Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

neden premier league bu kadar zevkli ???

hired_gun

Öne çıkan mesajlar

NTV'de İngiltere Premier League yayınlanmaya başladı başlayali , diğer tüm ligler /hele hele türkiye ligi tamamem sıkıcı , ağıraksak , yavaş ve hırssız gelmeye başladi ... bi "la liga" ile ispanya futbolu bu ateşliliğe yaklaşabilio ama adamlarin kıran kırana oynadiği , bu kadar kaliteli olduğu , orta sıralardaki takimin bile çatir çatir futbol oynadiği bir başka lig yok ...
en sevdiğim yanlari ise profesyonellikleri ... aldıklari paranın hakkıı vermek için tam anlami ile varlarini yoklarini ortaya koyuyolar.. ve bunu yaparken gereksiz gaza gelip agresifleşmiyorlar .. hakem belkide çok yanlış bi şekilde sarı kart çıkariyo bi tek karti gören adam orda gülümseyerek tartışıyorlar ..., maç bitiyo , bi takımın liderliği gidio falan yine de adamlar rakip bile olsa kendi meslektaşına saygılı . el sıkışıp sarmaş dolaş gidiyorlar soyunmaya ...

neden Türkiyede boyle olamiyoruz ki !!![signature][hline]Try to hit me , tempt me, push me, pussies,
I need a good reason to give this trigger a good squeeze...

Sosyal ağlarda paylaş

Premier lig deil bence arsenal zevkli
Her maçı ayrı güzel
Birbirine acaip uyumlu ve tanıyan bi kadro hepsi yıldız nerdeyse
Ayrıca henry gibi bi oyuncunuz varsa ki bana göre dünyanın en iyi futbolcusu şuan zevkli futbol oynamamak imkansız nerdeyse
Hocası iyi,içerde taraftarı rakibe baskı kuruyo takımını itiyo
Sonucundada güzel futbol geliyo
Bolton maçı bugün 2-2 bitti ama süper zevkliydi
Sosyal ağlarda paylaş

premier ligdeki her maçı izleyemiyoruz ki. zaten güzel geçmesi beklenen maçlar yayınlanıyor.

bir de ingilteredeki stadlar harika. taraftar futbolcu iç içe daha renkli geçiyor.

ayrıca birçok kişi katılmasa da bence gündüz maçları daha güzel oluyor. neden boşuna okadar elektrik harcanır anlamıyorum. hem böylece cuma günü yani iş gününde de maç yapılmamış olur. gündüz gözüyle olduğu için insanlar daha güvenli giderler vs vs

tabi herşeyden önemlisi orası premier league yani. arsenalin oynadığı bi maç ne kadar kötü olabilir ki:P[signature][hline]I, Raid3r
msn:[email protected]
Sosyal ağlarda paylaş

1973 yılı 5 yaşındayım Fenerbahçeli amcam beni kadıköy'de Fenerbahçe-Galatasaray maçına götürüyor ve benim başımda bir yıl önce vefat etmiş babamın hediye ettiği sarı-kırmızı çizgili berem var.
Öncelikle bir zamanlar büyüklerimizin anılarında anlattığı gibi maça giden insanların takım elbise giymeleri, sabah kaltıklarında traş olmaları, eşleri ve çocukları ile karma tribünlerde yanyana maç izledikleri siyah ve beyaz televizyon görüntülerinde var ki, o dönemi hatırlayan spor yazarlarının kimi zaman dillerinde de hayat buluyor. O heyecan bizde de vardı sadece unuttuk zamanla.

Gelelim, futbol'un neden o daracık ada'da farklı olduğunda, kişisel görüşüm ve seyrettiğim her takım mücadele etmek içn çıkıyor maça, bu işin bir meslek olduğunu kabul ediyor her oyuncu ve buna göre yaşıyor.

Kesinlikle daha bilimsel oynanıyor en büyük klüpten en küçük klübe kadar herkesin bir idare kadrosu var ki, bunlar sadece bizdeki gibi futbol şube sorumlusundan ibaretmiş havasında değil, istatistikçisi, fizyoterapisti, antreman tesisleri müdürü vb gibi. işinde uzman ve söz sahibi kişilerden oluşuyor.

