Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Baruter'e 1 yıl hapis istemi

Fin

Öne çıkan mesajlar

said:
Haram aylar çıkınca bu Allah’a ortak koşanları artık bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve her gözetleme yerine oturup onları gözetleyin. Eğer tövbe ederler, namazı kılıp zekâtı da verirlerse, kendilerini serbest bırakın. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir.

şimdi ben bu allah ı inkar edersem inananların inanclarına küfredip toplumu yozlaşmaya itiyor oluyorum de mi canım ?
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

allah kötüdür veya xtir, din tü kakadır dese anlarım belki ama "allah yok, din yok" demek neye göre, kime göre saygısızlık? bunu bi anlatın bana

yaw cami duvarına yazdığı için hakaretmiş onu diyor vatandaş , cami duvarına yazınca inananlara saygısızlık oluyormuş, her gün okullarda müslüman olmayanlar, ateistler cehennemde yanacak diye ilkokul cocuklarının beyinleri yıkanırken gayet saygılılar halbuki
Sosyal ağlarda paylaş

İnanç meselesi o. Anayasada yazmıyor.

cerebralis said:

Sen anlamıyosun sanırım. ifade özgürlüğü diye anıtkabirin üstüne küfürlü grafiti yazıp karikatür diye yayınlayacak bi şeresiz çıksa benden önce atlarsın o adamı indirmeye.

İfade özgürlüğü muhabbeti saygından daha sonra gelir.
Sosyal ağlarda paylaş

anaconda said:

Müslümanlar ne yapmış ateistlere?

ALOOOO. uyuyor musun arkadaş. Müslümanların inandığı din ateist dediğin kişilerin sonsuza kadar cehennemde yanacağını söylüyor. Tebokan vereyim mi lazımsa?

Benim sevdiğim bazı arkadaşlarım var ve bunlar ateist. İslam diye bir din gelip bana diyor ki bu kişiler allaha inanmamakta serbestler ama inanmadıkları için ölünce sonsuza kadar acı çekecekler diyor.

Sen de hala bık bık konuşuyosun.
Sosyal ağlarda paylaş

anaconda said:

tinu said:

donup dolasıp aynı seylerı soyluyorsun, kıvırıyorsun esas yazılanlara cevap vermıyorsun, diyor ki insanlar bu ülkede bir çok şeyde ateistleri yada başka dinden olanları rahatsız ediyor, ediliyor,

inananlara bok atmış diyorsun , e bu ülkede inanmayanlara yada başka dinden olanlara hergün bok atılıyor hatta bırak bok atmayı dayak atılıyor, işinden kovuluyor.

Müslümanlar ne yapmış ateistlere? Bikaç ayının çıkıp dayak atması dinde olan bişey değil. Dinde isteyen inanır istemeyen inanmaz der. Cahiller yüzünden dini çürütemezsin.

İfade özgürlüğü varsa müslümanlar neden tecavüze uğrayan ateist sergisi açmıyor? Çünkü arada insanlık farkı var.

Ateistlere yapılmış bikaç ayılığın da dinle alakası yok.

iran da ateist kadın idam edilecek

ha bir de onlar yozlaşmış hede hödö diyorsunuz,hanginiz gercek müslüman ah bi anlasak,iyi bir şey olunca müslümanlar şöyle iyi böyle iyi,kötü bi şey yapılınca onlar bizden degil,yok ya ?
Sosyal ağlarda paylaş

anaconda said:

İnanç meselesi o. Anayasada yazmıyor.

cerebralis said:

Sen anlamıyosun sanırım. ifade özgürlüğü diye anıtkabirin üstüne küfürlü grafiti yazıp karikatür diye yayınlayacak bi şeresiz çıksa benden önce atlarsın o adamı indirmeye.

yoo,en fazla cahile bak der geceriz
Sosyal ağlarda paylaş

anaconda said:

cerebralis said:

herhangi bir camide yazılı mı o? değil. demek ki bir değilmiş.

