Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Banka Hesapları

STY

Öne çıkan mesajlar

Bankacı veya konuya hakim arkadaşlara bişi sorcam

Birden fazla bankada , açık fakat uzun süredir hiç kullanılmayan vadesiz hesaplarım var. Bu hesap'lar aktif olduğu için hesap işletim borcu *birikmesi* veya buna benzer bir durum söz konusu mudur ? Bakiyelerin hepsi internet üzerinden sıfır gözüküyor fakat bazen gizli gizli biriken , internete yansımayan borçlardan tırsıyorum ki başka bir olayda bu gizli borç durumu birkez başıma gelmişti.. Garantiye gittim sordum , hesabı kullanmıyorum , iptal edeyim mi borç birikir mi yoksa açık kalsın falan diye , kadın borcunuz gözükmüyo falan filan dedi 2sn ekrana bakıp tabii ben pek tatmin olamadım.

Var mı böyle bir olay ? Hesabı yıllardır aktif fakat hiç kullanmadığı halde problem yaşamadım diyen?
Sosyal ağlarda paylaş

Borcun oldu mu çat diye çıkar karşına her interaktif banka sitesinde. Bankaya borcun varsa çatırt dıye koyuyorlar onune al öde bunu dıye zaten korkma. 3 lira için 5 lira yol parası verdıgımı bilirim.

3ün 5in hesabını yapma demeyin ya 3 milyar için 5 milyar yol parası olsaydı o?
Sosyal ağlarda paylaş

onu diyorum zaten.... hesapların çoğu 2-3 yıllık ama herhangi bir borç gözükmüyor. Hiç kullanılmadılar belki 1-2 kez işlem yapılmıştır zamanında. Ama hepsinde bakiye sıfır , bir kesinti yok. Gizliden daha sonra biriktirip tokatlamasınlar diye tırsıyorum işte... Kapattırcam hepsini büyük ihtimal de işte bir sorim dedim....
Sosyal ağlarda paylaş

Garantinin 6 aylık hesap işletim ücreti 40-50tl idi en son. Benim hesap 2 küsür senedir açık ama en fazla 2 kez işlem yapıldı o hesap üzerinden toplasan... Bankaya gidiyorum kadın borcunuz yok diyo. Internet üzerinden iptal edim hesabı dedim , hesap üzerinde kredi kartı tanımdı dedi. Sanal Kart tanımlı üzerinde onu da iptal edemiyorum internetten. Tekrar bankaya gidicem baya gerdi bu olay beni....
Sosyal ağlarda paylaş

STY said:

onu diyorum zaten.... hesapların çoğu 2-3 yıllık ama herhangi bir borç gözükmüyor. Hiç kullanılmadılar belki 1-2 kez işlem yapılmıştır zamanında. Ama hepsinde bakiye sıfır , bir kesinti yok. Gizliden daha sonra biriktirip tokatlamasınlar diye tırsıyorum işte... Kapattırcam hepsini büyük ihtimal de işte bir sorim dedim....

Vadesiz veya diğer hiçbir hesap türünden(kendinden avanslı maaş hesapları hariç) bakiyeyi eksiye düşüremezler bu bir.
Zaten vadesiz hesapta hesap kesimi olmadığı için borç gözükmez bu ikiiii.
O hesaptan bişey kesilmiyo diyenler 10 lira yatırıp saat 5e kadar beklesinler sonra alıyım onnarı buraya bu da üüüüç.
Sana hesabını kapattırmamak için türlü p**lik yapacaklar buda dört.
Kaçtım.
Sosyal ağlarda paylaş

Forex said:

Vadesiz hesabın borcu olmaz. Ha para yatırırsan o parayı emerler o ayrı konu

hmm işte bunun %100 dogruluğunu/geçerliliğini teyid etmek istiyorum. Öğrenmek istediğim olay bu. Bankacımıyız abim ?

@rotweiler
"Zaten vadesiz hesapta hesap kesimi olmadığı için borç gözükmez "
"bakiyeyi eksiye düşüremezler" lerden kasıt ne abicim ? İyi anlamda birşey mi bu kullanıcı açısından yani "Forex" arkadaşın dediğine mi getiriyosun olayı yoksa düşürmezler orda gözükmez ama
ilerde karşına çıkartır bir şekilde bu çakallar anlamında mı ?
Sosyal ağlarda paylaş

Forex said:

Senin bankanda paran olmaz ise hesap işletim ücreti gibi bir borcun yok temelinde ama parayı yatırdığın anda hesap işletim ücreti işlemeye başlar ve paranı çekerler büyük ihtimal geçmişten gelenleri de çekerler.

