Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

pepsi kampanyası

saturn

Öne çıkan mesajlar

kermit said:

tabiki hukucu değilim bilgim yok ama savcılık ne ceza verecekki bu adamlara ?

zaten bu yüzden bu metodlar insanı dolandırmak çoğaldı.

"pepsi kampanyasıyla araba kazandınız, kredi kartı bilgilerinizi verin, arabayı kapınıza yollayalım" diye kekliyorlar.
50 kişiden birisi yerse oh ne güzel para kapmış oluyorlar.

kimse bu dolandırıcıların peşinden koşmadığı için de ceza almadan bu işe devam ediyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen banada böyle bir mesaj gelmişti. "Çok pahalı 2 adet saat kazandınız, bize mesaj atın" diye. Bende işte seri nosunu verdim kartın, güvenlik numarasını falan yazdım, bi de kartımın limitini yazdım rahat kullansınlar haberlerini olsun bitince diye sdfsfs :)

Yok ama harbiden mesaj geldi, merak ettiğimin benim numaramı nasıl buldular, ki ben özellikle dikkat ederim banka gibi resmi şirketler hariç hep yanlış numara yazarım gereksiz formlara.

Deneme yanılma yöntemi falan mı ki acaba ?
Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:

benim kafamdaki düşünce
tabiki hukucu değilim bilgim yok ama savcılık ne ceza verecekki bu adamlara ?
arayıp seni kredi kartı bilgilerini istediklerinde eğer,
sende veriyosan gönül rızasıyla ve senin kredi kartını kullandıklarında ne gibi bi cezası olacak ?
düşünüyorum bence cezası yok. sonuçta adamlar senden zorla almıyolar. kendi isteğinle yada salklığınla veriyosun, adamda kullanıyor.
ha mesaj olayı biraz kafa karıştırabilir tabi ama hani mesaj atmadan telefonla arayanlara sanmıyorumki adam akıllı bi ceza verilsin.
dolandırıcılık. yalan vaad
Sosyal ağlarda paylaş

Deathblade said:

Geçen banada böyle bir mesaj gelmişti. "Çok pahalı 2 adet saat kazandınız, bize mesaj atın" diye. Bende işte seri nosunu verdim kartın, güvenlik numarasını falan yazdım, bi de kartımın limitini yazdım rahat kullansınlar haberlerini olsun bitince diye sdfsfs :)

Yok ama harbiden mesaj geldi, merak ettiğimin benim numaramı nasıl buldular, ki ben özellikle dikkat ederim banka gibi resmi şirketler hariç hep yanlış numara yazarım gereksiz formlara.

Deneme yanılma yöntemi falan mı ki acaba ?

Bana da geldi aynı mesaj "2 tane çok şık saat kazandınız" diye, polis geliyor diye mesaj attım bende.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...