Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Somali ve afrikaya yardım için

TD)Pentagram

Öne çıkan mesajlar

uluslararası bir örgüt mesela bm düzgün çalışsa gene mi olmaz? kaldı ki senin politik duyarlılığın gereğinden fazla.

aslında gerekli sistemler kurulu halde; ama dünya çok saçma sapan bir dönemden geçiyor, herkes kendi derdine düşmüş.

konu geniş, tartışılması gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

ben şeyi merak ediyorum.bizim fakirlerimiz de böyle.geçen tvde kadın açlıktan kendini ve cocuklarını besleyemiyor diye haber vardı.ama 4 cocugu var.düşün fakirsin ve 4 cocuk orta halli bile 4 cocuga bakamaz

somali falanda böyle

her kadınında elinde oyuncak gibi 1 er 2 şer bebekler.yemek göndericeğimize prezervatif konusunda bilinçlendirsinler şu insanları

sen işkence çekiosun.kendini doyurursun edersinde işin içine cocuk girdi mi zor.

cocuklara üzülüyorum yani yazıktır gunahtır.hani şimdi yardım gitse 1 gün doyucaklar 2. gün nolacak
Sosyal ağlarda paylaş

Somaliye giden yardımlara önce lokal otorite el koyuyor, daha sonra hiyerarşiye göre en güçlü korsan gruplarından başlanarak dağıtılıyor, UNICEF de imza karşılığı teslim ettiği için navlun indiği andan itibaren o ülkenin malı sayılıyor...
Gözünüzü seveyim hayatında MUN/WHO deneyimi olmayan, IHR ve GMH nin ne anlama geldiğini bilmeyenler, " Goodwill Ambassador " u Angelina Jolie'den ibaret sananlar daha fazla konuşmasın, kalplerini kırıcam...
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Önünde ölen çocuk var diyorum kampanya diyorsun ya, demagojini al ve git

Açlıktan ölmek üzere olan birine yemek su versen de kurtaramazsın büyük ihtimal. Sindirim sistemi, böbrekler falan hep iflas etmiştir diye biliyorum.

Ayrıca günlerce aç kalmış birine çat diye al sana muz/ekmek/bigmac diye çıkarıp verirsen onu yerse ölür mesela. Uzun süreli açlıkları çat diye bozamazsın.

FYI
Sosyal ağlarda paylaş

Konuyla alakasız rage

Pati ne mal bir site oldu ya. Her konuda dini trollemeye çalışan tiplerden bolca mevcut. O sevmediğiniz fanatik kesimden hiçbir farkınız yok. Biri gelip sizin değerlerinizle dalga geçmeye çalışsa "İŞTE DİNCİLER NAPIYOĞLAR BU ÜLKEDE YAŞANMAZ!!?!'?" diye zırlama moduna girersiniz direk. Ne inançtan olursa olsun, bir insanın kendisine yapılmasını istemediği şeyi başkasına yapmaması lazım. Bunu yapabilmesi lazım ki insan kalsın. Ha yok sen karşı taraf yapıyor diye kendin de aynı olumsuzlukları yapıyorsan, o zaman doğru tarafta olduğunu iddaa etme gibi bir şansın da yok. Bu cümleler her iki taraflı oluşum için geçerli, gs-fb taraftarlığına kadar çekebilirsin.

Tüm dünya ülkelerinin planlı bir şekilde yardım yapması lazım. Bir de bu bağış olaylarında şeffaflığı yakalayabilirler mi acaba, mesela bir sitede toplanan yardım miktarı falan gösterilse sürekli, en sonunda da o paralarla neler yapıldığı yazılsa herkesin içi daha rahat eder.
Sosyal ağlarda paylaş

şurada 10 kişi "alt tarafı" 5tl versek 50 tl eder

ki buradaki 50 kişi değil dışarıdaki binlerce bağıışçıdan bahsediyoruz

ihh başka bir dolandırıcı sözde yardım derneğinin devamı, güvenilir değil bu yüzden binlerce 5tl nin sorumululuğunun verilmemesi gereken bir oluşum

ama ne kadar söylesek faydası yok çünkü türkün aklı birdir, kendisine zarar verecek ne varsa onun peşinden koşar

ya versinler amk ihh üzerinden yapsınlar hatta direk ihh nin kendisine bağış yapsınalr banane ya ne uğraşıyorum lan ben manyak mıyım neyim

banane lan
Sosyal ağlarda paylaş

şu iş özel kurumlarca da yapılır da asıl olarak devletlerin el atması lazım. orada derin sorunlar var yıllardan beri süren. üç gün ekmek verip dördüncü gün açlığa terk etmeyeceksin.

ha şu andaki yardım da önemli tabi. bir haftada 30.000 çocuk ölmüş, acil yardım da önemli ama insanlar kalıcı çözümler de düşünmeli.
Sosyal ağlarda paylaş

ya onun harici gerçekten dünyada baya zengin adamlar var.göstermelik yardımlar yerine ciddi bir girişim yapan cok az

misal geçenlerde izlediğim belgeselde bir iş adamı böyle bir yere güneş paneli getirdi.binlerce kişiye.hani gidip onlara yemek verse geçici çözüm

ama gelen elektrikle insnalar ürünlerini sulayabildiler.ışıkla kitap okuyabildiler ders calısabildiler vs

hani artık bu saatten sonra ciddi bir kalkınma zor.en azından fakirlik sınıfına yükselebilsin insanlar

cunku bunlarınki fakirlik falanda değil yanş
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...