En temizi kapattır hesabı

temiz cevap sagol. yetkili bir ağızdan cevap geldiğini farz ediyorum =) bankaya da gidicem tabii de hızlı cevaplar geldiği için birşey daha sorüüm.

Kapatırken gerideki kart aidat vb. borçlar istenecek mi ? Bankada ne para ne kredi ne bişi. Sadece boş bir hesabım var ve tarihi geçmiş hesap kartı..
Sosyal ağlarda paylaş

STY said:

Forex said:

Vadesiz hesabın borcu olmaz. Ha para yatırırsan o parayı emerler o ayrı konu

hmm işte bunun %100 dogruluğunu/geçerliliğini teyid etmek istiyorum. Öğrenmek istediğim olay bu. Bankacımıyız abim ?

@rotweiler
"Zaten vadesiz hesapta hesap kesimi olmadığı için borç gözükmez "
"bakiyeyi eksiye düşüremezler" lerden kasıt ne abicim ? İyi anlamda birşey mi bu kullanıcı açısından yani "Forex" arkadaşın dediğine mi getiriyosun olayı yoksa düşürmezler orda gözükmez ama
ilerde karşına çıkartır bir şekilde bu çakallar anlamında mı ?

Kimse sana borç felan çıkartamaz, kapına dayanamaz ama eğer hesaba para yatırırsan çekerler. Orda da söylemişim. Bu bilgi de %100 doğrudur. Hesabı kullanırsan dersin, kullanmazsan ömür boyu açık kalır bu kadar yani. Kapatmaya gidersen de arıza çıkartacaklar kapatmaman için(istisnalar hariç)
Sosyal ağlarda paylaş

Bankaların aldığı o ücret aslında pek de yasal değildir. Bu yüzden misal 6 aylık dönemin 30 tl'lik ödemesini parayı yatırır yatırmaz alırlar, sana bırakmazlar bu tercihi. Sende kullanmıyorsan ödemesende olur.

Ayrıca kullanmadığın banka hesabını açık bırakmak da anlamsız.
Sosyal ağlarda paylaş

@yalnz
ya tabii mantıksız gibi duruyor ama niye kapatmadığı mı sorarsan , ileride/ihtiyacım oldugunda kullanırız düşüncesindendir. Ama üzerinden çok uzun zaman geçince de insan tedirgin oluyor. Kullanmaya başladığın anda , hesabın açık kaldığı süre boyunca biriken bütün aidat vb. falan çekiyorlarsa eğer acaip saçma birşey yani batarız...Umarım sistem böyle işlemiyordur. Önemli bir konu ve bu işlemler sonucunda mağdur olan/olacak milyonlarca bi haber insan vardır. Biz tabii kendi aramızda 3-4 kişi bilgi paylaşımı yapabiliyoruz en fazla...
Sosyal ağlarda paylaş

Bir kere bildiğim kadarıyla (sen yine de daha iyi bilene bir danış) o ücret için banka hesabının miktarını -'lere düşüremezler. Yani bir yıl boyunca hesabında hiç para olmasın, kalkıp bankanın yıllık hizmet ücreti için 60 tl kesip hesabını -60 diye göstermesi diye bir şey yok. Sadece beklerler ki hesabına para aktarınca kessinler (saniyesinde kesiyorlar hemde).

Ama dediğim gibi daha iyi bir bilene danışmanda fayda var.
Sosyal ağlarda paylaş

eksi bakiye olayının söz konusu olmadığını diğer arkadaşlar da söyledi evet orası dogru gibi.. asıl olay ben 2 sene sonra hesaba para yatırınca geri dönük bütün işlem ücretlerinin çekilip çekilmeyeceği. Bunu da bankadan öğrenecez tabii..Hayır işin ilginç tarafı bankada çalışan elemandan daha mantıklı dogru güvenilir cevap alıyorsun çevrenden...f*ck the system :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...