Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

çukurcada pusu 8 asker şehit

PZero

Öne çıkan mesajlar

Dennis said:

janis said:

Ramazan'ın bitmesini beklemek vs .. hepsi bahane. Bişey yapamıyorlar işte. Bu işin Devlet ve Asker'le olacağı yok. İş gene millete düşecek bu gidişle. Ben her zaman söylerim. Bu iş adaletle , hakla , hukukla düzelmez. Kurunun yanında yaşda yanmalı. Yanmalı , aynı acı paylaşılmalı. O evlerede ateş düşmeli , O evlerde bayram sabahında evlat acısı ile uyanmalı. Suçlu yada suçsuz. Yanmalı bişeyler... 3-5 sene dünya Türkiye'yi kınar, sonra unutulur gider.

Ne kafası bu ya? Kürtlerden askere gidip şehit olan yok mu sanıyorsun?

Nazi kafası

Sosyal ağlarda paylaş

pkk sorununun silahla savaşla bitmeyeceğini savunanlardan olsamda artık bu saldırılara çok acil cevap verilmeli , o dağdakilerde gencecik çocuklara tuzak kurarak kan dökerek akılları sıra devleti anlaşma yapmaya zorlayacaklarına inanıyorlarsa ders almaları lazım.

adamlar böyle saldırarak halkın isyan etmesini devleti pkk ile anlaşma yoluna zorlayacaklarına inanıyorlar. bunlar saldıracak kan dökecek meclisdeki temsilcileride bakın kan dökülüyor gelin durduralım bu savaşı anlaşalım diyecek.

ordu bir operasyona başlasın hemen pkk ateskes ilan eder, bdp liler dağlara çıkar bombalamayın barışı bozmayın diye.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

2 yeni durum var...
Birincisi şehit sayımız ne yazık ki 12 olarak açıklandı.
İkincisi Anadolu Ajansı'nın geçtiği fotoğraf.Çatışmada delik deşik olmuş zırhlı aracı ters biçimde arkasına yüklemiş taşıyan tırın fotoğrafını çok lazımmış gibi dağıtmış basına Anadolu Ajansı. Benim sayfalar önce yazdığım terör bitirme planında ki medya ile ilgili madde olmuş olsa bu fotoğrafı çeken muhabir de, Anadolu Ajansı'nın ilgili tüm müdürleri de hapse atılmalı. Terör örgütüne bundan daha iyi propaganda verilir mi? İstediğin kadar yasakla şunu bunu, bu nasıl mantıktır? Bu insanlar gazetecilikle ihanetin arasında ki farkı bilmiyorlar mı? Ya bugün öyle şiştim ki ne yapsam tanrım, ne yapsam?!

Edit: Moderatör arkadaşlar, bir zahmet şehit sayısını 12 olarak düzeltelim.

Bahsettiğin fotoğrafı görmedim.. Sansürlenmiş halini hurriyet.com.tr de gördüm ama bende uyandırdığı duygu açıkcası bir propoganda değil..

O taşınan aletin içinde bugün 12 kişi öldü.. Bilmem farkettinmi ama son 1 haftadır hergün şehit var 2 gün önce hurriyetin ilk sayfasında kıyıda köşede özet olarak geçmişlerdi. Yarın bir sayfa haber olur 12 kişi ölünce büyük kayıp ama 1 kişi ölünce kabul edilebilir demekmi bu?

Bence o askeri araç şehirlerde sergilenmeli, her yurdum insanı genci o araca dokunmalı belki bugün çevresinde yaşanan dramı hayal etmeyi başarabilir.. O zaman köpekler gibi birbirlerine saldırmayı bırakırda birlik berabirlik içinde olabilir belki..

Ama sansürleyerek, yok propoganda yapmayalım şehit haberlerini vermeyelim demek ile olmaz bu iş.. Belki sen bu forumu 10 dakikada bir takip edip oyununa, filmine, dizine döneceksin ama bugün 12 evde acı var ve o acıyı biz ne yazıkki paylaşmıyoruz paylaşşak bile en basit acı başkasının çektiği acıdır bunu unutmayın..

Ama o tır evinin önüne gelse dursa o delikleri gözlerinle görsen, panzerde değilde bedenlerde açılan delikleri gözünün önüne getirmeye çalışsan eminimki çok daha faydalı olur bazı şeyleri anlamamız..

O araç bir yenilmişliği temsil etmiyor yaşanan dramı belki bir miktar anlamamızı sağlıyor ve bunu yaşatanlara, yaşatanlara izin verenlere olan nefretimizi, kinimizi katlayarak arttırıyor..

Hani bir söz vardı.. Ben sana güneşi gösteriyorum sen elime bakıyorsun diye..
Sosyal ağlarda paylaş

Unutulmaması gereken başka bir şey daha var.. Toplumda yaratılmak istenen algının tersine bugün şehit diye adlandırdığımız gençler sabah mehmetçik idi. En büyük asker bizim asker diye gittiler, vatan sağolsun diye dönüyorlar.

Robot değiller, onlarında kanı dökülüyor, onlarında araçları patlıyor, kurşun ile şarapnel ile ölüyorlar.. Niye saklasınlar olanları niye göstermesinler paramparça olan aleti.. Gerçek bu değilmi?

