Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Modem 24 saat açık kalıp kalmaması

TD)Pentagram

Öne çıkan mesajlar

şincik başımdan daha önce şöyle bir olay geçti. gündüz evde olmadığımız için pc nin komple fişi çekiyorduk modem çok ısınıyor diye. akşam işten gelince takıyorduk ki bir akşam modemin önce bağlantı sapıttı sonrada modem yandı.net ışıkların tümü yanıyorken modemde web e ulaşmıyordu.modem kurulu olduğu halde kurulu değil gibi davranıyordu falan.(airties)

bilgisayarcıda ' hocam çok takıp çıkarmak dan olmuş olabilir' gibisine birşey söyledi.ogün bugündür modemin fişi çıkartmıyoruz.

ama bakıyorum harbiden fena sıcak durumda modem,şimdi sorum.

-Modemin fişinin hergün takılıp çıkartılması modeme zarar verir mi?
-Modemin fişinin hergün takılıp çıkartılması internet bağlantısına zarar verir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Modem ısınır, çok sıkıntı yapmana gerek yok. Sök tak işi daha zararlı diye biliyorum.

Bende de airties vardı bu telekomun verdiklerinden, öküz gibi ısınıyordu ama sorun çıkarmıyordu. Ben sıcaklıktan değil de hafta içi kullanmadığımdan sök tak işine giriyordum, benimki de bahsettiklerinle aynı şekilde kullanım dışı kaldı.

Ama hepsi ısınıyor, 2005'de aldığım şu usb modem hiç ısınmıyor bilaer.

http://image5.sahibinden.com/photos/44/70/62/434470628i9.jpg

Hala da onu kullanıyorum evde.
Sosyal ağlarda paylaş

5 yıl önce eve bir modem aldım. Sadece elektrikler kesilirse kapanıyor. Performans açısından tık demedi bu kadar zamandır.

Ancak işyerinde Philips marka bir modem var. Havalarda baya sıcak, modem ateş gibi oldu mu net kopup duruyor. Hava serinleyene kadar burnumdan getiriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Deathblade said:

http://img.donanimhaber.com/upfiles/282133/338DE784AC744397B74D00500528F53E.jpg

7-8 yıl oldu galiba hala canavar gibi çalışıyor. Tatillerde evde yokken falan kapatıldı sadece. Kıymetini bilemediler şu markanın.

ahaha aynısından bizde vardı 2004-2010 yılları arasında kullandık, 1 kere modemle ilgili problem çıktığını hatırlamıyorum. Şuan wireless kullanıyoruz, Modemin yeri yan oda falan olsa şu aleti kullanmak için kablo döşerdim ama çok uzakta döşeyemiyorum ya ahaha
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...