Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diyarbakır`da 12 şehit

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Fistan said:

dasaaa said:

4-5yaşından türkçe eğitim verip çocuklarına okula göndermeyenlerin ellerinden çocuklarını alırlarsa daha hızlı bi adaptasyon sağlarlar.

terörden uzak 2milyar dolarlık yatırım yapabilsen, bi süre sonra terör falan kalmaz zaten.

adam parasını kazanacak, isterse kürtçe kursuna gidcek bilmem ne..

dağa kim çıkacak?
;)
ilk cümlen dünyanın neresinde olursan ol ırkçılığa girer.
Herhangi avrupa ülkesinde sözünü bile edemezsin, ihm den tokatı yersin.

Al sana 2+ milyar dolarlık proje gap.
Noldu daga çıkmadılar mı?

Kafan karışmış senin devlet gayet çocuğa eğitim vermeyi red eden ailelerin elinden çocuğu alabiliyor. Birçok uygar ülkede mevcuttur uygulamaları.Zorunlu eğitim var ülkede.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

sesu said:

Askerin de var sivillere saldırmışlığı, o zaman da "vatan sağolsun" oluyor.

Hayır olmuyor, ben böyle bir şeyi asla tasvip etmiyorum, etmem de. En azından bu bilinsin istedim yani.

Vatan sağolsun'a gerek yok.Gerekliydi,olması gerekiyordu deniyor,kazaydı oldu bir kere deniyor,bizim hatamız yok deniyor vs vs.Olan insanlara oluyor yani her türlü çatışma herkes için aslında bir zulüm.Köy yakma olayını sadece pkk yapmıyor yani bunun bilincinde olalım biraz.13 insan öldürülmüş,13 aile şuan perişan halde dile kolay onca sene besle büyüt,yığınlarca fedakarlık yap,uykusuz kal,peşinde koştur sonra kelebek gibi ömrü kısa olsun,olacak şey mi bu ? 30 yıldır bu böyle devam etsin.Yok güneydoğuyu dümdüz edelim,asalım,keselim hepsini katledelim bu nasıl bir anlayış ?

Elbette ki herkes ellerinde çiçeklerle dolaşsın,barış,kardeşlik gibi ütopik düşüncelerim yok ama daha rasyonel çözümler gerekiyor yani daha fazla baskı ve sindirme politikası ile olacak iş değil.

Onun dışında Absolut ihale demiş,dediğin ihale Dicle Elektrik dağıtım a.ş'nin özelleştirilmesi mi ? Genelde yatırım denilen şeyler özelleştirilmiş kamu şirketleri oluyor.Onun dışında ciddi anlamda merak ediyorum istihdamı sağlamak için ne kadar yatırım yapıldı ? Bu yatırımlar nelerdi ? Ne kadar verimli oldular ? Terör mü engelledi yatırımları ? Hep terör yüzünden mi bölge insanı işsizlik sıkıntısı çekip,göç ediyor ?

Gap bile 1970lerde planlanıyor,sanki bölge Türkiye'nin sınırları içinde değil sanki buralarda insan yaşamıyor gibi hareket eden hükümetler aşiretlere,ağalara peşkeş çekerek güzel güzel oy topladılar,sorunların üstü örtüldü,bölge geriye gitmeye devam etti.En önemli proje Toprak Reformuydu(1929).Eğitimi kuvvetlendirici bir unsur da Köy Enstitüleri'ydi.Bu projeler niye durdu yine Terör yüzünden mi ?
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

Wolfsoul said:

Az daha kasın ucundanda olsa mantıklı bir şey bulacaksınız PKK'nın yaptıkları için.
adamın kafa basmıyormuş ben de cidfi bişiler diyecek sanmıştım.
Burda pkk nın yaptıklarına mantıklı diyen yok.Anlayamamışsın meseleyi.

Yok yok baya baya kasıyorsun sende sabahtan beride hala bir tutramadın gitti. İnternet yok şuanda demekten öteyede gidemedin...
Sosyal ağlarda paylaş

bir hak elde etmek için terör örgütü kurmanın ve eylemler yapmanın hiçbir elle tutulur bi yanı yok. yok dil sorunu falan şimdi özgürlükçü kürtleri savunan insanımsılar size soruyorum pomakça http://tr.wikipedia.org/wiki/Pomak%C3%A7a diye bi dil vardır trakyada. bunlar da kendi köylerinde bu dilleri konusuyorlar. bu halk nie isyan etmiyor? neden dağa falan cıkmıyo acaba?
her uydurulan dil hak elde edicekse bende evildeadce diye bişi cıkartıyorum istanbulu bölücem o zaman kendi bölgemi özerkliğimi istiyorum.
valla saçma sapan şeyleri savunur olanlar var aramızda resmen. okusalardı dağa cıkmazdı diyenler pkk'ya üniversiteden de katılanlar var. demek sadece okumayla bu işler de cözülmüyor.
kürtleri savunanlar daha mı sepmatik oluyor bu forumlarda sözlüklerde falan anlamış değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...