Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diyarbakır`da 12 şehit

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

iki taraftandan da bu savasin sürmesini isteyen gruplar var. Devlet apoyla görüstükten sonra. Apo cikip gidin yemin edin dedi. Az cok bir anlasmaya varmislardi. Büyük bir rant dönüyor orda. öbür taraftan 30 senedir dagda olan adam inmek istemiyor haliyle. Ya itirafci olup yine silahla dolasiyor yada büyük sehirlerde mayfacilik oynuyor. Olay göründügü gibi öyle basit degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Savaş falan çocuk oyuncağı hepsi sanki. Şurdaki millete bıraksan iki dakikada çözücekler sorunuda 30 senedir çözemedi bizim millet. Şurda soykırım yapılsın iç savaş çıksın diyenleri merak ediyorum kaç tane savaş görmüşler ömürlerinde. Düşünerek konuşmak lazım biraz.
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

said:
İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, 13 askerin şehit olduğu saldırıda çıkan yangının birçok nedenle çıkmış olabileceğini belirterek, “Sebebi bir şey ifade etmez, sonuçta yakılmıştır. Herkes aklını başına alısın” dedi.

ahaha yangının nedenini boşverin sorgulamayın ne dersek o. sıvamaya çalışıyor işte. :)) yok ama bu sefer yemezler.
Sosyal ağlarda paylaş

bu ülkede mithat gibi provakasyona gelen, etrafa karışmacı bi politika izleyen insanlar olduğu sürece, (ülkede değil hatta tüm dünyada bu insanlar) bunların hepsi devam edciek

tekrar söylüyorum bu bi bilgi savaşı, erkeklik savaşı değil

özgürlük kısıtlayıcı bütün oluşumlara karşıyım. Insan hayatı VE CANLILARIN ÖZGÜRLÜĞÜ felsefik ve hukuki boyutlardan herşeyin üzerinde yer alır ve hiç bir para satın alamaz.

Özgürlük dediğimiz insan hayatıyla aynı değere sahip.

devletimiz tarafından mağdur edilen insanlara hiç mi empati yapmıyosunuz? türkiyedeki siyaset faşizme kaydı varsayımından yola çıkarsak hangimiz sokağa çıkmaz ki ?

benim ailemde atatürkçü ve devrimci insanlar vardır. açık açık da söylüyorum bunu iyi okuyun: [b] TSK da PKK da s.kime kadar. Türkiye de ..kime, kürdistan da ..kime kadar. Biz bu olayı istesek 1 saatte konuşarak çözeriz, ama çözümleri BASTIRIYOLAR.

ben bu toprakları roma toprakları olarak görüyorum ve özgürlükçü bütün hareketleri destekliycem, gerekirse anarşi olsun, ama yeter ki otorite olmasın, haklarını devreden insanlar olmasın.

özgür bi basın olsun, halktaki herkesin söylediği şeyi yayınlasın, özgür bi ekonomi olsun, ihaleleri taraflı olmasın, özgür bi yargısı, özgür toprakları olsun, özgür bi polisi ve devrimci siyaseti olsun, siyaseti minik lokal özerkliklere bölünsün kitlesel koyun gütmeler olmasın

bu bi devrim ama bunu yapacak insanlar yok, o zaman gelene kadar hepiniz ya köpek gibi ölüceksiniz, ya da anlaşmayı, otorite kurmamayı ve milliyetçilik aile değerleri gibi şeyleri sömürü olarak kullanmamayı öğreniceksiniz.

bu bu kadar basit, başka şeyi savunanlar defolup gidicekler
Klimalı odadan konuşmak kolay.
Sosyal ağlarda paylaş

13 asker açık alanda el bombalarının çıkardığı yangında ölmüş güya. :) tabi yersen. uçakların birbirine çok yakın pkk ve tsk mevzilerini bombalarken öldükleri söyleniyor görgü tanıkları var. öldürülen teröristlerin de yanarak öldüğüne dair bilgiler var. yani el bombasını atan da tutan da yanarak ölmüş. tabi yine yersen. :)
Sosyal ağlarda paylaş

13 asker öldü ya,G.kurmay tetröristle elbombası attı yangın çıkdı ondan öldü diyorlar, diğer tarafdan TSK bölgeyi bombaladı ondan yangın çıkdı ve askerler öldü deniyor.

Bir çobna var skorskyle bölgeyi bombalarken görmüş, pkk lılardan cesetleri tamamen yanan iki ölü var, buda ihtimali kuvvetlendiriyor.

Neyin ne olduğu belli değil. Hangi tarafdaysan ona göre seçimin yap neye inanacağına karar ver.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Dağdaki çobanın skorskynin adını bilmesi gülünecek değil düşünülecek bir olay.

işte bu.

