Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fazıl Say'a tehdit

Polyushka

Öne çıkan mesajlar

Kerem Görsev caz piyanisti aga, klasik muzik degil. Fazil Say kendi sinifinda tek adam suan, dogru söylemis. Gulsin onay var dicem, oda besteci degil, oda muthis bi piyanist ama eserleri seslendiriyo genelde. Fazil say'in bi dunya eseri var, turk klasik muziginde dönum noktalarindan birisi fazil say diyorum lan, okulunu okuduk, tarihini okuduk diyoruz alalaaa
Sosyal ağlarda paylaş

nedense ben hiç gıcık kapmıyorum fazıl say'a. aksine seviyorum. kendisi hakkında bahsederken, röportajlarında falan tavırlarından hoşnut olmayabilirsiniz, fakat ''sanatçının ne işi var siyasi konularda, işine baksın'' tarzı bir yaklaşımı kabul etmiyorum. özellikle fazıl say gibi bir isimin siyasi konularda hiçbir zaman korkaklık yapmaması da ayrı saygımı kazanmış bir konudur. vakit gazetesi, bilmemne gazetesi falan filan aleyhinde ve tatsız olan bir çok yazılar yazdı vs
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

RL sasucke işte, cutsu kuvvetli, ama ağzına bir çarpmak istiyorsun konuştukça.

şu dediğin laf büyük ihtimal hayatının her günü hakkında ağladığın faşizm ile o kadar paralel ki. O saçmalıyorsa sen de tutarsızsın be Sam. Ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol lafı var ya, cuk oturuyor bence buraya.

Ülkede hatrı sayılır düzgün bir şekilde bizi temsil edecek bir kaç adam kalmış, siz hala yüzeysel bir şekilde "ağzına çarpmak lazım" falan diyorsunuz. Bu kafa varoldukça işimi zor. Adama demezler mi ulan sen kimsin, ne hayrın dokundu millete, ne yaptın şu ana kadar da geldin ağzına çarpıyorsun? Otur yerine adabını bil.
Sosyal ağlarda paylaş

Fazıl Say ın sanatına laf etmek için hadi onun kadar değilde en az yarısı kadar bu konuda bilgili olmak gerekirki bizim halkımızın en büyük özelliğidir bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak..

Hadi hiç bilgin yok internetin var, aç bak bakalım bu adam kimmiş ne yapmış ne etmiş heralde milyonlarca sineğin bir bildiği varki aynı boka konuyorlar değilmi?

Ama sen süper akıllı insan evladı, peh muziğide kötü zaten diyebiliyor ve utanmadan bunu savunmaya flnda çalışıyorsun.. Düşünsenize genel eğitim seviyesinin lisans olduğu su ortamda bile bu kadar cahilce hayır hayır cahilce değil ahmakça konuşmalar geçebiliyor...

Diğer yandan Fazıl Say'ın bilgi birikiminin, kültür seviyesinin, entellektüel altyapısının yine yarısına sahip olmadan siyasete karışmasına laf etmeniz yukardaki dangalaklığın aynısıdır..
Sosyal ağlarda paylaş

mani said:

MeSh said:

konuşabilen sanatçılara lafım yok. nitekim fazıl say, hande ataizi ile falan manita olmuş bi şahsiyet. konuşmalarının da çoğu başarısız. konserlerinde de eserleri arasında paso konuşuyor.. hitabı gayet başarısız. onun için az laf, çok iş. herkesin ağzı laf yapacak diye bi kaide yok.

hande ataizi ile birlikte olduysa sanane be adam. Sana mı soracaktı kimle gönül ilişkisi yaşayacağını. Az laf çok iş lafıda son derece faşist bir laf. Oldu olacak kırbaç verelim eline. şak şuk vur millete sus konuşma iş yap diye.

az laf çok iş lafını, kendi alanında çok başarılı olmasına rağmen diğer konularda başarısız olanlara söylerim ben.. her sanatçı illa ki inanılmaz aydın veya düşünür olmak zorunda değil. görüşlerini aktarmakta tabi ki özgür, kimse de karışamaz.. hiç kimsenin herhangi birini söylediklerinden ötürü tehdit etmeye kesinlikle hakkı yok, vesaire... bunları ayrıyetten belirtme gereği bile duymuyorum.

bi de kırbacı alırsam, vururum da vururum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...