Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Diyarbakır`da 12 şehit

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Valla son 2 ayda sadece benim girdigim yaklaşık 120 milyon euroluk dogu ihalesi var neye yatırım yapmıyor millet sakamı yapıyorsunuz ya. İşinize gelmedimi devlet bakmadı bize demesi kolay. Haa devlet yapmaz ihaleyi 4 katına ABD veya UN yapar o zaman yalarsınız bi yerlerini yatırım yapılıyor diye ama iş işten gecmiş olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

NolaxThensbane said:

Kürt sorunu neymiş peki dertleri neymiş düzgün anlatılsın bakalım
anadilde eğitimini vereceksin en başta.

Ülkenin resmi dili Türkçe'dir.(nokta)

Geri kalan diller hobi olarak öğrenilebilir.Devlet okullarında nasıl ingilizce eğitim olmuyorsa kütçe eğitimde söz konusu değildir.
Sosyal ağlarda paylaş

4-5yaşından türkçe eğitim verip çocuklarına okula göndermeyenlerin ellerinden çocuklarını alırlarsa daha hızlı bi adaptasyon sağlarlar.

terörden uzak 2milyar dolarlık yatırım yapabilsen, bi süre sonra terör falan kalmaz zaten.

adam parasını kazanacak, isterse kürtçe kursuna gidcek bilmem ne..

dağa kim çıkacak?
;)
Sosyal ağlarda paylaş

Dil konusunda şöyle bir çözüm olabilir. Atıyorum ilk beş sene kürtçe eğitim verilir ilkokulda. Ama türkçe dersi zorunlu ders ve baraj dersi olur. Türkçe'den başarı sağlamayanlar üst sınıfa geçemez. Böylece hem Türkçe öğrenmiş olurlar, hem de okula ilk başladıklarında daha rahat adapte olurlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Adamlar çalışmak istemiyor ben yatayım para bana gelsin ben yatayım bana bu hak gelsin doğuda beleşten yeşil karneler dağıtıldı cocuk başına tesvik primi ödendi batıda noldu yetim paraları kesildi sigortalar kesildi doğudaki terör sempatizanları poh pohlansın diye.Taş atan çocukları serbest bıraktılar falan fişman
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

4-5yaşından türkçe eğitim verip çocuklarına okula göndermeyenlerin ellerinden çocuklarını alırlarsa daha hızlı bi adaptasyon sağlarlar.

terörden uzak 2milyar dolarlık yatırım yapabilsen, bi süre sonra terör falan kalmaz zaten.

adam parasını kazanacak, isterse kürtçe kursuna gidcek bilmem ne..

dağa kim çıkacak?
;)
ilk cümlen dünyanın neresinde olursan ol ırkçılığa girer.
Herhangi avrupa ülkesinde sözünü bile edemezsin, ihm den tokatı yersin.

Al sana 2+ milyar dolarlık proje gap.
Noldu daga çıkmadılar mı?
Sosyal ağlarda paylaş

Wolfsoul said:

Fistan said:

NolaxThensbane said:

Kürt sorunu neymiş peki dertleri neymiş düzgün anlatılsın bakalım
anadilde eğitimini vereceksin en başta.

Başka ?

bunun - lerini yada + larını yazsana.

hem fanatik misin onu görelim. hem de gerçekten öğrenmiş olurum.

kürtçe konuşanlar arada türkçe kelimeleri çok fazla kullanıyorlar, bunun sebebi nedir bilen var mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...