Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hayalet Kasaba

souldarkorn

Öne çıkan mesajlar

Eve'ye ciddi kafa yormak gerekiyor ya, bir ay oldu hesabımı açtıralı, vakit ayırıp da sindire sindire oynayamadım bir türlü. Öyle olunca da hiç bir şey öğrenilmiyor. Oyun çoook geniş, öğrenilmesi gereken çok şey var. Bir tatil moduna girebilsem, şu okul koşturmacaları vs. bitse fırlatıcam kendimi uzaya.
Sosyal ağlarda paylaş

bombilo said:

diyosun, örnek kümende sen misin? allah aşkına kendiniz veya çevrenizde ki 3-5 kişiye bakarak söyle sonuçlar çıkarmayın, komik oluyorsunuz.

Komik olmakla ne alaksı var.İlla ayrılan zamanın azalması demek bütün kitleye dayalı bir yorum mu oluyor.Elbette arada heyecanını kaybetmeyen kesimler vardır.Ancak çok açık bir şekilde oyunun belli bir kitleyi eskisi kadar heyecan vermediği ortada.
Sosyal ağlarda paylaş

yaw neyine heyacan verecekki ,bossları evirip çevirip çıkartıyorlar oyunda genel anlamda devrim sayılacak bir yenilik yok ki kac oldu 6 mı 7 mi o kadar yıldır aynı, 7-8 ay oldu oynamayalı lking heroic kesmedim görmedim ama görsem ne olacak aynı şey işte, fireland mı ne geliyormus yeni bosslar ne yapacak ya ateş fırlatır ya buz düşürür ya yerden bi şeyler çıkar hep aynı şey :) he bu oyundan zevk alanlar iyi bir guilde sahip olup progress yarışı yapanlar, onlar oyunun içeriğinden çok başarıya odaklı oynadıkları için çok önemsemiyorlar devrim niteliğinde yenilik varmı yokmu, sonuçta eurovisyon yarışmasıda 30 yıldır var çıkıp şarkı soyluyorlar, aha bu da onun gibi işte yeni ınstance geliyor hadi kim önce kescek olay bu kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

souldarkorn said:

Ancak çok açık bir şekilde oyunun belli bir kitleyi eskisi kadar heyecan vermediği ortada.

işte sen ve arkadaşların, hatta paticikteki oyuncuların hepsi, böyle genel bir yorum yapmak için yeterli olmuyor. bilmem kaç milyon oyuncu hakkında 200-300 kişi üzerinden tümevarım pek mantıklı değil.

bu kadar oyuncusu ve geliri olan bir oyunun geliştirici firma tarafından köşeye atılması pek mümkün değil, ha sen içeriği beğenmiyor olabilirsin o ayrıdır. Sırf blizzard'da değil, zam network ve curse network halen networklerine wow sitelerini dahil ediyorlar büyük paralar vererek. Takdir edersinki milyon dolarlık bu networkler, oyun ve geleceği hakkında analiz yapıyorlardır. Ghost town için para harcayacaklarını düşünüyoran o ayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

tinu said:

yaw neyine heyacan verecekki ,bossları evirip çevirip çıkartıyorlar oyunda genel anlamda devrim sayılacak bir yenilik yok ki kac oldu 6 mı 7 mi o kadar yıldır aynı, 7-8 ay oldu oynamayalı lking heroic kesmedim görmedim ama görsem ne olacak aynı şey işte, fireland mı ne geliyormus yeni bosslar ne yapacak ya ateş fırlatır ya buz düşürür ya yerden bi şeyler çıkar hep aynı şey :) he bu oyundan zevk alanlar iyi bir guilde sahip olup progress yarışı yapanlar, onlar oyunun içeriğinden çok başarıya odaklı oynadıkları için çok önemsemiyorlar devrim niteliğinde yenilik varmı yokmu, sonuçta eurovisyon yarışmasıda 30 yıldır var çıkıp şarkı soyluyorlar, aha bu da onun gibi işte yeni ınstance geliyor hadi kim önce kescek olay bu kadar.

ne bekliyorsun ki bir mmo'dan? Hani boss kesmek vs. dışında eklenecek nasıl yenilik olabilir? Profession'lara verilen önemin artması falan olabilir belki mortal online'da denendiği gibi de o da bayar mmo oyuncu kitlesinin %80'inini muhtemelen
Sosyal ağlarda paylaş

Abi şimdi sen idrak edememişsindir WoW kaç kişiye hitab ediyor. Yaklaşık 12m falan oyuncu var sub.ı aktif olan. Bu adamların 600k'sı bıraktı oyunu iki ay önce. Devede kulak tabir ediyoruz biz bunu.

