Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İnternet kopma sorunu (snr margin fln sanrm)

applev0dka

Öne çıkan mesajlar

şimdi ben mecidiyeköy de oturoyurm ve ttnet'in 8mb'a kadar sınırsız paketini kullaniyorum..

fakat bazi zamanlarda kopma sorunu yasiyorum.. böyle gidip 1-2dk gelmemesi diilde. mesela WoW'dan LoL'den msn facebook chat fln filan gibi şeylerden dusuruyor.. sonra geliyor geri.. skype kopmuyor ama mesela öye bişey...

hat değerlerim: Yukarı yönde gürültü güvenliği katsayısı (dB) 7.9
Aşağı yönde gürültü güvenliği katsayısı (dB) 12.9
Yukarı yönde hat zayıflaması (dB) 20.5
Aşağı yönde hat zayıflaması (dB) 36.5
Yukarı yönde çıkış gücü (dBmV) 12.1
Aşağı yönde çıkış gücü (dBmV) 19.1

biraz araştrdm snr margin fln denip durms internette.. bilgisi olan ve çözumu icin ne yapablcegmi bilen varsa sevinirm.. modem degstrmek care olur mu ?
Sosyal ağlarda paylaş

1.durum: ben 8mbitlk paket üzerinden 2sene sözlesme imzaladim ve bir alt pakete gecişte farki ödememi istiyorlar. eger bunu onlar talep ederse yine para alabilrler mi benden ?

2.durum: hızımı kaybetmeden ttnet teknik servisinin gelip hatta bir çalsma yapmasi yada daha kaliteli bir modemle duzelmesi mumkun mu ?
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

1.durum: ben 8mbitlk paket üzerinden 2sene sözlesme imzaladim ve bir alt pakete gecişte farki ödememi istiyorlar. eger bunu onlar talep ederse yine para alabilrler mi benden ?

2.durum: hızımı kaybetmeden ttnet teknik servisinin gelip hatta bir çalsma yapmasi yada daha kaliteli bir modemle duzelmesi mumkun mu ?

1- Bir alt pakete geçmeyeceksin sadece hız değişikliği yapacaklar. 8mbit ise 4mbit, 2mbit yapacaklar. PAKET/Tarife değiştirmiyorsun hız değiştireceksin ikisi farklı şeyler. Aynı tarifeden farklı bir hızda yararlanacaksın.
Bence ya sen derdini anlatamamışsın ya da karşındaki yanlış anlamış. Ekstra ücret falan yok.

2- Hat için gelip sinyal değerlerini kontrol edebilirler. Daha da sıkıştırırsan daha çok şeyler yapabilirler.
Modemde sorun olduğundan emin misin? Sorun modemde değil de başka şeydeyse Cisco router döşesen bile düzelmez. Önce sorun nerede neden böyle oluyor bunu bilmek gerek. Sonra duruma göre alırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...