Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

THY Avrupa'nın en iyisi

balon

Öne çıkan mesajlar

Baggio said:

liberal said:

Bence THY stratejik kurum değeri taşıdığı için asla özelleştirilmemeli..

Bu ülkede Telekom yok pahasına özelleştirildi abi, bilgine.

Benim söylediğimle senin söylediğinin bağlantısını anlamadım? Özelleştirilemez!! Bunu yapamazlar, yapamayacaklarr!!! falan demiyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

THY baya iyi durumda, ben bireysel olarak memnunum. Ha her zaman fiks bir 30 dk rotarlari oluyor ama artik oda havalimanindan falan kaynaklaniyor herhalde.

Şakirtler AKP den de bildiğimiz üzere reklamcılıkta baya başarılılar, faiz yerine reklam günah olsaydı thy bu kadar başarılı olamazdı. Şansları iyi gitmiş bu sefer yani.
Sosyal ağlarda paylaş

THY iyi hizmet sunan ve değerli pilotlara sahip satılıp savılanlardan geriye elde kalan ender kuruluşumuz. Bu nedenle bu kurumu en kısa zamanda değerinin 10%'una satar hükümet. Son 2-3 senedir yapılan MARKA YARATMA çabaları(Euroleage'e sponsor olmak, dünyaca ünlü tenisçi Wozniacki'ye, NBA'den Kobe Bryant'a, Barcelona'ya, Manchester United'a sponsor olmak)hep bundan.
Sosyal ağlarda paylaş

Marty said:

ben biraz bakindim da soyle bisey buldum
http://www.turkishairlines.com/tr-TR/basin-bultenleri/4456/turk-hava-yollarindan-buyuk-bir-karar-daha.aspx

kisaca, 2010 yilinda alinan kararla 2011 ile 2015 arasinda 20si kesin, 15i opsiyonlu 35 boeing giricekmis filoya. uzun vadede de 105 ucak planlamislar.

oyle "2011 in ilk ceyreginde altinlari bozdurup 77 tane ucak aldik beyler" diye bisey bulamadim.
ha zaten sacmaydi da, beklenir yani.

Hadi bakalım Marty, Türkçe'de abartıyla anlatım ne demek araştıralım onu da.

Onunla beraber bir uçak ne kadar onu da araştırırsan.

Boeing deyince de bitmiyor evladım, bunlardan benim bildiğim 6 tanesi 777-300 ER ve sıfır uçaklar. Comfort class seçenekleriyle LAX semalarına ATA'dan direk uçmaya başladı bile hepsi.

Yani Boeing 400 ya da pırpır doldurmuyoruz. Airbuslardan ayrıca hiç bahsetmemişsin, 6 tane yeni uçak kuyruk isimleriyle sana direk sayarım. Bir de görmediğim, 2 ayda bir zırt pırt filoya dahil olan ve operasyon sırasında gördüğüm 330'lar var.

Bunun maintenance boyutu var, çalışan boyutu var. Bu dönemde nasıl kar açıklasınlar be adam? Geberiyosunuz kıskançlıktan, deli oluyorsunuz dindar adamlar becerdi diye, yıllardır THY'yi adam edememeniz bile kadrolarınızın size oy atılmaması için yeterli sebep.
Sosyal ağlarda paylaş

GEd said:

THY baya iyi durumda, ben bireysel olarak memnunum. Ha her zaman fiks bir 30 dk rotarlari oluyor ama artik oda havalimanindan falan kaynaklaniyor herhalde.

Şakirtler AKP den de bildiğimiz üzere reklamcılıkta baya başarılılar, faiz yerine reklam günah olsaydı thy bu kadar başarılı olamazdı. Şansları iyi gitmiş bu sefer yani.

Atatürk Havalimanı için bizim istatiklerimiz var, günde 300 uçak varsa bunlardan 20 tanesi (çeşitli nedenlerle ki bu yolcuyla alakalı olabilir, pist yoğunluğu ile alakalı olabilir, herhangi bir şey olabilir genel konuşuyorum) rötarlı uçuyor. Bunlardan da en büyük rötar süresi 2'sinde 15 dakkaysa, diğerleri de 10 dakika altındadır. Böyle toplam 20 uçak gösterebilirim. Hatta uçuş kalkış sistemini buraya cp ederek bunu gösterebilirim. Bu günlük genel olarak gerçekleşen IST istasyon tabanlı THY uçuşlarıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

'Dindar olmayan' ların beceremedigi neyi becermiş 'dindar olanlar' onu izah etsen çok rahatlıcaz.

Kazanan şirketi devralıp onun ızerıne ihaleler ile 3-5 herkesin cebine tokadan sonra alınan uçaklardan bahsediyorsan yıl 2011 bir zahmet en son chp tek başına hükümetteyken alınan uçaklar kullanılmasın yenilensin :D:D

Kısaca bu adamlar bana çıkartıp 'bak kardeşim bu sefer ne uçak aldık ne sıkıntı yaşadık ne sorun yaşadık herşey çok iyi gitti ve bu kadar çok para kazandık' diyene kadar bence şirket olarak beceriksizler.

Onun dışında dedigim gibi thy ne kadar kötü uçan bizler için o kadar iyi :D Hani adamlar uçak düşürme falan gibi konularda degiller ki bence mahsuru yok daha da ucuzlasın daha da karşılayamasınlar banane ben ucuza uçtuktan sonra thy batana kadar sıkıntı yok bana :D

Bu arada 'rötarımız yok' belgesini uçan yolcular degil thy hazırlayınca olaganüstü süper inandırıcı oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bireysel gözlemlerimi aktardım zaten, son 8 senedir bindiğim sadece 2 THY uçağı tam belirtilen zamanda havalandı, ha bu suçuda ben thyde bulmuyorum onuda yazdım :) Bu veri ama tüm havayolları için geçerli elbette, hepsi geç uçuyor.

