Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türk E-spor Camiası Toplanıyor!

esltr

Öne çıkan mesajlar

TD)Pentagram said:

sQu said:

50 euro verip yurt dışına gidemiyorsanız kusura bakmayın da oyun oynamayı bırakın gidin sigortalı bir işte çalışın

şuda efsaneymiş bu arada

50 euro ya sen mecidiyeköy kadıköy arasında anca taksi iel gider gelirsin hacı

Daha başka birşey yazmayacağım ya, seni tanımadığım için kafamda tam olarak nasıl bir kişilik olduğunu canlandıramadım ama şu an itibarı ile gereksiz bir muhabbete girmiş olduğumu farkettim. Hiç bir fikrin olmadığı konularda bile bukadar kesin bir yorum yapabilecek kadar boş bir insanmışsın. Bir araştır önce, sor soruştur ondan sonra gel cevap yaz.
Sosyal ağlarda paylaş

SC2 yapısı gereği en ufak düzeyde ilgilenmek için bile çok zaman harcamanız gereken bir oyun. Mesela bir FIFA'yı, bir CS'yi streamden, bu oyunları hiç oynamadan bile, izleyebilirsiniz ama SC2 için geçerli değil bu. Her ünitenin ne yaptığını; ırkların, haritaların özelliklerini vs. yalayıp yutmanız gerekiyor en ufak zevk almak için oyundan. Bu da zaman gerektiriyor. Oyunu para vererek orijinal alacaksınız, oturup streamleri, replayleri izleyeceksiniz, siteleri takip edeceksiniz, oyunu oynayacaksınız bunların üstüne. Bu Türkiye'deki oyun kültürünün internet kafelere dayalı olması nedeniyle çok az kişinin yaptığı bir şey. SC2'nin Türkiye'de popüler olmamasının en büyük sebebi de stresten çok bu.
Sosyal ağlarda paylaş

sQu said:

TD)Pentagram said:

sQu said:

50 euro verip yurt dışına gidemiyorsanız kusura bakmayın da oyun oynamayı bırakın gidin sigortalı bir işte çalışın

şuda efsaneymiş bu arada

50 euro ya sen mecidiyeköy kadıköy arasında anca taksi iel gider gelirsin hacı

Daha başka birşey yazmayacağım ya, seni tanımadığım için kafamda tam olarak nasıl bir kişilik olduğunu canlandıramadım ama şu an itibarı ile gereksiz bir muhabbete girmiş olduğumu farkettim. Hiç bir fikrin olmadığı konularda bile bukadar kesin bir yorum yapabilecek kadar boş bir insanmışsın. Bir araştır önce, sor soruştur ondan sonra gel cevap yaz.

neyse tamam ukalalık yapmıyacağım.Çünkü ukalalık yapıyorsun,seninle anca ukalalık yaparak baş edilir.

saygılar iyi günler
Sosyal ağlarda paylaş

kısaca nazikce fikirimi sölip kaçım

şuan sc ortamı progamer bir ortama musayit değil.25 26 yaşındaki adamalrla pek iş yapılmaz.genç oyuncu yok en genci 20 yaşında.buda sc gibi oyunda yetmez.zaten starcraft2 daha yarım tamamlanmadı.tamamlanana kadar 2 sene geçer.2sene sonrasında oyun tam oturdu denirken bu 20 yaşındaki arkadaşlar şuankiler gibi yaşlı olacağı için gaming olayı biter.

anca tek formül saçma ama öyle;

şuan 15-16 yaşlarındaki gençler sc2 ye başlıcak.bunların özeneceği ortam ve camia olcak.turnuvalar döncek kafelerde toplanılcak.işte abileri olcak özeneceği,arkasından izleyip ona imrencek. 4 sene sonrada sağlam gamer olcak.

yoksa yaş ortalaması 25 olan bi camiadan pro falan çıkmaz:)
Sosyal ağlarda paylaş

