Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Supplement loglari

Helcaraxe

Öne çıkan mesajlar

ben şimdi yazın 2 ay boyunca sıkı diyete girmeyi planlıyorum.supplement olarak ise termojenik yağ yakıcı mı yoksa cla mı alsam karar veremedim.termojeniklerin daha etkili olduğunu ama daha çok yan etkileri olduğunu duydum.Cla hakkında ise neredeyse hiçbir fikrim yok.sizce ne hangisi daha kullanışlı?
Sosyal ağlarda paylaş

Caseini iş yerine saklama kabında getirdim, kaşığım da var. Wheyi de spora shaker içinde götürebilirim evet, orda katarım suyunu. Hatta şu küçük sütlerden bulabilirsem ondan alayım suyla da yapmam.

Peki bugün iş yerinde bi muhabbet oldu işte en az 5 dakika çalkalamak lazım falan diye. Gerek var mı o kadar abartmaya? 30sn çalkalasan yeterince dağılır diye tahmin ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Sut proteinin emilmesini geciktirir ve gaz yapar. Ilkini bilmiyorum gec karissa ne olur erken karissa ne olur. ama gaz yaptigi dogru. O yuzden bence suyla icilmeli protein tozlari.

Ama sutle de tadi enfes oluyo.

Boyle boktan bi ikilem. Kiz arkadasin yoksa , sal boyuna.
Sosyal ağlarda paylaş

Casein - whey ayrımını ben de yapıyorum ya. Günde 4 doz alacağım işte :

Sabah kalkınca whey
Öğle yemeğinden 2 saat sonra casein
Antremandan sonra whey
Gece yatmadan önce casein

şeklinde. Hmm aslında wheyi sütle içmemek gayet mantıklı, sonuçta olayı hızlı sindirilmesi. O zaman wheyleri meyve suyuyla içeyim, caseinleri de sütle.

Bide gaz problemi evet sorun ya. Hadi kız arkadaşım yok yalnız yaşıyorum şu anda ama kızla falan buluşmadan önce suyla mı içsem ahahah. Baya sıkıntı çektim bugün iş yerinde.

Bak yine bastırıyor gurul gurul... Salsam borazan gibi öttürürüm ben bunu
Sosyal ağlarda paylaş

bir de sen bildiğim kadarıyla bayağı yeni başladın bu işe. yani o alınan protein miktarını yavaş yavaş arttırabilirsin çünkü şuan vücudun büyük ihtimalle o proteinin hepsini kullanamıyor atıyor. programın ağırlaştığında zaten vücudun da daha alışmış ve gıda istiyor olacağından, beslenmen daha rahat olacaktır.

kahvaltıyı dediğim gibi yap

öğlen yemek
öğleden 3-4 saat sonra yemek
bi de post workout yemek

gece yatarken de casein'i çak. tamamdır.
Sosyal ağlarda paylaş

pro konuştu.
bak benim dediğim bile fazla onun dediğine göre. ben gainer kullandığım için böyle alıyorum.

muscle and str, bodybuilding komda falan güzel beslenme planları var. ara öğünlerle falan temel gıdalarla sağlamanı sağlayacak o proteini. biraz araştırıp onlardan birine dayan.

zaten vücut yapmanın sıkıntısı burada axe. 3 faktör var, antreman uyku yemek. yemek bunların en önemlisi. çünkü badi haftada 3-4 kere 1 saatlik bir iş, uyku otomatikman gece oluşan bir olayken yemek yemek 7'24 (ha ben bir gün kendime izin verip rahat rahat takılıyorum kasmadan hardgainerın cheat günü de böyle oluyor fsdsf) bitmek bilmeyen bir efor.

bu yüzden de en çok sabrı ve çabayı o konuda göstermek gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...