Çoban diye ezen adamlar hayatlarında köylülerle 1 dakika bile sohbete oturmamış insanlar.

Aile çocuğu bu tarz yorum yapanların hepsi, elitist bebeler.

En olmadı gelin istanbula yakın karadeniz köylüleriyle bi konuşmaya girin, utanır kaçarsınız. Çok ciddiyim.

bi kere en başta adamlar doğayla iç içe yaşadıkları için filozof yetişiyolar. Sen gitsen ineğin nasıl sağılacağını bilmezsin, tek bildiğin ruj sürmek.
Sosyal ağlarda paylaş

spawn77 said:

Savaş falan çocuk oyuncağı hepsi sanki. Şurdaki millete bıraksan iki dakikada çözücekler sorunuda 30 senedir çözemedi bizim millet. Şurda soykırım yapılsın iç savaş çıksın diyenleri merak ediyorum kaç tane savaş görmüşler ömürlerinde. Düşünerek konuşmak lazım biraz.

İç savaş çıksın diyen var mı bilmiyorum ama şu an iç savaşa girdiğimizi anlamak için birkaç tane savaş görmeye gerek yok birader.
Adamlar seçim öncesi göz göre göre milletvekili olamayacak adamları milletvekili adayı yapıyorlar. YSK haklı olarak "milletvekili olamazlar" diyor. Bunun üzerine bölgede isyan ediyorlar, sokakları yakıyorlar, polise saldırıyorlar. Hükümet tırsıyor, medya "vay efendim, demokrasiye müdahele" diye ayağa kalkıyor, belli ki YSK'ya da "ya kardeşim,tükürdüğünüzü yalayın" diyorlar. YSK'da aynen böyle yapıyor.
Adamlar "Şu şu taleplerimiz yerine getirilmezse bakın biz bölgeyi seçimden sonra kana bulayacağız" diyorlar. Seçimler yapılıyor. Tükürük bir kez daha yalanıyor. Adamlar "biz de kendi kongremizi toplarız" diyorlar. Bu arada yol kesmeler, adam kaçırmalar, asker kaçırmalar başlıyor yeniden. Dün özerklik ilan ediliyor.Aynı gün "burada bizim dediğimiz olur"u ispatlamak için hainler saldırıyor,13 şehit veriyoruz.

Ama hala hem bir kısım adamlar çıkıp, "bu iş ergenekonun işi canııım" moduna giriyor...
Bir kısım medya aynı borazanı üflüyor...

Senin gibi olanı, biteni anlayamayan adamlar da "kaç tane savaş gördünüz, iç savaş mı istiyorsunuz?" gibilerinden saydırıyor. Savaş çıktı arkadaş, savaştayız. Daha ne olmasını bekliyorsun, kapının önünde bomba patlamasını mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Beyler raaad olun.

http://media3.ntvmsnbc.com/j/NTVMSNBC/Components/ArtAndPhoto-Fronts/SectionsThumbnails-TSM-Colorbox/_Cover/110715-erdokonu%C5%9Ftu.widec.jpg

“Çok açık ve net söylüyorum, bu kötü niyetli davranışlar bizden hiçbir yerde iyi niyet beklemesinler. Onlar da siyasi uzantıları da. Terör örgütü silah bıramadıkça operasyonlar bitmez. 780 bin metrekare üzerinde herhangi bir ameliyata, operasyona izin vermeyiz.

Bu ülkede Kürt sorunu değil, PKK sorunu vardı. Kürt vatandaşlarımın sorunu vardır.

Askerin moralsiz olduğu yorumuna katılmıyorum. Bir ordu savaşa girdiği zaman zayiat olduğu için bu savaşı kaybettik diyebilir mi? Moral bozuldu deyince o zaman bitersiniz. Güvenlik güçlerimiz güçlüdür, bedelini ağır şekilde ödetecektir.

Sınırötesi önceden söylenerek yapılmaz. Bunlar gerekiyorsa yapılır.

‘Demokratik özerklik’ kendi çalıp oynadıkları tezdir. Demokratik özerkliği olmayan kimse yoktur. Bunlar neyin özerkliğinden bahsediyor?”
Sosyal ağlarda paylaş

1923 den beri o bölgeyi ıslah edemesseniz, halkı cahil bırakıp andon adamları başa getirmelerine müsade ederseniz o andon adamlarda ülke yönetmeyi beceremeyip birer kukla haline gelirse olacağı budur. Herkes ektiğini biçer, bu cumhuriyetde ektiğini biçiyor olay bu beceremedik kısaca olay bu.

Bölge tamamen PKK sempatizanı yada tamamen bir kürt devleti kurulmasını deteklese ve ayaklansa ve topyekün bir içsavaş çıksa zaten anında müdahale gelir, ne yapacak TSK o noktada tanklarlar gidip blgede etnik temizlik mi olacak ?

