Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ev sahibim ve Ben yardım lütfen ...

hailandkill

Öne çıkan mesajlar

YENİ EV SAHİBİM VE ARAMIZDAKİ SORUN

3 senedir 1+1 kutu kadar bir evde oturuyorum Ankara Emek de .. 1.ev sahibim 475 tl den başlattı kirayı tamam deyip oturmaya başladım . 2.ev sahibim ise hiç karışmadı yine aynı paradan kaldım evde 3.sene yine ev satıldı ve ev sahibi çok çirkef birisi şöyle anlatayım kira kontratım haziran 2011 de bitti ve bana protesto çekti noter ile gelen kağıtta 650 tl istediğini bildirmiş kadına telefon açıp neden bu kadar istediğini sordum oda bana bir takım eşyalarının olduğunu evi eşyalı kiraya vereceğini söylemişti ben de evin bu kadar etmeyeceğini söyleyip inceden evden çıksam yeni bir eve geçsem ne kadar zararda olurum kar mı ederim diye hesaplamalar yaptım .. bu arada ev sahibi ile tekrar iletişim kurup ev kirasını 650 den 550 ye indirdim .. ama eski kontratım da da %8 ve %10 arasında zam yapılabileceği yazıyordu bunu bile bile 550 tl ye tekrar anlaştım ama kontrat yapmadım antalyadayım tatildeyim diye zaman aldım ve geçen ayki kirayı 550 den yatırdım ... ASIL BOMBA GELİYOR internetten eft yapıp 550 tuşlayınca 548 yatırılmış ve kadın beni arayıp 2 tl eksik yatırdığımı söyledi ... siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız ? bir akrabam yeni ev sahibi olduğu için istediği tutarı alabilir demişti avukata verince .. ben eski kiramı vermeyi düşünüyorum ? bana bir akıl verir misiniz ?
Sosyal ağlarda paylaş

Archangel_ said:

senin kontratın bittikten sonra yeni ev sahibi isterse 1250tl de kira isteyebilir, %8, %10 un önemi yok benim bildiğim.ha sen bu sene örnek veriyorum aylık 10x liraya kira anlaşması yaptın, o kontrat seneye uzatılırsa kanunen 11x ten fazlasını isteyemez.ha isterse kontratı yenilemez o ayrı...

o is ole kolay deil
senin kontratini yenilemesse evi 2 sene kiraya veremiyo baskasina
cunku senin kontratini yenilememesi icin mantikli bi neden gostermesi gerekiyor
ancak 2 taraf anlasmali evden cikarsa oluyo o dedigin
Sosyal ağlarda paylaş

Dava açıp tahliye ettirir ve tahliye süresince kira, sözleşmenizdeki evden ayrılma sonrası yaptıracağın bakım boya vs ve ayrıca dava avukat paralarını alır senden. Tahminen 1-1.5 yıl süren salak bi süreye girersin ki sonucunda sen 50TLden çok daha fazla kaybedersin.
Sosyal ağlarda paylaş

yav said:

bu arada 3 senedir kirada oturuyosan eft'den 2 tl kesceklerini de bilmen lazım

bariz çirkefliğine yapmışsın bence 2 tl muhabbetini adam da üstünde durunca mağdur ayağına yatıyosun cık cık cık>:D<
valla biliyordum da kadına 3 kez söyledim iş bankasıyla çalışıyorum ben dedim siz bana garanti bankası hesabı veriyorsunuz ama dedim kadın bişey demedi ben 3 senedir işbankasına veriyordum kirayı bu çirkefe değil
Sosyal ağlarda paylaş

EFT'den 2 TL kesilme diye birşey yok , sen çirkeflik yapmışsın bence. 2 TL yi ayrıca hesabına borç yazarlar , lehtara yansıtmazlar yani.

Ayrıca ev sahibi haklı zaten baştan sona kadar , adam yeni bir ev almış ister kiracıyı değiştirir ister kirayı.2 önceki ev sahibi seni eve aldı diye ömür boyu seni kiracı bellicek hali yok ya , hem de senn istediğn fiyattan bi de :D
Sosyal ağlarda paylaş

kiracı uzaydan inmedi içinde kiracıyla beraber aldı o evi.

ya şimdi sana çektiği ihtarnamede ne yazıyor acaba

çünkü eğer aksine bir ihtarname çekmediyse sözleşmen eski koşullara göre devam ediyor,kanuna göre.

şayet çıkmanı istiyorsa 1 ay içinde "ihtiyacım var o eve,çık" diye ihtarname çekmeli,o zamanda 6 ay zamanın olyuor ve ihtiyacı oldugunu kanıtlaması gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...