Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Karılara nasıl para kaptırılır

Tesbih

Öne çıkan mesajlar

Kimin aldlgi onemli degil iste, insanlarin abartmadan insan gibi yasayabilmesi icin o paraya yakin bi para gerekiyor Istanbul'da.

Bir kisi icin soylemiyorum tabi bunu. 2 yada 3 kisilik bir aile icin soyluyorum.

En basitinden cocugun icin ufak birimler yapmak istesen, aylik 150 lira bireysel emeklilige yatirsan. Esin icin cocugun icin endiselenip saglik sigortasi yaptirmak istesen, adam gibi bir seyler yeyip icsen, ayda 1 kere de sinemaya gitsen dunyalar ediyor zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Abartmadan yaşamaktan kastın ne abi ahahaha, bu "1 milyon doları olan kendini zengin sanıyor" diyen arkadaşla aynı nane olmuş direk.

7000'e ben boğaz kenarı ev tutar ( bildiğin boğaz kenarı, harem falan değil ), İstanbul'un eğlence hayatını parçalarım.

Edit : Yanıma 2 tane alfred tutarım. Eder 3 kişi.
Sosyal ağlarda paylaş

Biz daha fazla aliyoruz, gayet normal yasiyoruz ama birikim yapamiyoruz. Turlu aksilikler geliyor geliyor zaman zaman basimiza. Gayet agzimiza siciyor o aylarda bu tip olaylar. Haliyle yetmiyor.

Oturup hesaplayip yazin bakalim tek basiniza ne kadar harciyorsunuz ve o parayla neler yapiyorsunuz. Onun ustunden konusalim.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-kiralik-ata-dan-caddebostanda-sahilde-mega-luks-daire-firsattir-60162743/detay/?

2k'a caddebostan sahilde ev buldum, emlakçının yalancısıyım.

Kaldı 5k ...

1k'sı faturalar + her gün biftek,mangal,pirzola 3'leminden çıkmasam bile anca gider.

Kaldı 4k benim gezip tozma eğlence masraflarıma. Yırtarım dağları enginlere sığmam taşarım.
Sosyal ağlarda paylaş

Deathblade said:

Abi tamam sen iyi kazanıyorsun, bunu öğrenmiş oldukta. Şurda bunları yazmayın, sonra mühendisler okulu bitirince direk 5k para almak gibi beklentilere giriyorlar, iş beğenmiyorlar sdfsfs.

Abi anlamiyosunuz. Bu maaslari Adana gibi bir yerde aliyor olsaydik ailecek, bildigin krallar gibi yasardik. Ayda 2-3 kere alem sofrasi kurardim arkadaslarimi cagirip. 2+1 eve dunyanin parasini lira verecegime nerdeyse 500 liraya 3+1 sifir dairede otururdum mesela.

Paralar ufak degil ama bulundugun yere gore degeri yok kimi zaman. Bunu soyluyorum sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

sigortayı da kat sonra her gün aynı şeyleri giymeyeceksin kyafet alacaksın, bir gün evde çamaşır makinası bozulacak onu yaptıracaksın başka bir gün ya pc eskidi yeni bir pc aliyim diyiceksin, karına-eşine bir kıyak yapayım diyeceksin güzel bir hediye alacaksın, yemeğe götüreceksin

bi de 2k evin 500 lira aidatı olur onu da kat
Sosyal ağlarda paylaş

..cep telefonum eskimiş bi yenisini aliyim diyceksin, hobin varsa hadi ona hafiften masraf yapayım diyeceksin, bu sene çok yorulduk hadi bi tatile kaçalım diyeceksin, sonra ilerde çocuk olcak onun geleceği için biraz para biriktirelim diyeceksin, çocuk olacak bez masrafı gelicek, çocuğun aşısı, doktoru maması bilmemnesi olucak, sonra biraz büyüyücek okul masrafları başlayacak, harçlık vereceksin, yarın bir gün yaşlanıcam emekliliğimi güzel geçireyim diye tatil beldelerinden bir villa,daire ney olursa ondan almak isteyeceksin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...