Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Size göre aşağıdaki filmlerden hangisi en iyi film?

mertadam

Öne çıkan mesajlar

BaaL said:

yapacagın ankete.
bide konuşmuş cümleler kurmuş bir ton, yok klasik olmuş yok vırt zırt yok ona göreymiş.
sizin layığınız recep ivedik ve kemal sunal filmleri daha ötesini izlemeyin yorum yapmayın, yasaklıyorum şu an.
bunun karar mercisi benim. izlemeyin başka film. hadi bye.

2 saçma salak sanatsal film izleyince adam mı oldun lan?
Sosyal ağlarda paylaş

Pasta said:

BaaL said:

yapacagın ankete.
bide konuşmuş cümleler kurmuş bir ton, yok klasik olmuş yok vırt zırt yok ona göreymiş.
sizin layığınız recep ivedik ve kemal sunal filmleri daha ötesini izlemeyin yorum yapmayın, yasaklıyorum şu an.
bunun karar mercisi benim. izlemeyin başka film. hadi bye.

2 saçma salak sanatsal film izleyince adam mı oldun lan?

Normal şartlarda "yapacağın ankete" şeklinde bir cümle kullanan bir adamın forumda yasaklanması gerekir.Bariz küfür ediyor çünkü.Pasta ile arasındaki samimiyet durumunu bilmiyorum ama neticede benim söyleyebileceklerimi sağolsun Pasta söylemiş.
Aynı zamanda düşünce yapısını,karşısındaki insana ve şu ana kadar oy veren 128 kişiye karşı duymadığı saygısını da ortaya koyduğu için kınanması gereken bir vatandaş olduğunu düşünüyorum.
Ayrıca Kemal Sunal'a kurban ol diye bu yazıyı bağlıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

bir film vardı. vietkong vietnamlı çiftçileri ve ele geçirdiği bir kaç amerikan askerini mayınlı pirinç tarlasında geçmeye zorluyordu. önden giden vietnamlılardan birkaçı yarı yolda patladı galiba. sıra bizim delikanlı amerikalılardan birine gelince adam adımlarını suya vura vura geçmeye başladı ama sonra mayına basıp piriç pilavına garnitür mü oldu yoksa geçti mi çok iyi hatırlamıyorum. acaba o film platoon muydu yoksa ismini bilen var mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

