Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bosna Piramitleri

Sovereign

Öne çıkan mesajlar

ya şuanda piramite benzer birşey inşa edebilirsin ama adamın söylemek istediği şey, Mısır'daki piramitler kadar ustaca yapılmış en ufak milimine kadar ayarlı ve o kadar büyük birşey yapmak şuanki imkanlarımız içerisinde mümkün değil.

İlginç olan şey meynstrim'in hala piramitleri mezar olarak ilan ediyor olması.. komedi
Sosyal ağlarda paylaş

imkanlar içinde mümkün değil keza insan hakları diye bişi var.

yok abi benim sinir olduğum nokta şu, "BİLMEM KİM BİLE YAPAMAMIŞ!!!!!" yahu öle bişi olsa yeni bi şi bulmuşsun demektir. basit fizik kuralları ile yapılmış yapılar bunlar.

dünyanın her tarafında birbirlerinden ayrı yerlerde piramitlerin yapılmış olması da o dönemki malzeme bilgisinin limitli olmasından kaynaklanıyor.

yok yani "BİLİNMEDİK SÜPER Bİ OLAY!" olsa zaten çözen göbek atardı, herkes çözmeye kasardı.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Şu anki imkanlarımızla bile mümkün olamması kulağa o kadar yalan geliyor ki.. Yani sen öyle inanıyorsun eyvallah ama bence gayet de şu anki mimari vs. çeşit çeşit bilgimizle gayet yapılır piramit

daha kralı yapılır insan hakları, iş hukuku ve çalışma hakları olmasa. sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Sovereign said:

ya şuanda piramite benzer birşey inşa edebilirsin ama adamın söylemek istediği şey, Mısır'daki piramitler kadar ustaca yapılmış en ufak milimine kadar ayarlı ve o kadar büyük birşey yapmak şuanki imkanlarımız içerisinde mümkün değil.

İlginç olan şey meynstrim'in hala piramitleri mezar olarak ilan ediyor olması.. komedi
neden imkansızmış?
ben inş. müh. 'yim, yeterli kaynak varsa daha iyisini yapacağımı iddia ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

Sovereign said:

neden imkansızmış?
ben inş. müh. 'yim, yeterli kaynak varsa daha iyisini yapacağımı iddia ediyorum.

piramit yapmak çok kolay gözüküyo, süper bi piramit de yapılır rahat rahat ona lafım yok

benim bahsettiğim bazı ufak noktalar var Mısır piramitlerinin yapımında. Şuanki teknoloji ile bile o kadar accurate olmuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

özetle, evet piramitler süper ve büyüleyici yapılar.. lojistik kısmı da etkileyici. ama inşa olarak yapmayın ya.. tarih yeniden başlasa ve bu tarzda bi yapı yapılmak istense insanlar gene dünyanın her tarafında önce piramitler yapar. zaman geçtikçe kubbelere dönerdi.

piramitlerin gizemli büyüleyici olmasının tek sebebi o zamanki imkanlarla nasıl yapıldığına akıl erdirememek değil ama.

evde doğru ölçülerde yapılan ve köşeleri doğru yerlere bakan kartondan piramitin içine koyulan bir elma parçası çürümüyormuş. daha bunun gibi sadece kartondan piramitle yapılmış açıklanamayan deneylerde var. boş bi zamanımda deniycem. şu adreste bi makale var bunla ilgili:

gelisimdunyasi.com/piramitlerin-pratik-kullanimlari-piramitler-kitabindan.html

piramit ilkel insanın aklına ilk gelecek yapıda değil bence. ilk akla gelen megaron tipi yapılar olmuş zaten.

bunun dışında piramit içindeyken hissedilen şeyler var ama bu parapsikolojiye giriyor biraz:

forum.secretofuniverse.com/psi-yetenekler/piramitler-psi-gucler-t1157.html
Sosyal ağlarda paylaş

o kadar accurate olmuyor saçmalık mesela

en azından accurate olarak şunun gibi bişi yapmaz fistan

collapse mechanism diye bişiyin bilincinde adam. niye epic fail biş yapsın ki?

ya da şöle bişi de olmaz

millet piramit dediğinde illa khafra, menkaure falan düşünüyor.. ama epic fail olanları düşünmüyor.

çok accurate bunlar

said:
evde doğru ölçülerde yapılan ve köşeleri doğru yerlere bakan kartondan piramitin içine koyulan bir elma parçası çürümüyormuş. daha bunun gibi sadece kartondan piramitle yapılmış açıklanamayan deneylerde var. boş bi zamanımda deniycem. şu adreste bi makale var bunla ilgili:

bullshit

insanların bu gibi saçmalıklara inanıyor olması beni utandırıyor.

said:
piramit ilkel insanın aklına ilk gelecek yapıda değil bence.

bu da ayrı bi bullshit. senin aklına gelen ile yaparken karşılaşacakların farklı şeyler. kumdan kale bile yaparken yükseldikçe yukarıya doğru, daraltmalısın. yığma yapıda da aynısı olacak illa ki. ne oluyor? piramit..
Sosyal ağlarda paylaş

çok daha accurate ölçümler yapabiliriz abi.

ppm olarak ölçüm yapıyoruz. birimin ne ise milyonda biri hassaslığında ölçüyorum demek bu.

"şu anki teknoloji bile o kadar accurate olmuyor" cümlesi saçmalıktan başka bişi değil.

sen belgesel diyorsun ben laser alignment alan alet ile çalıştım diyorum tabii. bi de öle bi fark da var.

bir de şu var, piramitler çok deneme yanılma yapıları.. o dönemki her yapı gibi. bi tanesi çöker, öteki kısmı çöker. deneye deneye yaparsın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...