Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hakkaride Çatışma : 3 Şehit

Canonical

Öne çıkan mesajlar

profesyonel askerliğe geçilmesin diyen yok ki birader ne bu gaz ne bu celallenme.

adam 500 kilo patlayıcı getirmiş yolun altına döşemiş metrelerce kablo çekmiş. Senin zırhlı personel taşıyıcını hurdaya çevirmiş. Profesyonel asker olsa ne olur. Olay teröristin patlayıcılara, mayınlara ulaşmasını engellemek. Bu adamların fabrikası yok allahın her günü cephane üreten. Senin istihbarat birimlerin bulacak bunların para kaynaklarını, silah tüccarlarını. Yoksa 1 milyon profesyonel askerin olsun. Zırhlı araçların varsa o araçları yok etmek için tasarlanmış silahlarda var yani.
Sosyal ağlarda paylaş

jammer kesin çözüm değil ki? %100 çözüm için bütün frekansları tarayacak bir jammer yapman gerek ki bunun için de 1 kamyon asker taşırken yanına da jammer için de 30-40 kamyon vermen gerek. böyle bir şey de mümkün olamayacağı için işleri zor. obama'nın yanındaki jammer bile %100 çözüm sunmuyor. öyle türk mucit gelmiş yapmış israil almış falan hikaye bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

TD)Pentagram said:

abi bende prof asker mayından ölmez demedim.demek istediğim hani işte aracı kullanırken yolun şu kesimlerine daha çok bakı,işte şu şekil yol bozuklukları mayın olabilir gibi bilgilerle donatılmak gibi tedbirleri kast ettim.normal er e nazaran bu bile bi avantaj.

mayını döşeyen adam az biraz ne yaptığını biliyorsa öyle arabanın içinden 20 metre mesafeden görmek anlamak falan hikaye direk.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

profosyenel ordu olsaydi basilmazdi o mayina

profesyonel ordu lazim

parali asker olsaydi mission impossible cekerdi gokyuzunden sakrip mayinlara

profesyonel askerlige gecilmeli kesinlikle

Profesyonel ordu olursa, izmir istihkamda 1 ay itilip kakılıp 1 ay da yarım yamalak eğitim alan asker mayın aramaya gitmeyecek.

Profesyonel ordu olursa, bu adamları benim gibi askerliğin a'sından anlamayan kısa dönem çavuşlar eğitmeyecek.

Profesyonel ordu olursa, ölmeyi göze alan insanlar ölüme gidecek. Edirneli çoban değil, bitlisli bakkal değil, konyalı tornacı çırağı değil, gerçekten asker savaşmaya gidecek.

Madem olay lololol deusex ya da lololol fallout, o zaman hiç eğitmeyelim para harcamayalım bu adamlara, şimdi olduğundan daha donanımsız bi halde gönderelim 10 yıldır dağda savaşan teröristin kucağına. Hani adamımız bol, oyun terimleriyle ev basarız population limit arttırır yeni cannon fodderlar göndeririz. Geride kalan anne baba ve arkadaşlarına da bi vatan millet sakarya nutku çektik mi tamamdır, zaten bu laflarımıza kanmayan da vatan haini.
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

TD)Pentagram said:

hala profosyonel asker ile 15aylık askeri karşılaştırıyorsan,gazinoda çay taşıdın heralde.

prof askere light step perki veriyolar abi direk, mayina basinca patlamiyor fizzle oluyo

http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20101126191149/fallout/images/a/aa/Light_Step.png

cahiller bilmiyo iste biseyi

mayını boşver viktor çatışmalarda görüyoruz heycanlanıp köylüyü vuran er, bombayı elinde tutamayıp kendini patlatan er vs vs yani mantık insanısın sen de oraya bi kaç ay eğitilmiş er göndermekle harbiden 1-2 sene adam gibi eğitilmiş ve daha fazla saha tecrübesine sahip askerlerin gönderilmesi arasında bir fark olacağını görmen lazım. alışkanlık önemli bir şeyi. birine daha önce hayatında hiç ateş etmemiş bir adamla sadece bir kere ateş etmiş adam arasında bile dağlar kadar fark var. bir el ateşten bahsediyorum. elbet 1-2 senelik eğitimin ve saha tecrübesinin de görülür etkileri olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

kim dedi ki prof asker daha iyi savaşır, şimdiki erden daha verimli olur filan diye. burada prof askeri sırf savaşta daha iyi savaşsın diye destekleyen mi var?

yoksa prof asker kendi isteğiyle cepheye gitsin, sktboktan vatan görevi adı altında, hapis hayatından farksız şekilde gençler kurşunun önüne dımdızlak atılmasın diye mi destekleniyor prof asker?
Sosyal ağlarda paylaş

Her mesleğin bir - tarafı var askerliğinki de gazi olmak veya şehit olmak. Ama genç bir vatandaşı alıp sanki mesleği askermişçesine bu - ile karşılaştırmak hiç hoş değil. Yarın bir gün mesela ben de askere gideceğim ama ölür gidersem oralarda zaten önceden yazılı ve görüntülü kayıtları hazırlayacağım kafaya koydum, böyle boktan sebeplerden öldüm vatana hakkımı helal etmiyorum diyerekten isyan edeceğim öteki taraftan
Sosyal ağlarda paylaş

Canonical said:

said:
Gazlı müdahalede BDP'li 'canlı kalkan' öldü
Hakkari'nin Çukurca ilçesinde TSK'nın K. Irak'a düzenlediği hava harekatına karşı eylem yapan "canlı kalkan" isimli gruba polis biber gazıyla müdahale etti. Yaralanan BDP Van İl Meclisi üyesi Yıldırım Ayhan hayatını kaybetti.

bunu da az önce haberlerde okudum,kandile canlı kalkan olmaya gidiyorlarmış,aynı hassasiyeti pkk nın yaktıgı köylerde de göstermelerini isterdik
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...