Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cloud Servisleri(Acil ve Önemli)

Dregoth

Öne çıkan mesajlar

Şimdi bizim bir şirketimiz var ve toplamda 25'e yakın bilgisayar var. Şirketinde 6 ülkede ofisi bulunuyor. Bana öyle bir cloud servisi gerekiyor ki, her bilgisayarın kendi backupını alması dışında herkesin ulaşabileceği ortakta bir folder olsun, bu folderdaki fileları zırt pırt bir yerlere gönderebilsin ve "Çok" güvenli olsun. Kısaca özetlemem gerekirse:

a) Güvenli olacak
b) Herkesin kendisine has bir backup klasörü olacak, ama bir admin ve yetkilendirdikleri bu klasöre erişecek.
c) Birde mümkünse bu filelar iphone'dan blackberryden falan download edilip çekilebilecek.
d) Tabii fiyatı çok uçuk olmazsa sevinirim :)

Böyle bir servis öneren kişi için şimdiden teşekkürlerimi sundum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Google Apps en iyi verir bence istediklerini. Güvenliliği hakkında konuşmak gerekli değil zaten. İstediğin her şey de var. Bir sürü firma hem ofis yazılımı olarak hem de bu tarz şeyler için geçiyor buna zaten.

Box.net var sonra.

Microsoft Office 365 var.

Googla en iyisi ama bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Gördüğüm çoğu profesyonel çokuluslu şirket "tam güvenli cloud" diye bir şeyi kabul etmeyip şirket verilerinin dropbox, google docs vs storage alanlarında saklanmasını kabul etmiyordu.

Bence siz kendi cloud'unuzu kurun, atıyorum 24 tb mı lazım, maksimum 1500 dolara mis gibi AES 256 şifrelemeli raid 5'li otomatik yedekli NAS alırsınız, ofislerden birinin hızlı internetine bağlar keyfinize bakarsınız. Marka model de önerebilirim ihtiyacınıza göre. iPhone uygulamasına kadar istediğiniz tüm değişkenleri de sağlarsınız.

Diğer türlü ı-ıh.
Sosyal ağlarda paylaş

Dregoth said:

Şimdi bizim bir şirketimiz var ve toplamda 25'e yakın bilgisayar var. Şirketinde 6 ülkede ofisi bulunuyor. Bana öyle bir cloud servisi gerekiyor ki, her bilgisayarın kendi backupını alması dışında herkesin ulaşabileceği ortakta bir folder olsun, bu folderdaki fileları zırt pırt bir yerlere gönderebilsin ve "Çok" güvenli olsun. Kısaca özetlemem gerekirse:

a) Güvenli olacak
b) Herkesin kendisine has bir backup klasörü olacak, ama bir admin ve yetkilendirdikleri bu klasöre erişecek.
c) Birde mümkünse bu filelar iphone'dan blackberryden falan download edilip çekilebilecek.
d) Tabii fiyatı çok uçuk olmazsa sevinirim :)

Böyle bir servis öneren kişi için şimdiden teşekkürlerimi sundum.

ayrica gorusme toplanti vs istersen yada ayrinti konusmak icin... tel mail yada sirket Teamspeak serverina beklerim yada mail PM den ulasabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...