Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mists of Pandaria Genel Başlık

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

Baggio said:

Kriz var demedim ki abi, bu kadar mı yanlış anlanır eheh. Ekonomiyi paraya boğmanın çözüm olmadığını, enflasyonu falan irdelemeye çalışmıştım, olmamış demek, kısmet.

En yanlış mesleği seçtim ve bir gönül bağı kurdum, altlarımla da uğraşmıyorum pek, onun için günde olsa olsa 500g kazanıyorum eheh. Flask yapsam Lotus'a değmiyor, zaten elixir master da değilim, guild raidlere saklıyorum ben de. Steel CD'sini satsam 100g'lara kadar düştü. Spirit'le de ya 3 tane Lotus alıyorum, ya 3 Spirit'le CD'siz bir steel daha craft ediyorum, onda da milletin spirit başına charge ettiğinin çok altını kazanmış oluyorum. Ben mi bir şeyi atlıyorum bilemedim.

2 stack living steel zulaladim, para basiyorum resmen alchemy ile
Sosyal ağlarda paylaş

Her hafta living steel ve trillium bar fiyatları çok sağlam dalgalanıyor. Mesela çarşambaları trillium bar almak delilik, fiyatı 80-100g ye kadar çıkıyor. Ama cuma ve pazarteleri 25g altına bile iniyor. Böyle yakaladıkça toplu alıyorum ben tanesi 18g den 300 den fazla aldım, geçen tanesi 23 den 200 den fazla almıştım gene. Bu zamanları takip etmek şart.

Sonra aynı şekilde living steel fiyatıda çarşamba-cumartesi tavan yapıyor o zaman satmak lazım. Bende 10 tane char var hepsi transmute master(ahh cata ahh amma boş bırakmışsın bizi). Elimde ara ara 60-70 tane biriktiği oluyor hop çarşambaları tanesi 550-600 den okutuyorum. Bu çarşamba 90 tane sattım 550 den mesela. Çok temiz kar.

Tailor ile yapılacak şey çoook farklı, hiç yeni itemlere bulaşmamak en iyisi. Oyuna yeni çanta eklenmedi, o sebeple cata boyunca yaptığımız gibi 22-26 lık çanta basmaya devam , 22'lik çantalar MoP geldiğinden beri 750g den aza satılmıyor. Günde temiz 5-10 tane satıyorum. Tabi malzemeleri de pahalı artık ama gene de çok temiz kar. 26'lık çanta zaten catanın 2 katından pahalıya gidiyor (5k+) Harbi insan değil tailor.

inscriptiona hiç girmim kafamı duvarlara vuruyorum, 10 chara birden kasılabilirmiş yani zamanında.

Ench zaten alıyorsun dust'ı sudan ucuza cuma-pazarteleri, basıyorsun hergün cristalini, maliyet tane başına 150-200g'yi bile bulmuyor, çarşambaları 750g den minimum su gibi gidiyor, bu hafta deneme için 10 tanesini 1k dan koydum 8 tane satıldı şaka gibi.

Off wall of text oldu yeter bu kadar :D
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer main char tailor ise yapılır o çanta, 8-10k ya da satarsın heralde. Ama tailor olan alt char ise eğer, rüyanda bile görmek zor.

12 günde 1 tane yapacaksın, mote harcamak anlamsız. 3 mote istiyor 1 cloth, eee ben 3 mote ile 9 golden lotus alıyorum, tanesini min 100g den (çarşambaları daha pahalı) satıyorum. 1 cloth 1k ya geldikten sonra zararına satarsın artık çantayı.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

Bir char herhangi bir factiona revered olunca o hesaptaki bütün charlar artık o topluluğa %100 bonuslu olarak rep alıyor.

Ancak bu bile pek yeterli değil tabiki. Çünkü repler resmen damlıyor, 100 veren 200 versede ikinci char için kasmak ölüm.

Kaldı ki bu 100% bonus olayı henüz aktif değil, Greater Commendation of X diye bir item ekleniyor 5.1 patch i ile, onunla gelecek. Şu an alt kassam bile Tillers harici bir şeyle uğraşmam diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

risk budur diyorum ve g*t olmak uğruna ortaya kehanet atıyorum.

6 ay içinde reputation olayı hakkında kehanetler:

1) 20 tane cloth veya ghost iron ore vs. gibi çok kolay bulunan item'lar ile 100-200 rep almak gibi bişey getirebilirler.

2) neutral factionlarda main charlar ile alt charların reputation'ı ortak olucak (imkansıza yakın ama yerse)

3)cataclysm'deki gibi tabardları friendly'e düşürüp, dungeonlardan rep alınacak.