Takımlar birbirlerine denk çünkü adaya dışarıdan gelen oyuncular da belirli bir oradan milli maç kadrosunda oynamış olmaları şartı var hala bildiğim kadarıyla, bu da takımların çok büyük dengezisliklerinin oluşmasını ve dışarıdan gelecek kalitesi düşük ucuz oyunculara engel oluşturuyor.

Ama gördüğüm en önemli şey, her maçta bu işin bir takım oyunu olduğunu gösteriyor oynanan futbol, tekniği ile, taktiği ile, oyuncusu ile.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de eklemeden geçemeyeceğim, herkes doğduğu ve büyüdüğü şehrin takımını tutuyor ve destekliyor. Hem de herşeyi ile destekliyor.

Sadece maça gitmek değil destekten kastım, o takımın resmi malzemelerini alıyor, deplasmanlarına gidiyor klübünün resmi taşıyıcı firması ile.

Bugün bir 3ncü lig maçında bile o takımın taraftarını seyrederken görürüsünüz yağmur çamur demeden, bir kaç kilometre ötesinde ki bir premier lig taıkımını tutumuyor büyük bir çoğunluğu gibi örnekler çok fazla o ligde.
Sosyal ağlarda paylaş

bazen diorum ingilterede olsam her hafta maça giderdim ..
ne güzel efendi gibi oturuyorlar herkesin yeri belli bileti belli , takimlari lehine destekleyici tezahuırat yapiyolar ...türkiyede maça gitmekten bi türlü zevk alamiyorum ..

inönü stadı okadar güzel olmuş , inşa resimlerine baktikça içim gidio güzelliğe gel gelelim 1 damla maç izlemeye gidesim yok ..
aldiğiniz biletin üzerinde süsten bi numara yazar , herkes ayakta birbirini ezercesine maç izler , daha da beteri küfür ...
ben küfür etmeyen biriyim , sevmem , seviyesiz bulurum ...maça gittiğimde rahatsız oluyorum ardımdaki sağimdaki solumdaki adamlar belkide normalde yapmayacaklari bir hal aliyorlar toplu histeriden ... ana avrat dümdüz ...
kız arkadaşimla gittim bigün , utancımdan yerin dibine geçtim . kız kardeşim var istiyor götür diye ,nasil gotirim kızı ???
tezahurat desen rakip takima ana avrat gitmekten ibaret ...
bi keresinde "bu sene şampiyon görelim sizi , ölmeden mezara koymayın bizi , korkutmaz bizleri musalla taşı , ölümüne seviyoruz biz beşiktaşi " diye bi devre hiç durmadan soylemiştik .. hala tüylerim diken diken oluyo o ani hatirladikça ...[signature][hline]Try to hit me , tempt me, push me, pussies,
I need a good reason to give this trigger a good squeeze...

Sosyal ağlarda paylaş

premier ligi zewkli yapan en önemli şey (benim için) maçların hızlı we kaliteli olması. basketbol maçı gibi bi o takım bi rakip takım atak yapıyo.
ikinci neden ise bütün takımların (we oyuncuların) çok kaliteli olması we her takımın her an her sürprizi yapabilmesi. ayrıca birbirleriyle kapışan banko 3 takım war: arsenal, manchester, chelsea. bunları takiben liverpool, southhampton, newcastle, tottenham gibi takımlar war.
üçüncü neden ise ingiltere nin futbolun mabedi olması. stadların atmosferi, insanların futbola olan ilgisi.. stadların atmosferi derken seyircileri kastediyorum, oturuyolar maç boyunca denen o seyirci maç boyunca takımı için marş/şarkı okuyo, gol attıktan sonraki "yeeaaaahhh" die gırtlakları yırtılırcasına bağırıyo. bu sewgi nası futbol sewgisidir inanılmaz ya. sonra derbi maçlar.. derbi maçlar derken sırf aynı şehrin takımları arasındaki deil, aynı kasabanın takımları arasında bile rekabet war we dehşet maçlar oluyo. tam bi futbol mabedi işte ingiltere

