Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İleri demokrasi sevda tanımaz

cetintas

Öne çıkan mesajlar

pff illa quotelatıcaksınız

mahkemeyi takip ediyor musun ?

"Balyoz belgeleriyle ilgili en kritik nokta, fişleme belgeleri ve ek planlarındaki bazı bölümlerin nasıl olup da 2003 sonrası bir tarihe ait olduğu sorusu. Bu konuyla ilgili daha önce bir yazı kaleme almıştım. Bu belgelerin bir bölümünün “güncellendiğini” belirtmiştim."

Bilirkişi "güncellenmesi mümkün değil" dedi

Zaten maransu yazısında kıvırıyor sonradan.

Bilirkişi "virüs yerleştirilmiş, uzaktan etkilenmiş" dedi.

Yani,
Deliller sahte. Geri kalan her şey tatava.

bugün yazdığı bir yazı var, tamamını okuyamıyorum abone olmadığım için. Ondada dellillerle ilgili bir şey yazmıyor. Kelimeler üzerinden yazarlık yapıyor. Kıvıracak, Ahmet hakan da darbe konusunda yanıldığını kıvırdı, ahmet altan da hükümet hakkında kıvırdı. Kıvırın da kıvırın.

Ha bu arada iki dip not,
deliller yerleştirildikten ve değiştirildikten 6 ay sonra taraf yayınlıyor bunları.
bir de
https://twitter.com/#!/mehmetbaransu

kitabı için soruşturma başlatılmış.

Şu anda gördüğümüz ne?
en tepedeki güçlerin birbiriyle çatışması,
sen başbakana hamle yaparsan, o da senin aklını alır feto efendi gösterisi.
Altta kalan,arada olan ve cemaat adı altında çalışan herkesi madara edicek inşallah başbakan. Direk adama kastettiler çünkü
Sosyal ağlarda paylaş

abonelik istemeyenleri okuyorum, ilk yazısını okudum.

kendini savunmak, söylediklerinin üzerine bir bardak su içmeyi gururuna yediremediğin için "ahahah" triplerine giriyorsun.

Şu anda tartışılan, darbe planı veya böyle bir grubun, bir balyoz planının olup olmaması falan filan değil.

delillerin sahte, ve oraya konulmuş olması.

Arada çok ciddi fark var ve bugünkü yazısında deliller le ilgili bir yazı yok. Algıdan olgudan bahsediyor.

Bu arada sen de benim yazıyı okumamışsın anlaşılan.
Sosyal ağlarda paylaş

son yazısına erişebildim, sadece şuna değinmiş konuyla alakalı olarak

"Askerî bilirkişinin bile seminer adı altında, darbe çalışması yapıldığını itiraf ettiği bu raporun geniş bir bölümünü ve Microsoft’un zaman çelişkisiyle ilgili bilgisini yarın sizlerle paylaşacağım"

çok merak ediyorum microsoftun açıklamasını. nasıl kıvıracak bakalım maransu.
Sosyal ağlarda paylaş

o sitedeki yazıları abonelik istemiyor.

"Mehmet Baransu" said:

Askerî bilirkişinin bile seminer adı altında, darbe çalışması yapıldığını itiraf ettiği bu raporun geniş bir bölümünü ve Microsoft’un zaman çelişkisiyle ilgili bilgisini yarın sizlerle paylaşacağım.

adam 10 yazıda bütün iddialara cevap vermiş gayet tutarlı şeyler. yarın ne yazacak bakalım.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi 9 u okudum, yine aynı şeyler.

Kelime benzerliklerini vs. falan referans göstererek sahte değildir diyor. işte ses kayıtları falan var da, bunların delil olarak gösterilmesi bile saçma aslında bana göre ama yargı kabul ediosa dicek bişi yok.

Baya da mantık hatası var yazılarında ama işteyim şu anda dökemiyorum ipliğini pazara.

Yok yani , böyle bir plan olabilir. Belki adamlar gerçekten buna kalkıştılar;
ama deliller sahte.
Sosyal ağlarda paylaş

Off adam inanılmaz boş konusuyo. bu kadarmı boş yazı yazılır ya.

"Sahte olan belgelerin gercekleriyle aynı hatta gerceklerin dahada vahim daha cok suc icerdiğini gördük." nerde gördük ne oldu nasıl oldu hangi belgeler hangi vahim hangi suc nerde? cevap yok.
Cümle var.

sonra 10 paragraf varsayalım diye suclu psikolojisi suc/sebep/motif tartısıp durmus, yetmemiş varsayım üzerinden varsayım dayamıs. sahte belge hazırlamak, sahte kanıt hazırlamaknın hiç bir önemi kalmsmıs bi anda.

Savunulucak bir tarafı yok valla su yazıların.
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.arsenalexperts.com/Arsenal-News-and-Events/ArsenalSledgehammer-April2012.pdf

said:
In its initial report on the investigation, Arsenal Consulting has concluded that dates and times
related to at least 76 documents found on CDs #11 and #17 (CDs referring directly to the coup),
have been electronically altered. Arsenal Consulting also concluded that the dates and times
related to when the CDs were burned, had been forged.