Ha ama bırakmasa bile insanlar, artık tekrar oyuna eklenen Ragnaros olsun, Kel'thuzad olsun, doğru düzgün tasarlanmayan itemler olsun, bir birinin aynısı haline gelmiş class'lar olsun oyuncuları yıldırıyor.

Benim acc.ım açık işte, 2 aylık 2 aylık açtırıyorum, daha 15 temmuzdan önce de kapanmayacak. Ha ama haftada 30dk 1 saat oynuyorum. Çünkü hardcore raid yapmaktan sıkılmış benim gibi oyuncuları nasıl oyunda tutacaklarını bir türlü kavrayamadılar.

Eskiden karakter kasmak zordu, 15-20 günde falan 1-70 kasıldığı dönemler oldu (played değil, playedi ortalama 6-7 gündü sanırım) gear kasmak da zordu gerek pve gerek pvp. O nedenle de content bitip de insanlar yeni char açayım dediklerinde 1 haftada o yeni charı da 85lvl yapıp üstüne bir miktar da giydiremiyorlardı ve vakit geçiyordu, insanlar oynuyordu oyunu sıkılmaya vakitleri olmuyordu.

Ben 2 ay önce bir lock'um vardı 73lvl wotlktan kalma, oturdum 1 haftada 85 yapıp full rare pvp gearını topladım, mesleklerini kastım hatta classı oynamayı bile öğrendim ortalama düzeyde. Ki honor nerfinden önceydi bu, şu anda yarı zamanda aynı miktarda honor kasılıyor.

Oyun çabuk tükettiriyor kendisini. Farming vs. oyundan bıktıran değil, güzel adapte edildiğinde oyuna bağlayan bir şey. Ben mesela TBC'de consortium repi kasarken eğlendiğim kadar raid yaparken bile eğlenmedim ne bileyim.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

tinu said:

ne bekliyorsun ki bir mmo'dan? Hani boss kesmek vs. dışında eklenecek nasıl yenilik olabilir? Profession'lara verilen önemin artması falan olabilir belki mortal online'da denendiği gibi de o da bayar mmo oyuncu kitlesinin %80'inini muhtemelen

world pvp 0 , guild pvp si 0, oyun için rp 0, sadece aksam 8 de onlıne ol 9 da raid e gir gece 2 3 de çık , wow su an sadece bundan ibaret e tabi bu ilk senelerde zevkliydi ama sürekli aynı şeyi yap yap baydı millet en azından ben baydım,

mesala star wars galaxie nin o çok eski zamanları vardı , jedi olmak için göbeğinin çatladığı zamanlar, ev alıyordun meslekler çok çeşitliydi, şehirler kasabalar kuruluyordun , ya ben bir gezegene gidicem diye para kazanmak uğruda barlarda şarkı söylüyordum yaw!

wow da muhtemelen oyun motoru yüzünden bu tarz gelişmeler olmadı, şehirleşme , world pvp , guild savaşları, çok daha fazla meslek seçeneği ve bunun oyuna yansıması bütün bunlar yok wow da, pvp arenadan ibaret pve ınstance dan ibaret. ve bu hic gelişmedi..

