Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

evlenince soyadın değişmesi yasal bir zorunluluk mu?

seraphiel

Öne çıkan mesajlar

dasaaa said:

benim karım olacak kadın senin soyadını almayacağım dese "al bunu al o zaman!" diye nah işareti yapar, çat diye ses çıkartarak bi de nahı suratına patlatır, bilekten tutarak sallarım suratına.

sol elinizle rakibin sağ kolunu bilekten yakalayıp yine dairesel bir adımla yüzyüze gelecek şekilde dönerken boştaki sağ elinizle rakibin bileğini ters açıya büküp yere düşmesini sağlarız
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız medeni kanunda;

ÜÇÜNCÜ BÖLÜM

EVLİLİĞİN GENEL HÜKÜMLERİ

A. Haklar ve yükümlülükler

I. Genel olarak

Madde 185- Evlenmeyle eşler arasında evlilik birliği kurulmuş olur.

Eşler, bu birliğin mutluluğunu elbirliğiyle sağlamak ve çocukların bakımına, eğitim ve gözetimine beraberce özen göstermekle yükümlüdürler.

Eşler birlikte yaşamak, birbirine sadık kalmak ve yardımcı olmak zorundadırlar.

II. Konutun seçimi, birliğin yönetimi ve giderlere katılma

Madde 186- Eşler oturacakları konutu birlikte seçerler.

Birliği eşler beraberce yönetirler.

Eşler birliğin giderlerine güçleri oranında emek ve malvarlıkları ile katılırlar.

III. Kadının soyadı

Madde 187- Kadın, evlenmekle kocasının soyadını alır; ancak evlendirme memuruna veya daha sonra nüfus idaresine yapacağı yazılı başvuruyla kocasının soyadı önünde önceki soyadını da kullanabilir. Daha önce iki soyadı kullanan kadın, bu haktan sadece bir soyadı için yararlanabilir.

deniyor.
Sosyal ağlarda paylaş

NolaxThensbane said:

dasaaa said:

benim karım olacak kadın senin soyadını almayacağım dese "al bunu al o zaman!" diye nah işareti yapar, çat diye ses çıkartarak bi de nahı suratına patlatır, bilekten tutarak sallarım suratına.

sol elinizle rakibin sağ kolunu bilekten yakalayıp yine dairesel bir adımla yüzyüze gelecek şekilde dönerken boştaki sağ elinizle rakibin bileğini ters açıya büküp yere düşmesini sağlarız

baba sen kadın mısın?
seninle mi evleniyorum ben?

hayırdır?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...