılaştırma amaçlı bu çoban sigara içen bir çoban olsun. O bile bilir lan mumun sigara dumanına milyonda bir etki edeceğini.

bir de cidden ben de bir ara bakıyordum bunlardan, evin için hayvan gibi duman oluyordu, kendi dumanımdan tiskiniyordum.

şu aşağıdaki en bombası, tabi acaip de pahalı.

http://www.tazehava.com/

bunun dışında karşılaştırmalı siteler vardı, bookmarklamıştım ama yok şimdi.

yani salt sigara dumanını temizleyen bir şeyi ucuza alabilirsin. farklı farklı özellikleri var zira bu aletlerin (sigara dumanı, koku giderme, negatif iyon vs vs) bir ara tekrar bakıp yazarım...
Sosyal ağlarda paylaş

Şey yapabilirsin.

Büyük kasa fanları var ya hani, 8'likler değil de 12'likler 15'likler falan oluyor, onlardan bul.

Havayı emecek yüzeyini ayarla bağla onu bi filtreye. Bi tenekeciye de filtreyi oturtacağın bi teneke yaptır ki sağlam olsun.

Şöyle diyim,

http://dl.dropbox.com/u/18366514/filtrasyon.jpg

BU tabi çok basit bi şekilde çizdim de temel olarak böyle bişey düşün. O kırmızı tarafığım yere kat kat filtre tabakası yap.

Ne bileyim ilk katmana elyaf koy mesela, sonraki katmana pamuk koy, daha sonra oto klimalarına konan filtrelerden al onları kes koy uygun şekilde, bide gaz maskelerine konan ufak yuvarlak kömürler var, bi katmanı da onlardan yap.

Hepsinin masasına koy bundan yapıp işte.

Ha çok efektif olur mu, yeterli olmaz.

Bide şimdi düşündüm de, fanı çizdiğim şekilde koyarsan filtreye hava basıp havanın filtrenin diğer ucundan çıkması zor olur.

Çıkış tarafına koyacaksın ki filtrenin içinden havayı emecek. Yine de katman sayısı arttıkça fanın emiş gücünün de artması gerekecek, pc fanları kaldırmayabilir.

Elin yatkınsa bi dene hem keyifli vakit geçirmiş olursun, bakarsın işe yarıyor kullanırsın eheheh.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

@seagle bu arada :/

la yörügit, bi de mühendis olacak! işte neymiş ilim irfanla olmuyomuş bu işler. klasik bir örnek olarak köydeki bir çobanı alalım ve karşılaştırma amaçlı bu çoban sigara içen bir çoban olsun. O bile bilir lan mumun sigara dumanına milyonda bir etki edeceğini.

bir de cidden ben de bir ara bakıyordum bunlardan, evin için hayvan gibi duman oluyordu, kendi dumanımdan tiskiniyordum.

şu aşağıdaki en bombası, tabi acaip de pahalı.

http://www.tazehava.com/

bunun dışında karşılaştırmalı siteler vardı, bookmarklamıştım ama yok şimdi.

yani salt sigara dumanını temizleyen bir şeyi ucuza alabilirsin. farklı farklı özellikleri var zira bu aletlerin (sigara dumanı, koku giderme, negatif iyon vs vs) bir ara tekrar bakıp yazarım...

Olm bilimsel açıklamasını da bulduk işte!

SeaGle said:

ekşi said:
sigara dumanına geleneksel kokuyu veren yarı karbonlaşmış "is"in mum alevi tarafından tekrar yakılması neticesi kokunun azaltılmasına yarar

Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada,

said:

Defender hava temizleme cihazının üretimi ve dağıtımı, merkezi Cleveland- Ohio' da bulunan Healt- Mor firması tarafından yapılmaktadır. 80 yıllık Amerikan tecrübesi ürünü olan Defender, Filter Queen temizlik robotu ile birlikte “İç mekan hava kalite sistemini” oluşturur.

Rabbime sordum az önce, o dedi.
Sosyal ağlarda paylaş

Tavana tadilat yapabilir mi ki, o var.

Öyle yaptıktan sonra pc fanı değil de lokanta tipi buzdolaplarının radyatörlerine hava veren fan motorları var, şunlardan;

http://dorinkompresor.com/images/fanmotorlari_viclion.jpg

Fanıyla birlikte 25-30 liraya alınabiliyor buzdolabı tamircilerinden. Onlardan alıp o sistem yapılabilir.

Çok iyi hava akımı sağlıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Olm bilimsel açıklamasını da bulduk işte!

SeaGle said:

ekşi said:
sigara dumanına geleneksel kokuyu veren yarı karbonlaşmış "is"in mum alevi tarafından tekrar yakılması neticesi kokunun azaltılmasına yarar

AHAHAHAHHA!

adam ekşi'den bilimsel açıklama linki veriyo ya asdkjghadaf

T-cetvelini ve emektar cüzdan prezervatifini masama bırak ve terket burayı!!!
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...