İç savaş çıkarsa kaybeden TC devleti olur, adamalrda bunun farkında durumu o noktaya getirmek istiyorlar zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

HighSelf said:

benim ailemde atatürkçü ve devrimci insanlar vardır. açık açık da söylüyorum bunu iyi okuyun: [b] TSK da PKK da s.kime kadar. Türkiye de ..kime, kürdistan da ..kime kadar. Biz bu olayı istesek 1 saatte konuşarak çözeriz, ama çözümleri BASTIRIYOLAR.

Bir taraf biz senelerdir baskı altında yaşadık, artık özerklik istiyoruz diyor açık açık.
Diğer taraf bu teklifi vatan hainliği olarak görüyor.

Hangi bir saatte çözeceksin bunu ? Büyük iskender stayla düğümü kılıçla keserek mi.
Sosyal ağlarda paylaş

gezenali said:

spawn77 said:

İç savaş çıksın diyen var mı bilmiyorum ama şu an iç savaşa girdiğimizi anlamak için birkaç tane savaş görmeye gerek yok birader.
Adamlar seçim öncesi göz göre göre milletvekili olamayacak adamları milletvekili adayı yapıyorlar. YSK haklı olarak "milletvekili olamazlar" diyor. Bunun üzerine bölgede isyan ediyorlar, sokakları yakıyorlar, polise saldırıyorlar. Hükümet tırsıyor, medya "vay efendim, demokrasiye müdahele" diye ayağa kalkıyor, belli ki YSK'ya da "ya kardeşim,tükürdüğünüzü yalayın" diyorlar. YSK'da aynen böyle yapıyor.
Adamlar "Şu şu taleplerimiz yerine getirilmezse bakın biz bölgeyi seçimden sonra kana bulayacağız" diyorlar. Seçimler yapılıyor. Tükürük bir kez daha yalanıyor. Adamlar "biz de kendi kongremizi toplarız" diyorlar. Bu arada yol kesmeler, adam kaçırmalar, asker kaçırmalar başlıyor yeniden. Dün özerklik ilan ediliyor.Aynı gün "burada bizim dediğimiz olur"u ispatlamak için hainler saldırıyor,13 şehit veriyoruz.

Ama hala hem bir kısım adamlar çıkıp, "bu iş ergenekonun işi canııım" moduna giriyor...
Bir kısım medya aynı borazanı üflüyor...

Senin gibi olanı, biteni anlayamayan adamlar da "kaç tane savaş gördünüz, iç savaş mı istiyorsunuz?" gibilerinden saydırıyor. Savaş çıktı arkadaş, savaştayız. Daha ne olmasını bekliyorsun, kapının önünde bomba patlamasını mı?

Öyle birader muhabbetiyle devlet götürülmez, hukuk sistemi kurulmaz. Git önce anayasayı oku sonra gel yaz savunduğun konular üzerine. Bulabileceğinide sanmıyorum yasanın içindende çok zorlanırsan söyle yardımcı olayım.

Çok savaşmak istiyorsan git savaş kendin, sonunun nerede biteceği bellidir.

Konuşmaya bile gerek yok hukuk tartışmasımı yapıyorsun, sokak kavgasımı. Tükürdüğünü yalamak falan :)
Sosyal ağlarda paylaş

Bir süredir belli yerlerde yazılıp çizilen bir senaryo var.

O senaryoya sürüklüyorlar bizi muhtemelen.

Bu senaryoya göre ABD, Kuzey Irak'tan büyük oranda askerini çektğinde yarattıkları İkinci İsrail'in güvenliğini sağlamak (Kuzey Irak Kukla Kürt Devleti)ve Birinci İsrail'in güvenliğini pekiştirmek için Türkiye'ye Kuzey Irak'ı işgal ettirecekler. Bu şekilde Türkiye komuşları olan İran, Suriye ve Irak'la tamamen ipleri koparacak. Tabi bu sayede Türkiye içindeki sınırötesi harekat yapmayı terörle mücadele sanan insanların(ki bizim milletimizin çoğu bu durumda) da gazlarını alarak hükümeti iyice rahatlatmayı amaçlıyorlar. Yani hem ABD kazanacak, hem İsrail, hem Barzani-Talabani, hem AKP...

Senaryo bu.
Yani yakında Kuzey Irak'a asker gönderirsek şaşırmayalım.

Burada iki konuya dikkatinizi çekeyim.
1.Aynı asker haklı olarak oraya en son girdiğinde ne şartlarda, kimlere rağmen, nasıl girdiklerini ve 1 hafta içinde apar topar nasıl çıktıklarını hatırlayın.

2.Düne kadar askere olanca veren, veriştiren Taraf gazetesi başta olmak üzere yandaş medyanın nasıl da PKK'ya saydırdığına dikkat edin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...