çok fazla kasmadan basit bir örnek vereceğim

http://www.flypgs.com/

Girin buraya ordaki flash banneri okuyun bir. Yurt Dışı Hatlar 30Euro (Vergiler Dahil). Ha bu türk firması %90 tek yön gidiştir, ama dediğim gibi ufak bi örnek bu. Bokunu çıkarmadığınız sürece 50euro'ya bir çok avrupa ülkesine gitmeniz mümkündür, bunu söylüyorum çünkü sizin gibi sağdan soldan okuyup yorum yapmıyorum kendim gidip geldiğim için söyliyorum. Daha da zorlayacaksanız aldığım biletlerin receiptlerini koyiyim.

Boş konuşuyorsun, üslubun çok çirkin ve hayallerde yaşıyorsun
Sosyal ağlarda paylaş

25 yaşındaki kişiden gayet iyi pro olur. White-ra kaç yaşında? Tarson kaç yaşında? Tam tersi aslında, Türkiye'deki eğitim sistemi göz önüne alındığında 20 yaşındaki adam pro olmaz. Sınavlar, dersler, dershane, üniversite, üniversite yoksa askerlik vs. vs. 25 yaşındaki adam eğer bu işten para kazanacağını ve düzenli bir gelir sahibi olacağına inanırsa kasar pro olur, oluyor da Avrupa'da ve Amerika'da. "25 yaşında yetenekler gidiyor hacı yaa" geyiğine hiç girmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

sQu said:

Şu oyuncuların da yaşını bi kontrol et istersen

HayprO, White-Ra, Strelok, MoMan, ToD, Socke, DarKFoRce, Nazgul, Grubby, Tarson, Brak OK, Sjow, şimdilik yeterli heralde ama yetmezse söyle daha yazarım.

Hacı bak bu adamları birebir tanıyorum kaç senelikte arkadaşım büyük çoğu.Bu adamlar 25 yaşından sonra progamer olup ünlenmedi.Adamlar 10 yıldır aynı populeriteye sahip dünyada.Büyük çoğu sc camiasında 2000 lerin başından beri önemli clanlarda önemli başarılar almış adam.25 yaşından sonra girip turnuva almadılar.

fark bu bunu anla işte
sparta sanada aynı cevabı veriyorum
Sosyal ağlarda paylaş

SenariouS said:

abi sizi tanımam etmem ama şunu diyeyim. Oluşum moluşumu boşverin direk sponsor bulun. Direk ama... Gerisi gelir. Para olmadan oluşum yapmanın ne kadar saçma bir şey olduğunu okuldaki klüpten biliyorum.

Geri kalanda yeterince isteğiniz var gibi. Gerisi gelecektir. Başarılar hepinize

Abi boş işler peşinde adam, maksat konuşmak olsun işte. 25 kişi misiniz kardeşim ? verin kişi başı 10 lira her hafta turnuva düzenleyin sonra yurt dışına mı gidiyorsunuz nereye gidiyorsanuz gidin ya. Bu kadar basit yöntemler varken tutup saçma sapan fikirler öne sürmeyin. Önce elinizdekileri bir kullanın, kendi imkanlarınızı değerlendirin.
Sosyal ağlarda paylaş

TD)Pentagram said:

sQu said:

HayprO, White-Ra, Strelok, MoMan, ToD, Socke, DarKFoRce, Nazgul, Grubby, Tarson, Brak OK, Sjow, şimdilik yeterli heralde ama yetmezse söyle daha yazarım.