Tabi diğer tüm mmo larda wow gibi pve yapamadı, hiç bir mmo oyunun da wow tarzında bir instance mantığı yok varsa bile başaralı değil, wow daki tank healer dps mantığı vs hiç bir mmo da wow gibi olmadı bu yüzden de wow rakipszi kaldı.
Sosyal ağlarda paylaş

4 aydır temiz biri olarak(oyunu bırakmış biri olarak) söyleyebilirim ki oynanacak bir yanı kalmamıştır bence. Geçen arkadaşlar konuştum, 'abi flask guildden food guildden, repair progress zamanı yine guildden, yine pot çekmiyor adamlar ya' . Oyuncu profili buna kadar gelmiş :D . Tbc de food,flask,weapon oil,drums,scroll lar, çeşitli buff veren quest itemleri ve herkesin atamadığı bufflar varken casual ile hardcore oyuncuyu ayırabiliyordunuz. Şimdi bunu ancak boss'un önünde geçirdiğin saatlerle ayırabilirsiniz. Konu çok yere sapmış biliyorum ancak, blizzard bu oyunu her geçen sene daha çok insana hitap edebilecek şekilde tasarladı, böyle olunca da ciddi oynamak isteyen bir çok iyi oyuncu oyunu bıraktı diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

tinu said:

Tinu güzel söylemiş şimdi bakıyorum eğer raid yapmıyor olsam ne yapardım acaba diye.. Sanırım en fazla birkaç hafta dayanır ardından oyunu bırakırdım.

Oyunda devrim niteliğinde büyük bir yenilik yok. Gear, upgrade vs dışında bağlayıcılık ve keyifli vakit geçirmeyi sağlayan en ufak birşey yok.

Şehir savaşları, world pvp, housing system tarzı şeyler yapabilmek için hem haritanın ölçüt olarak genişletilmesi hem de birçok temel mekaniğin yeniden tasarlanması gerekiyor. Rakipsiz 1 numara olmanın verdiği isteksizlik blizzardı çok kötü etkiliyor ama bir noktadan sonra buna kayıtsız kalmayıp birkaç radikal değişiklik yaparlar diye düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Ultima Online'dan söz etmiyoruz ki burada geçti o artık diyelim. 11.6m kullanıcısı ile piyasaya rakipsiz şekilde hakim Wow söz konusu. Hiçbir değişiklik için geç değil bu aşamada çünkü blizzard bütün kullanıcılarını yeniden kazanma potansiyeline sahip doğru hamleleri yaptığı sürece.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Abi şimdi sen idrak edememişsindir WoW kaç kişiye hitab ediyor. Yaklaşık 12m falan oyuncu var sub.ı aktif olan. Bu adamların 600k'sı bıraktı oyunu iki ay önce. Devede kulak tabir ediyoruz biz bunu.

Ha ama bırakmasa bile insanlar, artık tekrar oyuna eklenen Ragnaros olsun, Kel'thuzad olsun, doğru düzgün tasarlanmayan itemler olsun, bir birinin aynısı haline gelmiş class'lar olsun oyuncuları yıldırıyor.

Benim acc.ım açık işte, 2 aylık 2 aylık açtırıyorum, daha 15 temmuzdan önce de kapanmayacak. Ha ama haftada 30dk 1 saat oynuyorum. Çünkü hardcore raid yapmaktan sıkılmış benim gibi oyuncuları nasıl oyunda tutacaklarını bir türlü kavrayamadılar.

Eskiden karakter kasmak zordu, 15-20 günde falan 1-70 kasıldığı dönemler oldu (played değil, playedi ortalama 6-7 gündü sanırım) gear kasmak da zordu gerek pve gerek pvp. O nedenle de content bitip de insanlar yeni char açayım dediklerinde 1 haftada o yeni charı da 85lvl yapıp üstüne bir miktar da giydiremiyorlardı ve vakit geçiyordu, insanlar oynuyordu oyunu sıkılmaya vakitleri olmuyordu.

Ben 2 ay önce bir lock'um vardı 73lvl wotlktan kalma, oturdum 1 haftada 85 yapıp full rare pvp gearını topladım, mesleklerini kastım hatta classı oynamayı bile öğrendim ortalama düzeyde. Ki honor nerfinden önceydi bu, şu anda yarı zamanda aynı miktarda honor kasılıyor.

Oyun çabuk tükettiriyor kendisini. Farming vs. oyundan bıktıran değil, güzel adapte edildiğinde oyuna bağlayan bir şey. Ben mesela TBC'de consortium repi kasarken eğlendiğim kadar raid yaparken bile eğlenmedim ne bileyim.

çok doğru söylemişsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...