bütün bu nedenlerle premier lig en sewilen dünya liglerinin başında geliyo. premier ligi hiç bi lig e deişmem, ne italya ne ispanya, hatta düşüncesi bile mümkün deil benim için :)[signature][hline]a.k.a "bay bomba"
SWG: Ottkoo Jeliyeer of Eclipse Galaxy
Sosyal ağlarda paylaş

ben ikinci lig vs maçlarını seviyorum

bir adamlar kasaba takımı ve statdiye bir kavram yok
tarla var, tarlanın kenarında izleyiciler var ve insanlar top onyuor.. dikkat edin futbol oynamıyorlar top oynuyorlar

işte bu yüzden eğlenceli ingiltere ligleri
adamlar abartmadan oturup efendi gibi oyun izliyorlar

aynı tadı ikinci lig play off maçlarında alıyorum..[signature][hline]Türkler Orta-Asya'dayken günlük ihtiyaçları için savaşırlarmış;
"-Ulan kaşık düşmanı, baltamı getir. Ekmek almaya gidiyorum"

Kapattık dükkanı
Sosyal ağlarda paylaş

said:
LvL_Sabo, 18 Eylül 2004 16:51 tarihinde demiş ki:
premier lig o kadar zevkli falan diil. çok rezalet maçlar da oynanıyo
sadece en iyi reklamı yapılan lig.

ben çoğu ligden aynı zevki alıyorum

Adamlar futbolu bulmuş sen hala rezalet diyosun.
ne diyim yani.
En kalite futbol ligi Premier League dir.[signature][hline]Game experience may change during online play...
Sosyal ağlarda paylaş

ne güzel bi tanım olmuş bu

ki doğrudur
italyada ne kadar berbat ve sıkıcı bi futbol oynanıyosa ingilterede tam tersi acaip zevkli ve göze hoş gelen futbol oynanır
top bir orada bir buradadır her dakikada takımlar gol koklar

e seyirci de daha ne ister ki[signature][hline]Remember Sammy Jankis ..
Sosyal ağlarda paylaş

çünkü sadece futbol düşünüyolar,hiçbir çirkeflik yok herkes işini yapmaya çalışıyor,kendini yere atana vb. çirkeflikler yapanları taraftar bütün maç yuhalıyor taraftarlar insan gibi,futbolcularda kafalarında pis düşünceler yok,böyle oluncada + kaliteli futbolcular = Premier League[signature][hline]sert kal,taviz verme!
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
ingtere liginin en güsel olayı da ceza sahasının hemen dışından çekilen süper şutlardır
top seker havadayken çotaaa diye bi yarım vole top 1cm yörüngeden sapmadan 90 a asılır :)[signature][hline]Grandmaster Hamburger
fizban, 16 Eylül 2004 22:56 tarihinde demiş ki:
beşiktaş zaten mahalle takımı. ama bunlar organize halı saha takımı.
Sosyal ağlarda paylaş

@eternal: futbolu bulmuşlar da ne oluyo allah allah dediğin şeye bak. süper komiksin. bak milli takımlarına zıçışlardalar

ayrıca hemen hiç bir ligde ingiltere ligindeki gibi doldur boşalt oynanmıyor. ha tabi eksepsiyonlar var gayet de. o ayrı

ben ispanya ligini kesinlikle daha çok tercih ederim mesela. dediğim gibi ingiltere ligi'nin reklamı çok iyi yapılıyo. baktığınız zaman adam gibi oynayan bi tek arsenal ve chelsea var. manchester bi bok oynamıyo. chelsea de oynamıyodu bu hafta düzeldi.[signature][hline]Old loves they die hard
Old lies they die harder...
Sosyal ağlarda paylaş

said:
DynamicK, 18 Eylül 2004 23:37 tarihinde demiş ki:
ingtere liginin en güsel olayı da ceza sahasının hemen dışından çekilen süper şutlardır
top seker havadayken çotaaa diye bi yarım vole top 1cm yörüngeden sapmadan 90 a asılır :)

+ ayağa oynayıp çok gusel organıze ataklar yapıyolar ki premier ligin kontra atakları süper =)[signature][hline]|êvêrythìñg thãt hãs ã bêgìñìñg has ãn êñd|