Nasıl öldüklerini bilelim, son saniyelerde neler yaşanmış öğrenelim, son sözleri ne olmuş anlatsınlar.. Vatan sağolsun diye 3-5 çapulcu tarafından öldürülen 18-25 yaşları arasındaki insanların hikayelerini dinleyelim.. Vatan sağolsun, vah vah tüh tüh diyip Barcelona Real Madrid maçını beklemeye başlamayalım.

Ölmek, kurşun yemek zayıflık değildir. Belki çok klişe gelecek ama vatan toprağını savunmak sanssızlığı çekilen kura ile onlara düştü.. Yüksek ihtimalki Hakkari, çukurca yerine izmir narlıtepede yapsalardı şehit değil hala mehmetçik olacaklardı..
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

kandil va zap bombalanmaya başlanmış havadan. etkili bir harekat olmasını umuyorum.

düz bombalamayla olacak iş değil bu, adamlar mağaraların diplerinde ve yer altına kazdıkları tünellerde odalarda saklanıyor ortada değiller ki bomba işlesin, 2 gün saklanırlar sonra geri çıkarlar. o yüzden o kamplara tek çare dibine kadar nüfuz edecek olan kimyasaldır.
Sosyal ağlarda paylaş

@gellidus
Bak kardeşim, terörle mücadele çiçek çocuklarının konser gecesi partisi değil. Bu iş moral motivasyon işi. Bütün toplumu ayakta tutarak olacak bir iş. Delik deşik olmuş bir tankı ya da bu geri zekalı medya yarın öbür gün onu da yapar kafası kopmuş bir Mehmetçiği, etrafa saçılmış iç organları resimlerini yayınlamak TERÖRÜN, TERÖR ÖRGÜTÜNÜN propagandasını yapmaktan başka hiçbir şeye yaramaz. Şunu senin gibi iyi niyetinden şüphe etmediğim ama saflığından bolca şüphe ettiğim arkadaşların iyi anlaması gerekir; terör çiçekle, demokrasi ile, İsa peygamber gibi tokat yediği yanağın ardından öbür yanağı uzatma ile çözülmez. Çözülemedi zaten, bazıları ısrarla "ya silahlar sussun, çocuklarımız ölmesin" deseler de zaten yıllardır teröristlere verilen tavizler ortada. Bu ülkede teröristin mecliste temsil hakkı var. Bu ülkede terör örgütü üyesi olduğu bilinen bir kadın cezaevindeyken milletvekili seçildi ve 2. dönemdir mecliste. Amerika'da, İngiltere'de, Fransa'da (bu ülkeleri çok sevdiğim için yazmıyorum ama hep bizim liberaller, demokratlar bu ülkeleri örnek alır ve verirler ya bizlere,onun için söylüyorum)böyle bir şeyin mümkün olabileceğini düşünen var mı? Bu ülkede 40 bin kişinin katili 12 senedir devletin elinde ve o hain, o şerefsiz, o aşağılık yaratık asılmadı, beslenmeye devam ediyor. Ve o aşağılık yaratığın İNSANİ HAKLARI olduğu gerekçesi ile tilyonlarca Lira (eski para ile) masraf edilerek cezaevinde düzenlemeler yapılıpı yanına arkadaşlık yapmaları için terörist tutuklular yerleştirildi. O terörist başı şerefsiz hala içeriden örgütü yönetiyor. Nasıl yapıyor bunu? Kendisine gelen avukatları aracılığı ile gönderdiği mesajlarla yapıyor...Bak canım kardeşim, böytle bir özgürlük, böyle bir ileri demokrasi örneği bu dünyada yok. Bulamazsın, sana istediğin kadar süre, ara bütün interneti, bütün ülkelerin arşivlerini gez, böyle bir örnek bulamazsın. Bu ülkenin teröre gösterdiği müsamahanın başka bir örneğini bulamazsın. Amerika gökdelenlerine yapılan saldırıdan sonra sırasıyla Afganistan, Irak'a girdi.LibyA'ya girdi.Suriye ve İran'a girmek istiyor. Elbette ki bahane bu ama neticede dünyaya gösterdiği gerekçe hep terör. Ya biz yanı başımızdaki Irak'a girip onbinlerce canın hesabını sormuyoruz.

Çok uzatmayayım,zaten çok iyi de değilim bugün.
Milli birlik ve beraberlik önemli bir şey. Bugün bu ülke topyekün savaşa girdiğinde çıkıp "ya biz haksızız,savaştığımız ülke haklı" demenin bu ülkeye bir faydası olmaz. Bu tür tartışmalarda biraz durum oraya gidiyor. Kardeşim, bu adamlar terörist, yıllardır can alıyorlar, bu adamların anlayacağı tek dil silahtan çıkacak kurşun ya da silahın dipçiği. Bunun daha tartışması olmamalı. Romantizmden yeter çekti bu memleket, biraz ayakların yere basması gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Afganistan'da Bin Laden aranırken ABD sığınak delici, dağ delici çok güçlü füzeler kullandı yine de pek sonuç alınmadı mağaralarda saklanan teröristler üzerinde.
bizde böyle özel füzelerde olmadığından, f-16 bombası veya kobra füzesiyle hiç bişi olmaz o mağaradakilere, anca dağ taş yanar boşa masraf olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...