4) questlerden gelen repler 2x ya da 3x olucak.

yoksa alt charın profeşşınıyla falan uğraşılmaz. ben uğraşmam. hatta iddia ediyorum benim gibi düşünen 1.000.000 feysbuk üyesi var.
Sosyal ağlarda paylaş

her exp. de olan sey bu kehanet dedigin..

daha kolay rep alınacagı kesin ya questlerden gelen repleri baya yükseltiler yada tabart falan koyarlar diger dediklerin olmaz..

zaten en son bi 5 lik heroic koyarlar en yüksek item lvl i verir rep falanda kasmana gerek kalmaz ..
Sosyal ağlarda paylaş

tunch said:

benim anlamadığım şey , daily yapmaya vakti olmayan falan insanların daily rewardlarla ne yapıcağı.

bir de hani ben kendim valor itemi falan almadım gayet de yeterli rakamlarla dps yapıyorum , nedir insanların bu daily rewardlara ulaşamama sıkıntısı?

Kıt kanaat DPS yapıyorum eldeki imkanlarla ne demek abi? Nihayetinde bu bir oyun ve "kader"in senin elinde. Vaktim az olabilir, ama o vakitte bir dungeon yapıyorsam, o dungeon un getirdiği tüm dolaylı ve dolaysız ödüllerden faydalanabilmeliyim, gerekli süre sonunda. Bunun için de her gün her gün vay çiçek topla, vay kurt kes olmadı bugün geyik kes, 100 adamla beraber duvarda rastgele beliren işaretli naneleri topla vb vb. şeylerle uğraşmak istemiyorsam bunun tek sebebi vakit değildir. Tekrarlayan her şey bir süre sonra sıkar.
Sosyal ağlarda paylaş

Feral druid ile basladim kasmaya. Su an 87'yi yariladim. Acik konusmak gerekirse hayvan kesip turp havuc etmek köstebek kovalamaktan baska bi is yaptigim yok 3 gündür. Nedir bu yahu. Ana okulu cocuklarina tarim simulasyonu resmen. Cok büyük hayal kirikligi. Ayrica mekanlar haritalar da öyle hic abartilacak bi gösterise sahip degil. Nagrand'a benziyo heryer. Ot böcek cimen.
Hadi pandalara lafim yok tatli yapmislar. Ama diger exp'lerdeki o bir amac ugruna oynamak yok bu sefer. Hani neden level kastigimi bilmiyorum. Kasmis olmak icin oynuyorum.

Mutsuzum...
Sosyal ağlarda paylaş

Yine abartmaya yer arıyoruz. Büyük ihtimal demonic presence sonucu ortaya çıkan sha diye bir negatif enerji konsepti var, lvl atladığın bütün content boyunca bunun peşinden koşup önüne geçmeye çalışıyorsun. Bi taraftan da bu shaların gücünün körükleyen horde-alliance kavgasını engellemeyi bırak iyice içine düşüyorsun. Ekip biçip havuç kovaladığın aralık 86-87 arası yarım saat falan heralde, ki ben 90 olana kadar bişey ekip biçmedim. Onun da sonunda çid seddi yıkılıyor istilaya uğruyor pandaların toprakları zaten. Öyle laylaylom değil dünya.

5.1e kadar amacın pandariayı gezmek görmek, 5.1le beraber xpacin asıl amacı olan horde vs. ally savaşı hatta horde iç savaşı yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlayacak. Ki 2.5 raide altyapı hazırlayan da bi genel konu var şu anda.

Her yer nagranda benziyor nasıl bi şikayet anlamadım, bütün oyunun en iyi bölgesi (storm peaksle beraber) zaten nagrand. Keşke nagrand hikayesi epikliğinde bişey görebilseydik, özellikle summit questleri biraz bayıktı ama genel olarak demon bokunda boncuk arama questlerinden çok daha sürükleyici chainler var.

Bence bu xpacin en büyük sorunu çok fazla şeyin yine çok çeşitli dailye bağlı olması. İnsanlara yapacak bişeyler verelim contenti bitirip subs cancellamasınlar derken abartmışlar biraz. Dailylerin daha bi derlenip toparlanması, rewardların ve özellikle shadopan-celestial prequistelerin bi rep. tier geriye çekilmesi gerekiyor. Çok özel bi reward varsa koy revereda koy exalteda, ama standart rewardlar için sadece dailylerle rep grind oyundan bezdirebiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

tunch said:

benim anlamadığım şey , daily yapmaya vakti olmayan falan insanların daily rewardlarla ne yapıcağı.

bir de hani ben kendim valor itemi falan almadım gayet de yeterli rakamlarla dps yapıyorum , nedir insanların bu daily rewardlara ulaşamama sıkıntısı?