Hacı bak bu adamları birebir tanıyorum kaç senelikte arkadaşım büyük çoğu.Bu adamlar 25 yaşından sonra progamer olup ünlenmedi.Adamlar 10 yıldır aynı populeriteye sahip dünyada.Büyük çoğu sc camiasında 2000 lerin başından beri önemli clanlarda önemli başarılar almış adam.25 yaşından sonra girip turnuva almadılar.

fark bu bunu anla işte

HACI sen zaten hepsini birebir tanıyosun, kesin gidip onlarla takılmışsındır birşey demiyorum o konuda. Ama ben Kore'ye gittiğimde (2003 dü yıl) bu adamların çoğu ordaydı ve proydu. Bence frene basmayı öğren artık ya, tamam sıkmışsın şimdiye kadar yemiş belli bir kısım ama hep böyle gitmez inan bana. Gidip bi adama 2 kelime laf etmekle ( ki "cheeseyi" diyen bir insanın ingilizcesinden şüphelenirim) malesef bir cacık olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

sQu said:

TD)Pentagram said:

sQu said:

fark bu bunu anla işte

HACI sen zaten hepsini birebir tanıyosun, kesin gidip onlarla takılmışsındır birşey demiyorum o konuda. Ama ben Kore'ye gittiğimde (2003 dü yıl) bu adamların çoğu ordaydı ve proydu. Bence frene basmayı öğren artık ya, tamam sıkmışsın şimdiye kadar yemiş belli bir kısım ama hep böyle gitmez inan bana. Gidip bi adama 2 kelime laf etmekle ( ki "cheeseyi" diyen bir insanın ingilizcesinden şüphelenirim) malesef bir cacık olmuyor.

kendi kendinin dediğini çürütüyorsun farkındamısın.ben adamlar 25 yaşından sonra ünlü olmadı 10 senedir ünlü diyorum.sen diyorsunki 2003 te koredeydim bu adamlar proydu diyosun.yahu benim dediğim bu işte.bu adamalr 2 gündür pro değil.senelerdir pro .genç yaştan beri oynuyor profesyonel olarak.

bizdede 2003 de pro olup,dünyada pro olarak kalan oyuncumuz yok kalmadı.26 yaşındanda sonrada tekrardan başlayıp zaman ayırcak adam olmaz dedim.

evet ingilizcem kötü ama en azından senin gibi pro ingilizceli olup burda olacağıma,lamer ingilizce ile prolar arasındayım.bu daha ayrı bir meziyet.
Sosyal ağlarda paylaş

sQu said:

TD)Pentagram said:

sQu said:

fark bu bunu anla işte

sen çok itici bir adamsın ya. cidden böyle saçma sapan ayrıntılar üzerinden insanlarla uğraşan tipler olur, ağzına kürekle vurasın gelir böyle, aga'yla hacı'yı bold yazıp cevap yazan adam çok lüzumsuz bir adamdır kusura bakma. şu forumda insanları aşağılamadığın laf sokuşturup durmadığın bir tane mesajın yok. federasyonda umarım senin gibi lüzumsuz tipler göreve gelmez.
Sosyal ağlarda paylaş

bu arada squee dediklerinde haklı, once basarı sonra dier şeylerle ugrasın
sponsor bulup takım kurunca yetenek pompalanmıo damarlarınıza

bide hala federasyon kurulsun bla bla tarzı federasyondan medet umanlar ümit kuranlar var h@@l@@
dahada anlamadıysanız bukadar yazılan seyden sonra size PEEEEEEEEEESSSSSSSSSSSSSSS doğrussuuuu =)

bu tür şeylerle uğraşıp egonuzu tatmin etmek istiosanız o ayrı
hani gaming adına neler yapıoruzz yaaa ayakları
öyle takılabilirsiniz ama oyuncuyla oduncu bir deil
Sosyal ağlarda paylaş

Genelde sadece, kendini sc'ci diye tanıtan tiplerle uğraşıyorum ve evet "Hacı, Ağa, Bro, Kenk" gibi insanların sarcastic bir şekilde kullandığı hitap şekillerini hiç tanımadığı birine karşı ciddiyetle kullanan insanları da öyle bold yazarak iğnelerim. Sen yolda birine adres sorarken "Hacı ya şu XXX nerede" yada "Ağa bi el atsana, şuraya nasıl giderim" mi diyorsun?

Federasyonda yer almam imkan ve ihtimaller çerçevesinde değil, para verseler de gitmem rahat ol.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...