Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oruç tutacak mısınız ?

Laorx

Öne çıkan mesajlar

said:
. Ama her şeyi yaratn ve/veya tapılmayı hak eden bir Tanrı'nın böyle şeylerden arınmış olması gerektiğini düşünüyorum hepsi bu.

hayır millete laf ediyosun demiyorum ben, milletin inandığı şeyi böyle görüyosun diyorum. böyle bişey yok. böyle bişeye inanan müslüman da burda yok.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

valla şimdi ibadetlere falan bakınca, hatta ibadet gerekliliğine ve iman etmeyenlerin cezalandırılmasına falan bakınca egosuz demek imkansız. O onların saflığı derim :)

mümkünse dini yorumlarda bulunma hem inanmıyorum de hem aziz nesin gibi çık o kürsüde inananlara laf at te allaaam
Sosyal ağlarda paylaş

abi ben Müslümanlar öyle düşünerek tapıyorlar demiyorum, sen bunu anlamadın galiba :/ ha Allah öyledir, ego sorunları vardır falan diyorum bunu da düşünen pek çok kişi var yani sayfalarca din tartıştık, başta sakaryalı vs. pati dinsizleri savaşlarını okuyarak görebilirsin

@seele: Olm benden de berkten de başarısız oluyorsun şu postlarla ya sdfsdf
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Oruç tutanların neden diş fırçalamadığını çözebilmiş değilim ben henüz. Diş macununu yemek olarak görüp ağzına sokmayan zihniyet günde 5 vakit orucunu bozmuş oluyor zaten dsf.

İşte bu diş fırçalamamayı savunan, minicik diş macununun orucu bozacağını savunan zihniyettir bu memleketin insanını her daim batının 300 sene gerisinden gitmeye mecbur bırakan.
Sosyal ağlarda paylaş

ramazan'da fakirlere yardım edilmesi en az oruç kadar önemlidir dinimizde. Sadece aç kalıp fakirleri anlayalım değil olay. en azından araştırıp yorum yapılsa güzel olur. Etrafınızda sadece oruç tutup ve namaz kılarak "ben cennete gitcem siz yanacaksınız" kafasında insanlar olabilir ama bu dinin değil o insanların basitliğidir. İnanıp inanmamak ta önemli değil ama milletin inançlarıyla dalga geçmekte aynı basitlikte.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bak saygı duymak zorundasın,mecbursun yani,tamam inanmayabilirsin hakaret de ediyorsun ara ara farkına varmıyorsun belki ama,ama müslüman mahallesinde salyangoz satma yani,gidip ing konuşulan bir forumda istediğin gibi konuşabilirsin,ama böyle genel forum ortamlarında,tavsiye etmem yani,ha gerici yobaz olarak damgalarsın şimdi beni,ama üzgünüm bu böyle
Sosyal ağlarda paylaş

sivilce said:

abi bak saygı duymak zorundasın,mecbursun yani,tamam inanmayabilirsin hakaret de ediyorsun ara ara farkına varmıyorsun belki ama,ama müslüman mahallesinde salyangoz satma yani,gidip ing konuşulan bir forumda istediğin gibi konuşabilirsin,ama böyle genel forum ortamlarında,tavsiye etmem yani,ha gerici yobaz olarak damgalarsın şimdi beni,ama üzgünüm bu böyle

yo saygı duymak zorunda değil.
ing konuşulan forum derken ne denmek istenmiş? yabancılar gavur bunlar vs kafası sanırım?
tavsiye niye etmiyorsun sanane ki?
Sosyal ağlarda paylaş

@sivilce: Ee açıkçası beni kafir diye yaftalayan, ölümümü meşrulaştıran bir dine de, ona inananlara da saygı duymak zorunda değilim bence. :)

onu geçtim hakaret etmiyorum, ama din konusunda her şeyi hakaret olarak algılayabiliyor insanlar. yapacak bir şey yok. neyse işim var zaten şimdi, kurtuldunuz benden, hadi imanınız bol olsun
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...