Kıt kanaat DPS yapıyorum eldeki imkanlarla ne demek abi? Nihayetinde bu bir oyun ve "kader"in senin elinde. Vaktim az olabilir, ama o vakitte bir dungeon yapıyorsam, o dungeon un getirdiği tüm dolaylı ve dolaysız ödüllerden faydalanabilmeliyim, gerekli süre sonunda. Bunun için de her gün her gün vay çiçek topla, vay kurt kes olmadı bugün geyik kes, 100 adamla beraber duvarda rastgele beliren işaretli naneleri topla vb vb. şeylerle uğraşmak istemiyorsam bunun tek sebebi vakit değildir. Tekrarlayan her şey bir süre sonra sıkar.

Evet aynısını gerçek hayatta para kazanmak için yapıyor olsan belki şu yorumu yazarsın ama klasik bir beğenmiyorum ama oynamak için inat ediyorum sendromu bu.

Karakteri koşunca yorulanlardan mısın?
Sosyal ağlarda paylaş

Meov said:

quixef said:

Vaktim az olabilir, ama o vakitte bir dungeon yapıyorsam, o dungeon un getirdiği tüm dolaylı ve dolaysız ödüllerden faydalanabilmeliyim, gerekli süre sonunda. Bunun için de her gün her gün vay çiçek topla, vay kurt kes olmadı bugün geyik kes, 100 adamla beraber duvarda rastgele beliren işaretli naneleri topla vb vb. şeylerle uğraşmak istemiyorsam bunun tek sebebi vakit değildir. Tekrarlayan her şey bir süre sonra sıkar.

klasik bir beğenmiyorum ama oynamak için inat ediyorum sendromu bu.

Quixefe katılıyorum burda, olay beğenmemek değil standart gereksinim duyulan itemların alınabilmesi için sürekli aynı questleri tekrar etmekten bezmek. İki problem var bu noktada, revered olmadan "valorla alabileceğin" itemları alamıyorsun ve bazı factionlarla bırak reveredı honored olmak için bile golden lotus diye devasa bi engel var önünde.

Ha bak şekilli mountları, transmog için güzel itemları, ne bileyim petleri metleri vanity aklına ne geliyorsa koy revereda koy exalteda. Hatta valorla değil parayla satılan epixler koy o kadar kasan adamı bi şekilde ödüllendirmek lazım. Ama eğer valorla gear almak diye bi konsept varsa ve en azından raid finder için gerekliyse bunun önüne reputation seti çekmek bezdiriyor insanı.

Ben lotus ve klaxxiyle revered oldum ama dediğim gibi o kadar sıkıldım ki vazgeçtim artık diğer faction repleri kasmaktan, baya bildiğin oyunu eğlenmedem oynadığımı fark ettim bunlarla uğraşırken. Bi tillers var baymayan, onu da exalteda kadar götürürüm heralde 4 ekstra harmony için. Bide cloud serpentların görüntüsünü beğeniyorum belki ona kasarım bi ara, onun da exalteddan gelmesine bi şikayetim yok uğraşan alsın.

Sonuç olarak valorla raid seviyesinde item almak diye bi mekanik varsa bunun bi tane duvarı olmalı o da valor, chain faction reputation diye ikinci bi duvar koyunca o zaman oyuncu soğuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Meov yine başarısız trollük peşinde, yoksa konunun ne olduğunu bence gayet iyi anlıyor.

Valor zaten daily 80, normalde 40'ar gelen bir şey, yani en ucuz item i bile almak için onlarca dungeon yapmak gerekiyor, bir de işsizsen bile cap var, yine farmlayamıyorsun. Böyle bir mekanik var iken, itemları bir de üstelik kısım kısım rep vendorlara paylaştırmanın bir mantığı yok. 1250 valor um oluyor, wowhead e gir, cloak u kim satıyor bak vb. iş için yapılan ve oyun için yapılan diye ayırmışsın ya aktiviteleri, işte bu iş için yapılabilecek, bir başka deyişle yaptırmak için birilerinin bana üzerine para vermesini bekleyebileceğim bir aktivite haline dönüşüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır trollük peşinde değilim şöyle düşün olayı.

hc-lfr-raid tadındada gidebiliyorsun item olarak benim gördüğüm, yani valor pointlerini kullanmadanda, valor kasmadanda bir yerlere gelebiliyorsun oyunda.

çokta bir zorunluluk olarak görmedim ben o rep olayını o bakıma dedim.

ama haklı olduğunuz noktalar var.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...