Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Az önce (taksici hikayesi)

bozuk

Öne çıkan mesajlar

Sürücü kursuna kayıt için sabıka kaydımı götürdüm. Kurstan çıktım, daha beş adım atmamışken acı bir fren sesi ve ardından çarpma sesi duydum. Refleks olarak başımı kaldırdım ve tam karşımda, onbeş metre ötemde havada uçan genç bir çocuk gördüm. uçtu ve iki şeridin ortasındaki çimlere düştü. Sonra ayağından fırlamış ayakkabısının teki yanına düştü. Birkaç saniye yığılı kaldı, sonra tek dirseğinden destek alarak kalkmaya çalıştı biraz doğruldu tekrar yığıldı. sonrası malum sağdan soldan koşuştular biri kucakladı çocuğu taksiye bindirdi filan. donakaldım. bana bundan ala ehliyet dersi de sınavı da olmaz daha.

Mesajın sinirleri alındı/G
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

Yazık ya... Şehir içinde toplu taşımada kullanılan araçlara bir hız sınırlayıcı falan zorunlu kılınmalı aslında... Off yazık ya cidden... :(

hız sınırlayıcı değil, ivme sınırlayıcı gerek. 0-60km/h arası ivmelenmeyi düşük tutacaksın, ağır ağır kalkıcak araç. ne kaza kalır, ne de kırmızıda kornaya abanma.
Sosyal ağlarda paylaş

bazı araçlarda var mesela ivme sınırlayıcı da hız sınırlayıcının yanısıra, çöp kamyonlarında falan mesela zorunlu yeni yönetmelikle.

bi de taksicilerin saçma sapan yerlerde durup sonra da "bak kardeşim bu taksi yani ne demek her yerde durabilir araç demek" diye açıklayanları var tam odunla dövmelik. taksici olunca trafik kuralları değişiyo çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

off çok acı bir tecrübe.

Öğlenden beri ilçelerde işler var onları hallettim. 230 km yol yaptım. Eve girmeme 1 km kala çocuğun birisi çöp atıyordu tamda yanına geldim bidonun içinden bir kedi fırladı!!! Arabanın altına girdi doğrudan hiç bir hamle yapmaya zamanımda kalmadı. Şehir içi bide 40-50 ile gidiyorum. Moralim çok bozuldu akşam akşam.
Sosyal ağlarda paylaş

Bloodless said:

off çok acı bir tecrübe.

Öğlenden beri ilçelerde işler var onları hallettim. 230 km yol yaptım. Eve girmeme 1 km kala çocuğun birisi çöp atıyordu tamda yanına geldim bidonun içinden bir kedi fırladı!!! Arabanın altına girdi doğrudan hiç bir hamle yapmaya zamanımda kalmadı. Şehir içi bide 40-50 ile gidiyorum. Moralim çok bozuldu akşam akşam.
abi ben burada cocuktan bahsediosun sandim noluyo lan dedim, kedi ama sanirim ezdigin
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...