Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Biz birsey yaptik =]

Waqas

Öne çıkan mesajlar

Waqas said:

Abi hic birsey kazanmiyoruz, farkindaysan app su anda bedava 2 platformda da ve hic reklam yok uzerinde... Ama ileride belki hit i ve kullanici sayisi arttikca olabilir, acikcasi seklini semalini bozmak ve cirkinlestirmek istemiyorum guzelim uygulamayi :)

usta reklam çok çok az gelir getiriyor bildiğim kadarıyla. şunu bir dolar falan yapın, öyle para kırın bence.

ayrıca sözlüğe yazmadım ama bence tasarım pek güzel değil, biraz daha apple standartlarına uyması lazım diye düşünüyorum. bu tarz bir app olarak db navigator var mesela, alman tren yollarının app'i, onu biraz taklit edebilirsiniz (o çok testisli o kadarı olmaz da, güzel yanlarını alın işte :) )
Sosyal ağlarda paylaş

Waqas said:

Abi hic birsey kazanmiyoruz, farkindaysan app su anda bedava 2 platformda da ve hic reklam yok uzerinde... Ama ileride belki hit i ve kullanici sayisi arttikca olabilir, acikcasi seklini semalini bozmak ve cirkinlestirmek istemiyorum guzelim uygulamayi :)

Angry Birds'ün free versiyonundaki reklamlar üzerinden ayda 1milyon dolar kazandığını biliyor musun. :P
Sosyal ağlarda paylaş

tamam güzel diyorsunuz da, uygulama türkiye için, türkiye içinde adam akıllı iads reklamvereni yok ki para yapsın. sorun orada zaten. hatta türkiye bile değil sırf istanbul.

usta, bence sizin en büyük probleminiz şu an tasarım. sanki oyun açıyormuşum gibi, normal ios ile hiç bir alakası olmayan bi tasarım yapmışsınız. dediğim appi bi çekip indirin bak.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

tamam güzel diyorsunuz da, uygulama türkiye için, türkiye içinde adam akıllı iads reklamvereni yok ki para yapsın. sorun orada zaten. hatta türkiye bile değil sırf istanbul.

usta, bence sizin en büyük probleminiz şu an tasarım. sanki oyun açıyormuşum gibi, normal ios ile hiç bir alakası olmayan bi tasarım yapmışsınız. dediğim appi bi çekip indirin bak.

iads dediğin şey ap ayrı bir şey, karıştırmayalım. iAds reklam kullanımının minimum bütçesi 500,000$'den başlıyordu ve ilgisizlikten dolayı %75 indirime geçildi.

Mobil reklamları konusunda daha çok bilgi sahibi olman gerekiyor, çünkü tutarsız şekilde küçümsüyorsunuz. Gerçekten tıklanıyor o reklamlar. Her sabah açtığınız alarm programı olsun, işe giderken baktığınız hava programı olsun, twitter facebook'unu birleştirerek kullandığınız sosyal app'ler olsun hepsinde reklamlar var ve bazı insanların ilgisini çekebiliyor.

Bazı şeyleri eleştirirken, özellikle reklamlar konusunda, ne kadar niş bir tech savvy kesimde olduğunuzu unutmayın. herkes sizin gibi detaylı düşünmüyor.

Örneğin bazı mobil reklam networkleri : http://www.admob.com/, http://www.mobilera.com/ vs vs.
Sosyal ağlarda paylaş

ya abicim tamam, global olarak haklısın. ben diyorum ki bu reklamlar bölgesel veriliyor, türkiye bölgesi için adam akıllı reklam veren yok, ölçüler bardakla kaçıkla değil, sent sent gidiyor. iad için tabii bu, admob'un ios için kullanılabildiğini bilmiyordum.

düt: yani en azından benim duyduğum bu, birkaç developer arkadaş var, 30 binlerde gösterime 2,5 dolar falan almışlardı.
Sosyal ağlarda paylaş

Banner dışında, şu text ad'ler bile başarı sonuçlar getirebiliyor:

http://www.identitymine.com/forward/wp-content/uploads/2010/12/app-ads.bmp

Zaten mobile kullanım düşünülünce, zamanının çoğu browser yerine bir application'ın içinde geçtiğini varsayarsak bu sonuçların gerçekleşmesi çok da zor değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Çünkü ödeme gösterim üzerinden yapılmıyor click üzerinden yapılıyor. Türkiye'de de kullanılıyor, telefonunda reklam görmüyor musun hiç ?

Şehirsel bazda geotargeting çok kolay şekilde google üzerinden veya mobilera gibi Türkiye pazarında oldukça aktif ve başarılı olan network'ler tarafından gerçekleştirilebiliyor.

Veri ve örnekle de gelebilirim bilgilenmek istersen.
Sosyal ağlarda paylaş

Çöp siteleri baz alırsan tabiki öyle olacaktır. Reklamlar doğru yerde ve zamanda kullanılmadığında zaten çöpleşmeye en müsait araçlardan.

Küçümsediğin Google Adsense'de o kadar çok şey dönüyorki, her çöplükte farklı horozlar ötüyor. Üstün körü yaklaşıyorsun biraz, bu kadar kapalı olmamalısın.
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

bedava app kullanan adam reklama tıklamaz, paralı diye korkar. hayat premium pricing'de.

Kendini ve çevrendeki 10-15 kişiyi(yanlış anlama) baz alarak çıkarımlar yapmamalısın bence. Bir gün dışarı çıktığında elinde smartphone olan insanlara bir bak, geniş ve farklı bir kitle göreceksin. Tahmin etmediğin sonuçlar çıkabiliyor buralardan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...