Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pi sayısı yanlışmış

Ardeth

Öne çıkan mesajlar

Deacon said:

Abi kimse senden ilk 10 hanesini ezbere bilmeni beklemiyor da, bir cemberin cevresinin capina orani oldugunu bil en azindan.

abi çemberin çevresini bulmaya yarayan bi sayı olduğunu hatırlasın yeter ya. hatta çemberle alakalı bile olduğunu hatırlasa yeter. bahane değil yani çemberin uzunluk ve alan formüllerini hatırlayan sözelciler de var bu dünyada ama benim ortalama beklentim o kadar değil sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Deacon said:

Abi kimse senden ilk 10 hanesini ezbere bilmeni beklemiyor da, bir cemberin cevresinin capina orani oldugunu bil en azindan.

abi çemberin çevresini bulmaya yarayan bi sayı olduğunu hatırlasın yeter ya. hatta çemberle alakalı bile olduğunu hatırlasa yeter. bahane değil yani çemberin uzunluk ve alan formüllerini hatırlayan sözelciler de var bu dünyada ama benim ortalama beklentim o kadar değil sdf

merak etme artık sevsen unutmam pi sayısını sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Deacon said:

Abi adamlar tembel oldugu icin sozelci zaten ya. Formul olarak koysan onlerine kacarlar direk bence. Hatirlayanlari takdir ettim.

Bi de bu sayinin irrasyonel oldugunu bil. Internetteki matematik esprileriyle kizlari etkilersin. (be rational, get real)

bi kısmının anlayamadığını düşünüyorum doğrusu.

pi olm...
+ gibi bişi bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben kaçarım. Lisede matematik geometri biliyorduk geçtik bitirdik gitti. Daha da uğraşmam. Gram hatırlamıyorum lan 7 sene olmuş.

Hiç diferansiyelle mukavemetle ürkütmeyin bizi, tek kanunla alayınızı bayıltırım lan. Ben eşit ağırlıktım gerçi ama sözelcileri de kanatlarım arasına alıyorum(ruz).

Diferansiyel ve mukavemet ne demek hiç bilmiyorum, tutmamış olabilir. Anlatmaya çalışmayın, alabildiğine retardım bu konuda.

Dayanamayıp söyleme ihtiyacı hissediyorum buradaki herkesin bildiğinden emin olduğum halde, noter bu işi yapmıyor beyler. Sırf içime sinmediğinden söyledim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...