Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

koşaner sound tape

forgiver

Öne çıkan mesajlar

belki alakalıdır.

http://vimeo.com/14448592

oraya o karakolu yapan heriflerin ta beynine ne edeyim ben. adamlar güle oynaya geliyor, saatlerce baskın yapıyor, bi de bunu filme çekiyor, sonra defolup gidiyor. bizimkiler karşılık bile veremiyor ki nereye vereceksin zaten o noktada. havaya dağa taşa mı sıkacaksın adamlar yukardan mevzilenmiş vuruyorlar.

sonra neymiş şanlı türk ordusu yıpratılıyormuş, komutanlar aslında süper savaşçılarmış da darbe planlarıyla içeri atılıp ordu etkisizleştiriliyormuş.

bir tane komutan demedi mi bu ne biçim karakol? ben bunu kullanmam askerlerimi yem etmem elin şerefsizine.

şunu ben izlerken utandım yahu. yazık günah cidden. bizim terörle mücadele politikamız bu mudur? bunu mu devam ettirelim?
Sosyal ağlarda paylaş

Giovanni said:

http://www.ntvmsnbc.com/id/25244685/

G. Kurmay baskani bu erin intihar etmedigini fakat komutani tarafindan vurularak olduruldugnu biliyor ama bunu gizliyor.

Siz hala pasam pasam cok yasa pasam modundasiniz.

şunu da yeni gördüm ben. genelkurmayın bizzat kendisine halkı askerlikten soğutma suçuyla dava açılmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

belki alakalıdır.

http://vimeo.com/14448592

oraya o karakolu yapan heriflerin ta beynine ne edeyim ben. adamlar güle oynaya geliyor, saatlerce baskın yapıyor, bi de bunu filme çekiyor, sonra defolup gidiyor. bizimkiler karşılık bile veremiyor ki nereye vereceksin zaten o noktada. havaya dağa taşa mı sıkacaksın adamlar yukardan mevzilenmiş vuruyorlar.

sonra neymiş şanlı türk ordusu yıpratılıyormuş, komutanlar aslında süper savaşçılarmış da darbe planlarıyla içeri atılıp ordu etkisizleştiriliyormuş.

bir tane komutan demedi mi bu ne biçim karakol? ben bunu kullanmam askerlerimi yem etmem elin şerefsizine.

şunu ben izlerken utandım yahu. yazık günah cidden. bizim terörle mücadele politikamız bu mudur? bunu mu devam ettirelim?

her orduda bazen bunun gibi kritik hatalar olur , bu da o hatalardan biri ama bu hata türk ordusunun kötü olduğunu kanıtlamaz ,

karakolun yapıldığı yer yanlış
saatlerce süren bir çatışma var neden ucak yada helikopter gelmemiş o da ayrı bi yanlış

yani diyorum bence bu olay turk ordusunun basına 40 yılda 1 gelecek bir hatalar zincirlemesi, ve pkk da bunu çok güzel kullanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Giovanni said:

http://www.ntvmsnbc.com/id/25244685/

G. Kurmay baskani bu erin intihar etmedigini fakat komutani tarafindan vurularak olduruldugnu biliyor ama bunu gizliyor.

Siz hala pasam pasam cok yasa pasam modundasiniz.

kimse paşam çok yaşa demiyor, daha ziyade sound tape olduğu söylenen şeyin komikliğine değiniyoruz. Yani öyle bir sound tape çıkıyor ki ortaya son zamanlarda bu gazetelerin orduya yönelttiği tüm suçlamaları ve eleştirileri bir bir kabul ediyor koşaner hehe. eline kağıt verseler bu kadar okuyabilir ancak. biliyoruz bu işleri artık bilgisayardan çıkan darbe.doc'lar davalardan alınan savcılar, telefona yanlışlıkla giren numaralar falan.

kimse çıkıp orduyu savunmadı daha ziyade bu haberin fail oluşuna güldük hep beraber. yoksa bu ülkenin hatalarını kabul etmeyen ordudan da çektiğini görüyoruz o başka mesele. ama bunu yalan dolan yollarla kanıtlamaya çalışmak en basidinden aşağılık bir hareket. ordunun ki ise hatalı davranışlar silsilesi. diğerinin yanında hafif kalır ama.
Sosyal ağlarda paylaş

Ses kaydı doğru ya da değil içerik genel itibariyle herkesin kabul ettiği şeyler.

