Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

mekanik klavye

medivh

Öne çıkan mesajlar

reampage said:

Ama tabi benimde aklımın bi koseinde var bi realforce 35 cn lik redden sonra daha ne kadar hafif olabilir acaba.

Sanirim hhkb pro2 lerde 45gr'lik switch var, ama ses ve his olarak "click clack" degilde "thuk thuk" gibi, cama dusen yagmur damlasi gibi bir ses var, haliyle Mx Browndan daha sessiz gozukuyor..Ha birde PBTtus ve layout tasarimina tav oldum ehueh.
Sosyal ağlarda paylaş

valla filcolarda pbt olmaslı lazım en azından benim aldığım öle idi belki onlarda değiştiriyorlar modele göre, ya toprenin hissi için okuduklarım o kadar para verdikten sonra oluşan beklentiyi hayal kırıklığına uğrattığı, ama tabi ki yinede kullanmak ayrıcalık olarak görülüyor denemek lazım ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Bende pbt olayini sonradan ogrendim, filcolar baya iyi kalite abs tus kullaniyormus, fakat uzerine uyguladiklari UV coating kullanicidan kullaniciya yipranma gosterebiliyormus. Yani sanirim UV coating olayi bozan..cunku tusun kendisinde ben 2 yilda bir asinma parlama gormedim, ama uzerundeki kaplama fena asindigi icin degistirdim.

Reddite sorduydum, yalniz degilmisim hehe.
uv coating key wear
Sosyal ağlarda paylaş

Gayet iyi durumda seninkiler, geekhack yada deskthoritye gir abi, her türlü soruya cevap veryiorlar adamlar birde custom keycap üretenler hep oralarda.

Aslında ben yüzde 60lık bir vortex poker çok istiorum ama numpad lazım olmaya başladı iş yerinde ufak ufak excel işleri çıkıyor, wasd'dan bir pbt keycap sipariş verip aslında senin keyboardu alabilirim çok temiz gözüküyor, kesinleştir işini talibim.

Aslında evet hhkbler çok çabuk ve az kayıpla ikinci ele satılabiliyor, yurtdışı için.

Valla çok yüzeysel bakmışım ben klavyelere yıllarca ama aslında bildiğin hobi olarak görenler var ,evinde bir oda sadece klavyesi olanlar var.
Sosyal ağlarda paylaş

haa evet onu demeyi unuttum, UK layout benimki ya..Iso-UK layout. Sey cok kotu birsey ya, ISO layout ailesi icin (kocaman enter) keyset bulmak cok zor..US layout / ANSI icin ebay falan PBT kayniyor..yani baya aradim ben Iso Pbt ama yoktu istedigim gibi.

Ansi alacagim zaten, %60 size aldigimda. Elalem ansi KBTpure keyboard alip pbt keyset takiyor, hhkb gibi gozukuyor meret heh.
Sosyal ağlarda paylaş

PBT'lerinde incesi kötü oluyor galiba, hep kalın tavsiye etmişler.

Ebay'den sorunsuz geliyor değil mi ? pahalıda pbtler ya bi set 40 dolar namussuz. bide yol parası eklenir oh.

Neyse güzelmiş senin Filco layout pek sorun değil gibi. Zaten sağlamlığı tesçilli sen hhkbyi al tekrar konuşalım :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
bingildak said:

6 aydır fln kullanıyorum kullandığım en güzel keyboardlardan biri fakat skype'da fln konuşurken tuşların sesi karşıya gidiyor aktif olarak yazıyorsan.

şahsen o ses bana ayrı bir haz veriyor asdad

o ses yüzünden istiyorum zaten :)
skype pek yapmıyorum zorunda kalmadıkça problem olmaz.
bugün alayım ben ya o zaman.
Sosyal ağlarda paylaş

evet http://www.firebal.net/

ben aldığımda bir sürü ürün vardı, sanırım ürün geldikçe indirim yapıp elden çıkartıyorlar. blackwidow sesli ama güzel anlamda sesli. kesinlikle oyuncuyu rahatsız eden bir ses değil yani daha böyle nasıl tasvir edilir bilemedim oyunda hit'in land sesi gibi tatmin edici asdıuasdh.

benim tek sıkıntım home ofis çalıştığım için sürekli skype üzerinden toplantım oluyor, görüşmeler sırasında bir şeyler yazmam veya editlemem gerekiyor, mikrofon bütün keyboard'un sesini çekiyor tak tak tak diye. onun dışında hiçbir deavantajını görmedim. 2 defa söktüm, topladım, temizledim. montesi, demontesi gayet kolay.
Sosyal ağlarda paylaş

eğer benim üstde linklediğim keyboardan almak istersen, ki gayet başarılıdır ducky ile filco ile aynı üretici üretiyor zaten. amazondan 78 dolara ve yol parası ile geliyor 10 gün de gelir.

Ducky için mechanicalkeyboards.com ama türkiye için mail atman lazım adamlar paypal maili ile sana yol dahil fiyat verip geri dönüş yapıyorlar.

Ducky alıcaksan ordan al. ışıklı istemiyorsan ducky pek gerekli değil kanımca.

Bide pahalıya gelir ducky.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...