Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kürt ve Kürtçü sizce aynı mıdır?

cetintas

Öne çıkan mesajlar

Drall said:

kız sandım yavşıcaktım demiyo da.

bizim okulda pantolonlu kısa saçlı falan bi kız vardı, kızlardan biri onu erkek sanıp ne hoş çocuk demişti gidip yavşıcakken kız olduğunu öğrenmişti.

bizim okulda da öyle bi kız vardı, bi arkadaşımın da hayri diye bi arkadaşı varmış bizim okuldan, tipi tarif edince benziyodu. Kıza gidip hayri sen misin diyecektim de sonradan öğrendim kız olduğunu. Daha sonra lezbiyen olmuş zaten

adım da pelin değil, siz kısaca nilep diyin, alıştım artık
Sosyal ağlarda paylaş

Drall said:

kız sandım yavşıcaktım demiyo da.

bizim okulda pantolonlu kısa saçlı falan bi kız vardı, kızlardan biri onu erkek sanıp ne hoş çocuk demişti gidip yavşıcakken kız olduğunu öğrenmişti.

Len Drall.
Canım kardeşim ben yaşını başını almış,7 yaşında bir kızı olan bir Pati üyesiyim. Ne kız sanıp yavşaması?
Cık cık cık...Çok ayıpladım.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

alperozg said:

normalde anket sonuçlarını görmek için mutlaka oy kullanırım ama bu ankette ikisine de kullanasım gelmiyor ikisi de yanlış bence.

e zaten oy kullanılmamış pek ankette.

Ya çok acaip bir kafa yapısı senin ki.
36 kişi Kürt ve Kürtçü'nün ayrı kavramlar olduğunu gidip oylamış.
Sen sabahın 3 buçuğunda car carlıyordun forum sayfasında bana. Ne laf anlamazlığımı bıraktın,ne demagogluğumu.
Pati adına konuşuyordun, genellemeler yapıyordun. Bari gelip de şu anketin altına şöyle bir mesaj yazıp iyice komik duruma sokma kendini.

Neymiş sonuç: Ben değilmişim sadece Kürt ve Kürtçü'yü kafasında ayrı anlamlandıran. Her şey yalan bak bu gerçek Cuce bey.
Sosyal ağlarda paylaş

şmdi cetin efendi, bir soru sormusum sana konuyla ilgili cevap vermemişsin görmezden gelmişsin orasını bilmiyorum.

daha su sayfanın altında puzzle anketi var 50 mesajlık, puzzle yahu o ankette bile bu konudaklinden cok oy verilmiş. mevzu puzzle bile olsa insanlar ordaki ankette secebilcek bir sış bulaiblmişler.

Senin anketin ise ya bendensiniz ya değilsiniz anketi. senin mantık yürütme şeklinde hata görenler oy vermemiş. dikkat cektiğim nokta bu idi.

gercek olan, konudaki ilk soruya bile cevap vermeden gelip burda ben haklıyımdan dem vurman cetintaş.
Sosyal ağlarda paylaş

Boşuna çabalar bunlar cuce.
Saygı duyduğum bir insandın ama saygının avans olarak verilmemesi gerektiğini bana da,aramızdaki tartışmayı takip edenlere de gösterdin.
Kendi dünyanda, kendi düşünce yapında adamlarla sürdüreceğin monologunda başarılar dilerim.

Edit:Benim anketin diğer anketlere göre daha az oylanmış olması sabahın köründe ki saygısızlığında haksız olduğun gerçeğini değiştirmez.an itibariyle 37 kişi adam değil mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Demagojinin anlamına bir bakmakta fayda var.
Çünkü yaptığın çok güzel bir demagoji örneği.

Diğer insanların önemi olmadığını düşünsem anket neden yapayım?Aksine taa en başından beri benim savunduğum düşünceye haddinden fazla biçimde karşı çıkan,beni tersleyen,hakaret eden,saygısızlık yapan bir kişinin diğer insanların düşünceleri çok umrundaymış gibi,demokrat gibi davranması çok açık şekilde komik ve ilginç.

Neyse.
Ders çıkartılması gereken bir durum tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Demagojinin anlamına bir bakmakta fayda var.
Çünkü yaptığın çok güzel bir demagoji örneği.

Diğer insanların önemi olmadığını düşünsem anket neden yapayım?Aksine taa en başından beri benim savunduğum düşünceye haddinden fazla biçimde karşı çıkan,beni tersleyen,hakaret eden,saygısızlık yapan bir kişinin diğer insanların düşünceleri çok umrundaymış gibi,demokrat gibi davranması çok açık şekilde komik ve ilginç.

Neyse.
Ders çıkartılması gereken bir durum tabi.

şimdi bir anket yapmışsın. anketin iki şıkkı var. sadece iki. şıklardan biri senin düşüncen, hatta şık öle bir şıkkı detayına yargısına kadar herşeyi tamam, ikinci şık ise bambaşka bir kutupta, parodi bile olamayacak "komikli şık olamıycak" kadar abzürd. secenlerde abzürdlüğüne secmiştir coğunluk olarak.

anketin sorguladığı tek şey, "cetintaştanmısınız?" sorgulanan şey kürtcülük değil kürt değil, milliyetcilik değil, türk milliyetciliğiyle kürt milliyetciliğinin cakışması değil. Bunu belirttiğimdede sanki şahsına saldırmışım gibi küplere binmen hiç hoş değil.

Sen ise bu tiyatroyu oynayıp üstüne gelip bak ben haklıymışım diyorsun. actığın anketin yarattığı tartışmasnın kenarına bile dokunmadan.

cift kutuplu ,biri iyi biri kötü ve başka hiçbir düşünce olamaz, mantığın tarih boyunca yarattığı sorunları burda sırayla saymıycam. Tarih bilmeye gerek yok, mantık zaten dünyanın siyah beyazlardan oluşmadığını söyler her insana.

bizzat bana yaptığın suclamalara dair ise.

Senin savunduğun düşünceye karşı cıkmak, sana saygısızlık olmuyor. senin savunduğun düşünceye karşı cıkmak başkalarının düşüncelerine saygı duymamak hiç olmuyor.

şu komik anketin ve insanlara cevap vermeden sadece kendi bildiğini yazman zaten başkalarını düşüncelerini görmezden geldiğini gösteriyor. şu noktada bana gelip acık fikirli değilsin demen yersiz.

Konudaki ilk mesaj benim, amacı ise konu hakkında fikir acmak, şıkları sorgulamak. sen bunun varlığını bile görmezden gelip, bak ben haklıymışsım dersen, nerde bunun acık fikirliliği?

Konuya attığım iki mesajında seninie ilgisi alakası yok, sen sanki kişisel saldırıymış gibi üstene alınmışsın. gercekten cevap vermiyceksen,komik tavırlarını getirip gözüme sokmayı kes.

sana saygısızlık yaptığım falan yok. yazdığım mesajların actığın konuların hakkı neyse onu veriyorum. hoşuna gitmiyor olabilir. bu benim sorunum değil. toplumsal alan kendi bildiğini bağıra bağıra söyleme değil başkalarının söylediklerini dinleme yeridir.

anlamlı bir tartışma kurmak istiyorsan aramızda lütfen öcne ilk sorduğum soruya cevap verirmisin?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...