Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

petrol şirketlerinin geleceği

Yalnz

Öne çıkan mesajlar

nolacak be aga?

Duydum ki an itibari ile ilk elektrikle çalışan otomobiller için elektrik doldurma istasyonunu açmışız. 200 km yol için 2 saat sarj ediyormuşuz ve bu toplamda 6 tl tutuyormuş.

nolacak aga bu şirketlerin hali? Farzedelim petrolü bırakıp elektrik sarj depoları kurdular, adamlar bu tl'lerle nasıl geçinecek?
Sosyal ağlarda paylaş

ben girip batırıcam.

petrol şirketlerini bilmem de rafineriler falan petrol dışında yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelmeye başladı bile. biyodizel ve benzeri üretilebilen petrol ürünleri üzerine çalışmalar yapılıyor.

Eh arabalar da sonuçta tek petrol kullanılan alan değil, petrolden üretilen doğalgaz, fuel-oil gibi yakıtlar sanayinin neredeyse her alanında kullanılıyor. Arabalar elektriğe dönerse akaryakıt satıcısı firmaları etkiler.
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnz said:

nolacak be aga?

Duydum ki an itibari ile ilk elektrikle çalışan otomobiller için elektrik doldurma istasyonunu açmışız. 200 km yol için 2 saat sarj ediyormuşuz ve bu toplamda 6 tl tutuyormuş.

nolacak aga bu şirketlerin hali? Farzedelim petrolü bırakıp elektrik sarj depoları kurdular, adamlar bu tl'lerle nasıl geçinecek?

200 km yol ıcın 2 saat şarj su an ıcın dogru ama ona farklı bir sistem getircekler

örnegin söyle ki ; evine nasıl damacanayla su alıyosan istasyona gırdıgınde boş bateriyi verip dolusunu alcaksın
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnz said:

aga iktisattaki en sevdiğim iki kuraldan birini cevap olarak istemişsin.

ilk ve en sevdiğim kural: kötü para iyi parayı kovar.

ikinci en sevdiğim kural: çok şeyi olan daha çok şey kazanır. senin sorunun cevabı bu.

adamlar hükümet falan deviriyorlar dünyanın dört bir yanında. para kazanmanın da bir yolunu bulurlar. sen yorma güzel canını.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...