Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

17 Ağustos 1999 03:02

TD)Pentagram

Öne çıkan mesajlar

çocuktum valla depremden bir gün önce denizdeydim deniz suyu hiç alışık olmadığım kadar sıcaktı, serinlemek için suyun dışına çıkmak gerekiyordu o derece rahatsız ediciydi ve daha önce hiç böyle bir şey görmemiştim. ve ertesi gün sabah televizyonu açtım baktım deprem olmuş.

o günden beri depremle deniz suyu sıcaklığı arasında ilişki olduğuna inanırım.

ailem ya da akrabalarımdan zarar gören hiç olmadı. benim de tek anım bu o güne dair.
Sosyal ağlarda paylaş

O deniz suyu olayını balıkçılar rapor etmişti zaten. Enişte balıkçı bizim, son 2 haftada çok artış olmuştu deniz suyu sıcaklıklarında diyordu. 3-5 tekne de dikkat etmiş, kandilliye mi bi yere raporlamışlar cihazların verilerini 1-2 haftalık, su sıcaklığıyla ilgili. Araştırılacak denilmiş hatta 17-18 ağustos gibi bi tarih vermişler sanırım. Şeedemeden deprem oldu işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Bahsettiğim enişte bu arada depremin olduğu gece tekne ile istanbula gidiyordu mazot almaya tankerden. Hala aynı korkuyla anlatır;

Motor resmen yavaşlamış, sonra böyle durmuş, ama bildiğin motorlar çalışıyor. Noldu falan derken lan gücü arttır falan, yok. Koskoca 750 ile 400 küsür beygirlik 2 motora tam yol verdiği halde hareket etmiyormuş tekne. Sanki böyle birileri alttan çekiçle vuruyormuş gibi de ses geliyormuş koca kayıktan. 45 saniyede defalarca bi dümene çıktım bi makine dairesine indim ne oluyor diye, en son çıldırmak üzereyken telsizden anons geçtiler deprem oldu diye diyordu.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

Bahsettiğim enişte bu arada depremin olduğu gece tekne ile istanbula gidiyordu mazot almaya tankerden. Hala aynı korkuyla anlatır;

Motor resmen yavaşlamış, sonra böyle durmuş, ama bildiğin motorlar çalışıyor. Noldu falan derken lan gücü arttır falan, yok. Koskoca 750 ile 400 küsür beygirlik 2 motora tam yol verdiği halde hareket etmiyormuş tekne. Sanki böyle birileri alttan çekiçle vuruyormuş gibi de ses geliyormuş koca kayıktan. 45 saniyede defalarca bi dümene çıktım bi makine dairesine indim ne oluyor diye, en son çıldırmak üzereyken telsizden anons geçtiler deprem oldu diye diyordu.

of fenaymış be abi denizin ortasındasın falan gece depremde.
zaten bu olaydan beri marmara denizine karşı bi garip hissediyorum
Sosyal ağlarda paylaş

99 depreminde 11 yaşındaydım ve beni uyurken yakalamıştı annem sallıyor heralde diye uyandım ama kimse yoktu ve hemen koridora koştum annem de geldi duvara bakıyordum bizim duvar kağıdının başlangıç ve bitişinin kesiştiği noktalar bildiğin 30 derece falan eğiliyordu o korku başka birşeye benzemiyor vallahi. Allah sabır versin depremde yakınlarını kaybedenlere, Allah belasını versin buna izin veren yönetimlerin ve kişilerin.
Sosyal ağlarda paylaş

1gr hissetmemiştim telefon gelmişti deprem oldu diye Gece bi tvyi açtık berbattı esas o kötü manzarayı sabah gördük tabi...

Bile bile ladese koşulması tekrar yaşanılcağını bilerek zamanın geçmesi ve hiç bi önlem alınmaması..Ayrıca Veli Göçer denen soyadında hayır olmayan bir şerefsizin 3 gün önce serbest kalmış olması çok can acıtıcı şeyler.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada hep söylüyorum, yine söyleyeyim. Gemlik İstanbul'dan daha sakat durumda şu anda. "Beklenen istanbul depremi" ile ilgili korkular azaldı, daha çok gemlik üzerinde yoğunlaşıyor şüpheler.

Yıkıcı bi deprem olursa ve bu deprem yaz mevsimine denk gelirse, kumla komple göçer. Kalırsa son 3 yılda falan yapılan binalar kalır ayakta. Kalanı bildiğin plaj kumu gibi şeylerden yapılmış binalar. İşimizle de ilgili olduğu için hafiften görüyoruz yani hallerini, acınası bi durumu var binaların diyebilirim.

Gemlik merkezi %60 iner aşağıya. Öyle de bi zemin var ki, bi çizgi var, sağının tabanı resmen deniz suyu, solunun tabanı kayalık olarak devam ediyor. Çizginin hangi tarafında oldukları binaların kaderine etki edecek. Garip.

Gemlikde deprem olur da sonrasında bi daha haber alamazsanız gittim lan ben, haberiniz olsun =/
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...