Bonecrusher, 30 Ağustos 2004 03:13 tarihinde frp oynarken demiş ki:
abi gobline espri yapsam ben, gülmekten yerlerde yatsa, o sırada vursam?
Sosyal ağlarda paylaş

bence ilk önce ingiliz takımlarının maçlarından alınan zevki başka hiçbir maçtan alınamaz. Yaw adını daha önce duymadığınız bir takımın deplasmanına gidiyor manchester veya arsenal(premier, 1inci veya 2inci lig de olabilir) adamların en azından 10.000 kişilik tamamı kapalı stadda herkes formasını giymiş takımını desteklemeye gelmiş. Süper bir duygu olmalı ben şahsen çok isterdim türkiye'de de böyle bir durum olmasını fakat bu dediğimiz olanaklar 1inci lig takımlarında bile yok. Mesela istanbulda benim bildiğim 25 takım var 100 tane olsa bile istanbul nüfusunun yüzde 90ı 3 kulüp taraftarı olmuş. İngilterede londra kulubü en azından 5-10 tane premier ligde var hepsinin süper stadları ve taraftarı var. Yani 3 büyük takımda övünüyor bizim şu kadar milyon taraftarımız var. 3ünün toplamı manchesterın seyircisini yakalayabiliyormu veya yarısını? Londra'nın nüfusu istanbulun yarısı ama seyirci ortalaması 10 katından fazla tüm takımları kapsarsak. İngilterenin bizden en büyük farkı herkesin semtinin takımını tutmasıdır herhalde. Arsenal şuanda premier ligde herkesi ezio avrupada da 1 numaralı favori fakat güney londrada sokakta elin parmaklarını geçmez göreceğin arsenalli. Bizde tam tersi kadiköy'ün erenköy semtine gidin erenköyspor'Lunun 10 katı galatasaraylı vardır. Kimse amatör olarak kalkındırmıyor futbolu tam destek vermiyor. Kahvede rakip takımı tutan arkadaşlara karşı takımını savunma pahasına kavga etmek takımı desteklemek değil bence. Taraftar dediğin her sene kombinesini alır takımına mali açıdan lisanslı ürün alarak destek verir, tribünlerde alakasız takımlara küfür etmek yerine atakları destekler ve takımını coşturur. Bizde senede 1 maça gidiyor yada gitmiyor taraftarın yüzde 90ı. Bana oturduğum semtin takımının mücadele ettiği kaliteli ve mücadeleye sahip bir lig verseler, bir gün daha galatasaraylı olmazdım. Fakat şu an türkiyede takım tutmak bir milliyeti veya bir dini benimsermiş gibi dönülmez bir yol gibi gösteriliyor. Bir futbolsever sadece holiganlar, apaçiler, küfürbazlar, esrarkeşler, amigo veya dernek altında kulübü ve taraftarları sömürenler yüzünden maça gitmiyor. İngilterede seyirci yaş ortalaması 50 olsa bile türk seyircisinden 10 kat fazla destekleyebilir takımını. Bence türkiyede altyapı ve amatör kulüplerin önemi arttırılarak ancak futbolda gerçek bir gelişme sağlanabilir. Onun dışında 3 kulüp yöneticileri, mafyalarının kuklası oluruz hepimiz ve türk sporu.
Sosyal ağlarda paylaş

bence çok reklamını yapıolar ısteseler turkıye lıgı dfe çok ıı olabılır bızımkıler hep serserılığı verıolar.isteseler olur arkadaşlar ornek geçen sezon GS-FB maöı fb lılerı çıçeklerle karsıladık yanlarında durduk hıc kufur kavga çıkmadı sonra da guzelce uğurladık.İstenılırse olur bence bu da eğitime bakıyo bence ılerde daha ıı olucak bızım torunlarımız gorse bıle guzel olcana ınanıorum kalbınızı ferah tutun...[signature][hline]tavuklar çiçek açmış poğaça nerede madem yuzme bılmıyodun niye çıktın ağaca?
23/7/2004 13:49 GMT +2 de şero demişki
İki kedi tanırım birisi Türk Şerafettin biriside Gavur Garfield.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...