THY diğer havayollarına göre oldukça iyi durumda. Daha dün uçtuğum için hatta ve yaz sezonunda ucuz havayolları bile tavan fiyat yapmışken thyden normal fiyata bilet bulmuş olmamda pozitif bir durum.
Sosyal ağlarda paylaş

balon said:

Mithat said:

'Dindar olmayan' ların beceremedigi neyi becermiş 'dindar olanlar' onu izah etsen çok rahatlıcaz.

THY'nin şu andaki Avrupa birinciliği, dünya sıralamasındaki yeri. Şu kadar zamanında kadrolaşmanıza rağmen hiç bi halt edemediniz, anca sömürme.

Pırpır vardı en son chp tek başına iktidar oldugunda bılmıyorum farkında mısın.

Uçak sektörünün geliştigi yıllarda refah-koalisyon-akp vardı başta ondan önce cidden uçak falan yalan hikayeler.

THY avrupa birinciligi yatırım-kar baglantısından da avrupa kötü degil biz iyiyiz diyorsun?

Onun dışında hala tekrarlıyorum aradan seçip koymazsan sevinirim düşüncelerimi 'baba bak bu sene de kazandık herşey yolunda gitti' denilene kadar ben hala yanlış yolda oldugunu dusunuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Onu diyorum bende bizim için iyi kendi için kötü bir şirket. Yoksa kırk kere yazdım bana hava hoş ben baya memnunum :D Ama böyle giderse yabancı bir firmaya kakalamak zorundalar cidden mecburlar o zaman döner şirket geri düzelir falan görür 'dindar' arkadaşlar şirket nasıl olurmuş. Bence güzel bir fiyata satılmalı tekel gibi 3 kuruşa degilde iyi bir fiyata satılırsa çok güzel olur.
Sosyal ağlarda paylaş

balon said:

Marty said:

ben biraz bakindim da soyle bisey buldum
http://www.turkishairlines.com/tr-TR/basin-bultenleri/4456/turk-hava-yollarindan-buyuk-bir-karar-daha.aspx

kisaca, 2010 yilinda alinan kararla 2011 ile 2015 arasinda 20si kesin, 15i opsiyonlu 35 boeing giricekmis filoya. uzun vadede de 105 ucak planlamislar.

oyle "2011 in ilk ceyreginde altinlari bozdurup 77 tane ucak aldik beyler" diye bisey bulamadim.
ha zaten sacmaydi da, beklenir yani.

Hadi bakalım Marty, Türkçe'de abartıyla anlatım ne demek araştıralım onu da.

Onunla beraber bir uçak ne kadar onu da araştırırsan.

Boeing deyince de bitmiyor evladım, bunlardan benim bildiğim 6 tanesi 777-300 ER ve sıfır uçaklar. Comfort class seçenekleriyle LAX semalarına ATA'dan direk uçmaya başladı bile hepsi.

Yani Boeing 400 ya da pırpır doldurmuyoruz. Airbuslardan ayrıca hiç bahsetmemişsin, 6 tane yeni uçak kuyruk isimleriyle sana direk sayarım. Bir de görmediğim, 2 ayda bir zırt pırt filoya dahil olan ve operasyon sırasında gördüğüm 330'lar var.

Bunun maintenance boyutu var, çalışan boyutu var. Bu dönemde nasıl kar açıklasınlar be adam? Geberiyosunuz kıskançlıktan, deli oluyorsunuz dindar adamlar becerdi diye, yıllardır THY'yi adam edememeniz bile kadrolarınızın size oy atılmaması için yeterli sebep.

kardes once bir sakin.

sonra, 2011 in ilk ceyreginde 332.3 milyon zarar etti lafina "77 tane uçak alıyorsun, kar açıklayacak değilsin." dedin.

buna karsilik ben de baktim. acaba bu adamlar 3 ayda nakit parayla bi ton ucak mi aldilar diye.

ve ortada oyle bisey olmadigini gordum. 5 yillik surede alinmayi planlanan 30 ucak var. 5 yillik surede alinacak 30 ucagin parasini cat diye cikarip bu 3 ayda verdilerse bilemiycem ama eger oyle yapmadilarsa uc ayda 332.3 milyon zarar cok hos.

ha bu arada 2010-2015 arasinda aliniyomus bunlar, 2011 den baslamiyomus simdi tekrar baktim linke.

yok boeing bilmem ne, yok airbus diye de ne kanitlamaya calistigini anlamadim.

said:
Geberiyosunuz kıskançlıktan, deli oluyorsunuz dindar adamlar becerdi diye, yıllardır THY'yi adam edememeniz bile kadrolarınızın size oy atılmaması için yeterli sebep.

su kisma ise hic anlam veremedim. bence sen git bi kahve ic ayil en iyisi.
Sosyal ağlarda paylaş

ascraeus said:

son cümleye anlam verememen normal. zira orda balon, akp militan partizanlığı yapmaktan gözü dönmüş olacak ki, akp öncesi 80 sene chp vardı hükümette sanıyor.

ya hadi chp bile olsaydi 80 sene. benim chp ile hicbi alakam yok.
bi de bi havayolu sirketini neden kiskanayim ya ben ahahah.
illa kiskanilcaksa gider kocu, sabanciyi falan kiskanirim yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...