“The earliest that CDs #11 and #17 could have been created is mid 2006,” Says Mark Spencer,
President of Arsenal Consulting, “It is simply not possible that documents purportedly last saved
and subsequently burned to CD in 2003 would contain references to XML schemas and the
Calibri typeface, which were not introduced until Microsoft Office 2007.”
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Belki adamlar gerçekten buna kalkıştılar;
ama deliller sahte.

olayların kırılma noktası da burada zaten. balyoz'a ait bir sürü delil var içlerinden 2007'de iki tane cd var diye tüm darbecileri aklama gayretine düştüler. Onlara göre darbe ilk 2003'te planlandıysa tüm belgeler 2003'e ait olmalı böyle düz mantıkla bakıyorlar.

iki cd'ye bakıp sahtecilik var diyorlar kaldı ki bu bir sahtecilik göstergesi değildir. aklı başında bir mahkemenin de bunu böyle yoracapını sanmam kaldı ki 2003'e ait bir sürü delil dururken..

2003'e ait delilleri kimse konuşmuyor ondan ses soluk yok.

ulusalcı tayfadaki mantık şu;

"dostum biz bu darbeyi 2003'te planladık ama 2 tane cd 2007'ye ait dosyalar var. o halde biz suçsuzuz balyoz diye bir şey de yok."

gibi son derece sakat bir mantıkla hareket ediyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Bunu mu savunuyoruz şimdi?

"evet delillerin yarısı sahte olabilir ama suç işlemek üzere olmadıklarını göstermez ki"
mantığı mı var?

varsa şöyle diyeyim,

1-) o deliller neden orada?
koyanların yakalanıp, sorgulanması ve ceza almaları gerekiyor adil bir yargılama varsa

2-)11 16 17 nolu cd ler üzerinden yürüyor dava. En büyük deliller onlar. Geri kalan "yok dergide çıktı" yok ama böyleymiş gibi hissettirdi şeyleri ceza vermeye yetmez diye düşünüyorum. İçeriğini orada ki hakimler falan bilir.

3-) neden ekstra delil konuluyor? Birisi - artık kimse - m baransunun haberinden 6 ay önce bunları oraya koyuyor. Kasıtlı olarak koyuyor. Madem öncekiler yeterli, neden koyuyosun ?
değil çünkü, diğer "deliller" hava cıva.

asıl mantık şu olmalı

"Evet balyoz olabilir, delil bulunursa yargılansınlar. Ama ortada ki deliller sahteyse neden bunu koyanlar yargılanmıyor? ve neden birileri bu insanlara komplo kuruyor?"
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Cuce said:

2003'ten kalma cd burda, diye 2007de yazılmıs cdyi koyarlarsa önüne bu sahteciliktir.

cd kalemiyle üzerine 2003 yazmakla bir cd 2003'te mi yapılmış oluyor sahte delil mi olmuş oluyor? bu kadar amatör mü bunu yapanlar? ahah

gün geçtikçe daha düşük zeka seviyeli mesajlar atıyorsun arkadaş.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Cuce said:

2003'ten kalma cd burda, diye 2007de yazılmıs cdyi koyarlarsa önüne bu sahteciliktir.

cd kalemiyle üzerine 2003 yazmakla bir cd 2003'te mi yapılmış oluyor sahte delil mi olmuş oluyor? bu kadar amatör mü bunu yapanlar? ahah

bahsi geçen "darbe" sunumları falan 2003 te. Dökümanların ait olması gereken tarih 2003.
kalemle oraya 2003 yazan da "davacı" taraf.

2007 de veya 2006 da hazırlanmış olması bunların sahteliğini gösteriyor.

yani daha basitçe anlatim
suç olarak gösterilen darbe planı "2003" te hazırlanmış. 2006 - 7 değil.
Sosyal ağlarda paylaş

boru, boş law silahına deniyor bu arada. adamlar darbe yapacakları için yerin altına kullanılmış law silahı koymuşlar, böle sopa gibi kullanmak için. Adamın anlatmak istediği buydu orda , sonra çevirttiler "hahah boru" diye. İşe yaramaz o silahlar.

o da fail bi kanıt mesela.

evet kağır parçasıyla darbe yapıcaklardı. böle kağıttan uçak yapıp meclisin üstünden uçuracaklardı.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşım cahil misin ? bilgisiz misin ?

iddia makamı 2003 yılında darbe planları yapıldı diyor yahu. CD'nin üzerinde 2003 yazması değil konumuz. Bu darbe planları için deliller aha bu digital dökümanlardır diyor. Senin iddia makamın olan savcılık sahte delillerle iddiada bulunuyor. Bu işi avrupa ve amerikada yaparsan dava düşer, savcı hakkında soruşturma başlatılır, en iyi ihtimal görevi kötüye kullanmaktan, işini doğru yapmamaktan en kötü ihtimal örgütlü suç, çete kurmak, komplo kurmaktan dava açılır götünden kan alınır.
Sosyal ağlarda paylaş

en önemli deliller

bu deliller ışığında tutuklandı bu adamlar. Maddi hata nedir bu arada anlamadım? komplo kurup aleyhlerinde delil oluşturmak mı maddi hata?

daha ne kadar zorlıcaksın onu merak ediyorum, en sonunda "ama onlar asker beni askere aldılar şınav çektirdiler yargılansınlar darbeynen" e gelicek muabbet
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...