Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Supplement loglari

Helcaraxe

Öne çıkan mesajlar

Ben bildiklerimi gorduklerimi yaziyim.

- Ben dusuk protein ile olur yalanina inanmiyorum. Dusuk protein ile ancak "kurlu" adamlar idare eder. Bugune kadar bu isi dogal olarak hayvan gibi yapabilmis sadece 3-4 kisi tanidim. Hepside kilo basina 2,5 - 3gr araliginda aliyordu. Lyle da 3gr diyor Alan da 2,5 civari diyor.

- Bulk yaparken kalori artisini yagdan saglayanlar genelde daha basarisiz. Ornegin keto diyetlerle bulk yapilmiyor pek. Karb vucutcu adama cok lazim. Su an uyguladigim programda bunu daha iyi hissediyorum. Yuksek protein, yuksek kompleks karb, yeteri kadar yag bence dogru mantik.

- Creatine cidden ise yariyor.

- Protein oranini tutturmak icin alinacak whey de bir sakinca yok bence. Ben de cogu zaman ogun hazirlayamiyorum. Whey + yulaf + sut kurtarici oluyor. Whey lerin yedigimiz bir cok seyden saglikli oldugunu dusunuyorum.

- Bcaa glutamine zart zurt alana kadar iyi bir multi ve omega3 takviyesini daha dogru buluyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Şaşırıyorum abi böyle kg*1.5 prot ile yapamayanları,yüksek protlar çok ama çok gereksiz. tamamen supplement firmalarının $$$ amaçlı safsataları.

Sözüm meclisten dışarı, çok fazla protein alıyorum aga 3katı protein bolbol whey kaşıklıyorum diyen adamların %90 ı roid kullanıp saklayanlar çıkıyor; tecrübeyle sabit.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence hiç gerek yok abi amerikada yaşasak belki düşünürümde ordada etler çok ucuz bildiğim kadarıyla herkes kolayca alabiliyor sütde ucuzdur ne alcam lan protein tozu :D Ben karb alınmasın demedim ki karb olarak mesela ben şu an günde 1 tane patato 1 tane havuç yiyorum spora başlayınca 1-2 de meyve eklerim yeter işte.
Ama çok eklemeye gerek yok. Zaten karaciğerin belli bir kapasitesi var carb ı store etmek için onu zaten boşaltabilmek inanılmaz zor. Kasda stoklancak zaten karb ın bir kısmı. İşte o görüntüyü sağlayanda tahmin ettiğim kadarıyla o. Ama acaba ne kadar carb yeterli oluyordur ki karaciğere gitti burda var hacı dediler sonra kasa gitse burdada var hacı dense o zaman direk yağ olarak stoklancak demektir bu karblar. E acaba bu kaç gr carb da olcak bu çok hayati bir bilgi. Çünkü vücut geliştirme yapan insanların tamamının yağı düşük olması gerekli.
Bu bulk döneminde kas inşa ediyor herkes ama yağ ile birlikte ediyor istemez mi ki herkes 0 yağsız bulk döneminden çıksın da definasyon döneminde kafası rahat etsin. Bence paticik olarak bu soruları çözmeliyiz :)
Sosyal ağlarda paylaş

Perfectionist said:

Ben bildiklerimi gorduklerimi yaziyim.

- Ben dusuk protein ile olur yalanina inanmiyorum. Dusuk protein ile ancak "kurlu" adamlar idare eder. Bugune kadar bu isi dogal olarak hayvan gibi yapabilmis sadece 3-4 kisi tanidim. Hepside kilo basina 2,5 - 3gr araliginda aliyordu. Lyle da 3gr diyor Alan da 2,5 civari diyor.

- Bulk yaparken kalori artisini yagdan saglayanlar genelde daha basarisiz. Ornegin keto diyetlerle bulk yapilmiyor pek. Karb vucutcu adama cok lazim. Su an uyguladigim programda bunu daha iyi hissediyorum. Yuksek protein, yuksek kompleks karb, yeteri kadar yag bence dogru mantik.

- Creatine cidden ise yariyor.

- Protein oranini tutturmak icin alinacak whey de bir sakinca yok bence. Ben de cogu zaman ogun hazirlayamiyorum. Whey + yulaf + sut kurtarici oluyor. Whey lerin yedigimiz bir cok seyden saglikli oldugunu dusunuyorum.

- Bcaa glutamine zart zurt alana kadar iyi bir multi ve omega3 takviyesini daha dogru buluyorum.

hacı biraz alakasız ama yulaf ezmesimi kullanıyorsun yoksa yulaf kepeği mi? yada hangisini önerirsin^^ kilo problemim yok sadece saglıklı carb almaya çalışıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Yulaf ezmesi. Eti lifalif hatta.

Valla herkesin kendi tercihi arkadaslar. Ben sadece bildigimi gordugumu soyluyorum. Kesin dogru budur demek mumkun degil her konuda.

Bu arada karacigerin glikojen depolamasi ile kasa depolama farkli. Bir ara anlatirim. <100gr karb ile olacak gibi degil. 3 gundur ortalama 70gr karb yiyorum cildiricam. Kas agrilarim hala gecmedi. Vucut recover etmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi orda birisi vücut tipi falan demiş bişey sormak istiyorum. Kendi okuduklarımla falan kendi çapımda program yapmışlığım var.

2 aydır gidiyorum boy 1.80 kilo 72ydi (2 sene önceden kalma 2 aylık bi deneyimim daha var 67 den 75e çıkmıştım) şöyleki 1.5 ay sonunda yani yaklaşık 15-20 gündür on whey protein kullanıorm bi sabah kalkınca bi de antrenman sonrası (öğrenci evi haliyle sabah ve geceleri biraz beslenme problemli uğraşamıorm) diyette hiç hesaplama yapmadım sağlam yiorum genellikle protein ve karb ağırlıklı besleniyorum ama öyle çok da dikkat etmiorum %13.5-14 arasında değişen yağ oranım var. Bu süreç sonunda 77 kiloya çıktım yağ oranı değişmeden ve bayaa gözle görülür bi değişim var (göğüs büyütmekte sıkıntı çekiyorum bi) programımı yazmıyorum şimdilik de bu bilgiler ışığında doğru yoldayım diyebilirmiyiz ?
Sosyal ağlarda paylaş

aylar once burda 6 öğün yemezsen kilo veremezsin diyenlere laf anlatmaya çalışıyodum. şimdiki hale bak. iyi oldu iyi. yalnız nutrition senin dediklerinle yaptıkların tutmuyo şu an supplement olayında. ha anlatmışsın sebepleri tabi, ucuza geldi kullanıyım falan
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...