hadi anıtkabir karikatüründe diye düzelttin diyelim.

ortada küfür var mı? yok.

demek ki aynı şey değilmiş. örnek vermeden önce düşünelim biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

anaconda said:

tinu said:

donup dolasıp aynı seylerı soyluyorsun, kıvırıyorsun esas yazılanlara cevap vermıyorsun, diyor ki insanlar bu ülkede bir çok şeyde ateistleri yada başka dinden olanları rahatsız ediyor, ediliyor,

inananlara bok atmış diyorsun , e bu ülkede inanmayanlara yada başka dinden olanlara hergün bok atılıyor hatta bırak bok atmayı dayak atılıyor, işinden kovuluyor.

Müslümanlar ne yapmış ateistlere? Bikaç ayının çıkıp dayak atması dinde olan bişey değil. Dinde isteyen inanır istemeyen inanmaz der. Cahiller yüzünden dini çürütemezsin.

İfade özgürlüğü varsa müslümanlar neden tecavüze uğrayan ateist sergisi açmıyor? Çünkü arada insanlık farkı var.

Ateistlere yapılmış bikaç ayılığın da dinle alakası yok.

Suudi Arabistan, İran.

Of çok şakirtsin güzelim ya başlasak bitiremeyiz şimdi en iyisi başlamayalım.

said:

Ben kimsenin üstüne karikatür çizdi diye atlamam, ki ortada küfür gibi bir durum yok.(Kafirlik anlamında küfürden bahsediyorsan onu zaten geç)

Komik olan dinle ilgili her tartışmada taraflar hep aynı: Saldırgan(müslüman) - mağdur(diğer) paticik tribünleri: Şakirt team (müslümanlık çok gözöl bişiy hoşgörü dinidir allahsızlar hepiniz gebereceksiniz) vs. diğer.
Sosyal ağlarda paylaş

ya hadi sivas olayları olsun, oruc tutmayanlara yapılan saldırılar felan olsun, hadi bunlar bir kaç ayı sana göre ,

bak yazıyoruz habire cevap vermiyorsun, sana ilkokulda din kültürü ahlak bilgisi dersinde, müslüman olmayanlar , ateistler cehennemde yanacak diye öğretmediler mi, bunları ilkokul yazılı sorusu olarak, kimler cehennemde yanacak diye sormadılarmı?

sence bu nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı şey olamaz zaten. İnançla kişyii karşılaştırıyoruz. Daha yakın örnek vermek imkansız.

Neyse ben daha fazla yazmıyorum herkes ne demeye çalıştığımı anladı sanırım.

Evet ifade özgürlüğü çok önemli evet sanat çok önemli evet bu ülkede ayılar çok ve din adı altında saçmalıklar yapıyor evet ateistler sorun yaşıyor bu adamlar yüzünden.

Ama bunların dinle alakası yok. Gerçek din bunları söylemiyor.

Ve saygı her şeyden daha önemli, sanat 2. planda kalır. Bu olayda da problem kişisel dünya görüşü yüzünden değil bunu karşı tarafa saygısızlık boyutuna taşıma noktasına getirmesinden kaynaklanıyor.

Herkesin duyarlılıklarına saygı göstermemiz lazım NOKTA.
Sosyal ağlarda paylaş

anaconda said:

Ardeth said:

Admaın inancı o! Atesite yaptığı bir eylem değil yakmak!

Tamam bahadır baruterin inancı da dinlerin yalan olduğu. Bu saygısızlık oluyor da, müslümanın yaptığı neden saygısızlık olmuyor pardon? Bunların hepsi zorunlu olarak bütün çocuklara okutuluyor bunu da göz önünde bulundur istersen.

Ve sen gelmiş böyle bir dine mensup insanların ateistlerle barış ve saygı içersinde yaşayabileceğini söylüyorsun. Ulan senin inandığın din benim sevdiğim insanların sonsuza kadar acı çekeceğini söylüyor. Bi git allasen.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...