Recep İvedik, Türk sinema tarihinin en önemli baş yapıtlarından biri olmasının yanında Dünya çapında da ses getiren bir film. Türk insanının sosyal ve kültürel altyapısının, objektif ve doğal haliyle bu denli güzel yansıtıldığı başka da bir film bulunmamaktadır.
Eşi benzeri bulunmayan bu filmin, şüphesiz Türk tarihinin en büyük komedyenlerinden Şahan Gökbakar'dan çıkmış olması kaçınılmazdır. Kendisinin ince espri anlayışı ve detaylara verdiği önem Recep İvedik serilerinde de net bir şekilde görülmektedir.Şahan Gökbakar hakkında bilinmeyen o kadar çok şey vardır ki aslında... Kendisi aslında bir Recep İvedik'den çok daha fazlasıdır.okul hayatına Ankara'da başladı ve ilk, orta, lise öğrenimini ODTÜ Koleji'nde tamamladı. ODTÜ Koleji'nden 1997-1998 eğitim döneminde Sosyal Bilimler Bölümü'nü bitirdi. 1998 yılında Bilkent Universitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümü'ne 350 kişi arasında ilk dörde girerek başladı ve bu bölümden 2002 yılında mezun oldu. Boyu ise 1.82 cm dir.
Babası Osman Selçuk Gökbakar, Şahan'ın 7. yaş gününde - 22 Ekim 1988 günü- bir trafik kazasında hayatını kaybetti. Mezuniyeti'nden sonra İstanbul'a yerleşen Gökbakar, bir süre çeşitli reklam seçmelerine katılarak şansını denedi. Sonrasında "Zıbın" isminde bir program hazırladı ve bu program 2003'ü 2004'e bağlayan yılbaşı gecesi TV 8'de yayınlandı.Zıbın programında çoğu reklam ve olayları alaya alırken mizah ve düşünceyi birleştirmişlerdir. Ayrıca TRT 1'de Pazar günleri canlı yayınlanan "7. Gün" programında beş hafta boyunca sunuculuk yaptı. Ardından daha önce Kamil Güler'in sunduğu Zoka isimli gizli kamera yarışma programının sunuculuğunu ve oyunculuğunu yapmaya başladı ve 13 bölüm devam ettirdi.
Zoka'dan sonra yine TV 8'de Alper Mestçi ile beraber "Dikkat Şahan Çıkabilir" isminde bir antimedya-skeç şov hazırladı ve bir sezonu 15 bölüm ile geride bıraktı. Özellikle yaptığı Recep İvedik ve Küçük Oskar tiplemeleriyle ilgi çekti. Kariyerin NTV'de yayınlanan Kime Diyorum Ben adlı reality show programını hazırlamıştır. 22.02.2008 tarihinde vizyona giren ve Dikkat Şahan Çıkabilir programındaki tiplemelerden biri olan Recep İvedik filmi Türk sinema tarihinde en fazla izlenen filmlerden biri olmuştur. Ayrıca Kanal 1'de 4 bölüm olarak rol aldığı Kolay Gelsin adlı doğaçlama sit-com vardır.
1,5 su bardağı ( 4 kişilik ) kurufasulye akşamdan ıslatılır, ertesi gün iyice yumuşayıncaya kadar haşlanır, yaklaşık 200 gram kuşbaşı et kaynamakta olan suya atılır, 5 dakika sonra çıkarılır.
3-4 adet orta boy patates yarı pişmiş haşlanır, kabukları soyularak, kübik doğranır, derin bir borcamın tabanında biraz zeytinyağı gezdirilir, bilahare bol miktarda soyulmuş kübik doğranmış yemeklik domates, kurufasulye, patates , et , bol miktarda sarımsak , birazda biber salçası ilave edilir ve karıştırılır.
Ayrıca biraz zeytinyağ ve kaynar suya et batırılıp çıkarılmasından elde edilen et suyu az miktarda ilave edilir. ( tuz koyup koymamak tercih meselesidir.)
Fırında yaklaşık 175-200 derece de yaklaşık 75 dakika pişirilir ( borcam konulduğunda fırın iyice ısınmış olmalıdır.)
İşte böyledir Recep İvedik...

Eşsiz filmden unutulmaz kareler

Sosyal ağlarda paylaş

mertadam said:

Normal şartlarda "yapacağın ankete" şeklinde bir cümle kullanan bir adamın forumda yasaklanması gerekir.

Yok mesela bu topik "sibirya halk türküsü türkçe" hakediyor direk, artık layığı olan bölüme de taşınmış iyi olmuş :p

"Bunlar artık klasik oldu" diyip şıklar arasına Recep İvedik koyan adama bir bu video konur, bir de "unsuccessful troll is unsuccessful" memesi işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Şahan Gökbakar "Recep İvedik"serisini sinemaya dökmeden önce gerçekten zekasını, hicivler, göndermeler için kullanmıştır. Tv8 deki zamanlarında tüm skeçleri takdire şayan iken Recep İvediki sinemaya aktararak tüm Türk halkına sesini duyurmuş fakat sonra medyanın kendisine sağladığı ün, paraya kanmış ve devamını getirerek, ki her devamını çektiğinde hem kalitesini düşürmüş hem kendini alçaltmıştır. Evet kültürlüdür,evet zekidir ama dediğim gibi Recep İvedikle kendine sağladığı maddi şeylerin peşine düşerek tüm bunlardan yoksun kalmıştır. Cıfkını çıkarmıştır hatta. Kendisi gözümde gitgide düşmüş, kendine yazık etmiştir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...