Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kedi dayagi

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Absolut said:

Görevlerini düzgün yapsa dayağı yemezdi

''İşkence'' ve ''işkenceci''nin, hiçbir zaman, hiçbir yerde, hiçbir koşulda, hiçbir şekilde savunulmaması gerktiğini düşünüyorum.

Haber doğru ise, komutanın; emrindeki askere işkence yapmaktan ve işkence yaptığı ere nöbet tutturarak, karakolu tehlikeye atmaktan ceza alması gerekir.

Demokratik bir cumhuriyet olduğu ileri sürülen Türkiye'de görevi aksatmanın karşılığı asla işkence olamaz. (yani olmamalıdır)Görevlerini düzgün yapmayanlara, yasaların uygun gördüğü cezalar uygulanır.
Sosyal ağlarda paylaş

abi kimin neyi savunduğu önemli mi benim için?

değil. konunun düzgün ilerlemesi önemli. yoksa burada pkk'yı savunan herkesi banlardım di mi?
ben karşıyım çünkü. ama kişisel görüşümü de buna karıştırmam son derece gerzekçe olur.

abso'ya da "küfür yasak. mesaj gizlendi ve bunu ilk uyarınız kabul edin" gibi standart bi mesaj attım.

herkese aynı şekilde uyarı veriyorum ilk seferinde. devam ederse alıyorum kenara.

şimdi bu kısmını uzatmadan konuya devam edin. "yok bunu da konuşalım yahu?" diyorsanız açın paticik.com'a başlık. oradan konuşun.

burası yeri değil.
Ok?
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Görevlerini düzgün yapsa dayağı yemezdi o yüzden hiç mi hiç üzülmüyorum kendisi için. Umarım akıllanmıştır da bir daha görevlerini adam gibi yapar yoksa bu sefer arkadaşları döverler oyun mu oynuyorsun nöbetmi tutuyorsun diye.
bir daha ki sefere daha şiddetli olacaksa, bildiğin öldürürler diyorsun yani... ha bu sefer arkadaşları bir de...
Sosyal ağlarda paylaş

İşkenceyi savunduğum falan yok konuyu çarpıtmayın. Asker görevini yapmamış ve subayı onu cezalandırmış. Subayın hatalı olduğuna karar verilirse onu da cezalandırırlar. Askeri suçsuzmuş gibi göstermek ki bütün olayın başlangıcı askerin görevini yapmaması bence yanlış.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Askerin yaptığı doğru mu peki?

Doğru yanlış meselesi değil bu mantık meselesi. Subay bi askere 3 ay ayakta nöbet tutmasını emretse asker bunu yapamazsa asker hata yapmış mı olacak?

Burda DOĞRU YAPMAYAN kişi subaydır. Askere ceza olsun diye gerçekleştiremeyeceği bir nöbet verip herkesin hayatını riske atıyor. Dolayısıyla nöbetteki aksaklığın suçlusu asker değil subaydır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...