Karakollar fena
Askerin eğitimi fail
Erlerin köle gibi rütbelilerin emrinde özel işlerini yapması gırla

Mevzi terketmeyi, kendi askerini vurmayı falan geçiyorum ama bunlar da olma ihtimali olan şeyler yani. Kimse çıkıp da mümkün değil böyle birşey yapmaz TSK demez çok fanatik değilse
Sosyal ağlarda paylaş

yasadışı yollardan yapıldığı anlaşılan ses kaydındaki Koşaner’in çarpıcı değerlendirmeleri...

- Balyoz’da, bizi üzen taraf neyimiz var neyimiz yok çaldırmışız. Konuşmalarımız dâhil. Ne konuşuyorsak var adamların ellerinde, namerdin eline malzeme verdik. Şimdi bizi üzen taraf arkadaşlar 1’inci Ordu’da her şeyimizi çaldırmışız. Her şeyimizi. Seminerle ilgili neyimiz var, neyimiz yok çaldırmışız. Yetkisiz kişilere ulaşmış konuşmalarımız dâhil. Esas rezalet bu. Nasıl bu olur yav, nasıl bu olur. Ne konuşuyorsak var adamların elinde.

şlaksşldskdfsdşldkfgiaşsld
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

yasadışı yollardan yapıldığı anlaşılan ses kaydındaki Koşaner’in çarpıcı değerlendirmeleri...

- Balyoz’da, bizi üzen taraf neyimiz var neyimiz yok çaldırmışız. Konuşmalarımız dâhil. Ne konuşuyorsak var adamların ellerinde, namerdin eline malzeme verdik. Şimdi bizi üzen taraf arkadaşlar 1’inci Ordu’da her şeyimizi çaldırmışız. Her şeyimizi. Seminerle ilgili neyimiz var, neyimiz yok çaldırmışız. Yetkisiz kişilere ulaşmış konuşmalarımız dâhil. Esas rezalet bu. Nasıl bu olur yav, nasıl bu olur. Ne konuşuyorsak var adamların elinde.

şlaksşldskdfsdşldkfgiaşsld

ahahah inception gibi olmuş lan fake sound tape içinde fake belgeleri doğrulama sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

içerik o kadar komik ki son zamanlarda bu tarz gazetelerin eleştirdiği her şeyi içeriyor. resmen bir "darbe.doc". ha bir kaçına katılıyor olabilirim orda yazanların ama bu çok komik olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Aket-Atum said:

Troll Vakit bile "Işık Koşaner olduğu iddia edilen kişi" diyor, Forgiver heme teşhis edip mal bulmuş mağribi gibi sevinmiş.

edit: Karakolar hatalı lafı doğru ama, kaçakçılığı önlemek için alakasız yerlere kurulduğu söylenir o karakolların.

http://www.ntvmsnbc.com/id/25245497/

Kasetin doğruluğu onaylandı.Bende yalandır herhalde diye düşünmüştüm ama gerçek olma olasılığı var diye yorum yapmamıştım.Yani hala şaka gibi geliyor bana da sonuçta Genelkurmay başkanı bile rahat rahat dinlenebiliyor.
Demek hakikaten Huun'un da dediği gibi ordu amiyane tabirle folloş olmuş,Süheyl Batum'un da meğer Ordu Kağıttan kaplanmış sözü çok eleştirildi ama adamın şuan ne kadar doğru söylediği ortada.

Onun dışında bir paşanın özeleştiri yapması da takdire şayan bir durum.Kral'dan çok kralcıların da kulağına küpe olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...