Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Perinçek mi, Kürkçü mü?

cetintas

Öne çıkan mesajlar

vaperon said:

Tartışmayı çok uzatmışsınız ya. Gerek yok. Bırakın cetintas kendi dünyasında istediği gibi istediği şeylere inanmaya devam etsin. Adam Perinçek fanboyluğu yapıyor. Tabi ki de olabilir, ama işin ucunu kaçırmış. Bu benim kendi kişisel düşüncem. Onaylamayan olursa da ekime kadar yani.

Çetin abi, inan bana kimse burada Doğu Perinçek şöyle iyi, böyle süper duymak istemiyor. Ne kadar hapis yattığı, ne kadar haksızlığa uğradığı burada sen hariç kimsenin umrunda değil. Adam her ne amaca hizmet için olursa olsun, bir terör örgütü liderinin ayağına kadar gidip sevgi böcüklüğü yapıyorsa, ortaya çıktığında ise kıvırmaya çalışıyorsa, kimse kusura bakmasın, tanımlayabilecek bir sıfat bulamıyorum. Benle beraber çoğu kişi de...

Just deal with it...

vaperon, sen herkesin adına konuşamazsın canım kardeşim.
Olsa olsa çeten adına konuşabilirsin, onları da zaten sen de,ben de,onlar da biliyorlar.
Perinçek fanboyluğu yapmıyorum. Haksızlığa ve bilgisizliğe karşıdır tavrım. Yoksa kendim birçok defa Perinçek'in katılmadığım davranışlarından, hareketlerinden bahsettim, ediyorum.
Yoksa isteyen istediğine inansın, inanmasın. Sen de bunu anla, yani nasıl benim yazdıklarım senin veya çetenizin umrunda değilse; sizin yazdıklarınız da bana veya saygı duyduğum kişi ya da düşüncelere hakaret edilmediği sürece yani çoğu zaman benim de umrumda değil. Zaten ben sataşma olmadığı sürece sen ve çetenin benim paylaştığım yazıları okumanızı da önermiyorum. Rahatsız olursunuz, oluyorsunuz çünkü.
Rahatsız etmek istemem sizleri.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Açtığım konu başlıkları belli.
Bu konu başlıkları altında kimlerin benimle otu-boku, gerekli-gereksiz, bilgili-bilgisiz, kulaktan dolma-sallama tartıştıklarına bakmak zaten ÇETE derken neyi ve kimleri kastettiğimi ortaya koyacaktır. Tartışmam bile bu konuyu.

Abi çoğunuz no-lifersınız, buradan başka arkadaşlarınız yok derecek kadar az. Her aktiviteyi buradan arkadaşlarınızla yapıyosunuz. Siyaset kültürünüz yok. Türkiye'yi tanıma kültürünüz yok. İnsanını tanıma kültürünüz yok. Kafanız tek bakış, insan çeşitliliğine hazır değilsiniz. Biliyorum diyeniz de tatava. Türkiye'nin tarihini bilirim diyo, Perinçek'in ne kadar kral bir insan olduğunu bilmez mesela. Sadece kıvırmasını görmüştür.
Sosyal ağlarda paylaş

sene 83

teskilattan arkadaslarla langley de takilioz, rahmetli kennedyden filan bahsedioz bole, birden ajan lynch geldi odaya

beyler dedi, perincek gene kudurdu dedi, tum hasmeti ile turkiyede iktidara yuruyor dedi, birsey yapmamiz lazim dedi

ajan bunepart ilgilensin dedim, ama bone iste kuveti sampanya ile doldurmus alem yapiyro sekreterlerle

e dedim ajan cuce yokmu, gitsin hem avrupadaydi diye ama oda thor un cekici mjolnir i bulucam diye daga tasa tirmanmis, irtibat kurulamiyor

popu bulun dedik, pop kahrolasi federallerle kapismis gene, izini kaybettirmek icin yeraltian inmis

seagle yokmu dedik, o bursali olmaz dediler

e is bize kaldi iyimi, dedim ya bu bizim eleman apo ya soyliyelim, perinceki pesmerge kampina cagirsin, adamada caktirmadan celme taksinlar tam dusucekken apo bunun eline cicek tutustursun resmini alalim

basarilida olduk azizim, temiz operasyon cikti ortaya

2011 genel secimlerine kadar bekleyip tam perincek emin adimlarla iktidar olucakken iste bu resimleri saldik ortama ki iktidar olamasin, hukumetteki bizim cocuklarada soyledik zaten aldilar silivriye kendisini

ozgurlugun ulkesi biricik amerikamiza karsi en buyuk tehditlerden biri olan, bizi yoketme gucune sahip perinceki bu sekilde itibarsizlastirip karaladik iste, mazallah perincek iktidar olsaydi savas acip bizi dovebilir, dunyaya nasyonel sosyalizmi geri getirebilirdi!

http://blogs.westword.com/showandtell/01%20america%20fuck%20yeah.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

cetintas said:

Açtığım konu başlıkları belli.
Bu konu başlıkları altında kimlerin benimle otu-boku, gerekli-gereksiz, bilgili-bilgisiz, kulaktan dolma-sallama tartıştıklarına bakmak zaten ÇETE derken neyi ve kimleri kastettiğimi ortaya koyacaktır. Tartışmam bile bu konuyu.

Abi çoğunuz no-lifersınız, buradan başka arkadaşlarınız yok derecek kadar az. Her aktiviteyi buradan arkadaşlarınızla yapıyosunuz. Siyaset kültürünüz yok. Türkiye'yi tanıma kültürünüz yok. İnsanını tanıma kültürünüz yok. Kafanız tek bakış, insan çeşitliliğine hazır değilsiniz. Biliyorum diyeniz de tatava. Türkiye'nin tarihini bilirim diyo, Perinçek'in ne kadar kral bir insan olduğunu bilmez mesela. Sadece kıvırmasını görmüştür.

leave perinçek alone olmuş senin yazı =) son 2 cümleye kadar çok iyi gitmiştin oysa ki :/
Sosyal ağlarda paylaş

Cetin abi bilmedigimden soruyorum. Nette biraz bakayim perincek hakkinda hakikaten yanlis mi biliyorum dedim, bedri baykam dan perincek'e soyle bir mektup yazilmis. Aralarindaki husumetin nedeni farklidir belki, o yuzden sayfalarca laf giydirdigi kisimlarla ilgilenmiyorum ama surada yazdiklari hep gecmiste perincekin kendi kitaplarindan ve aydinliktan alintilar. Bunlarin bir aciklamasi var mi? Cunku burda yazanlardan sonra degistim demek tayyip in degistim aciklamasindan da beter.

Gelelim Tarihi Hatırlatmalara diye baslayan dedigim kismi linkten okursan daha iyi, kopyalayinca baya bozuluyor.

http://www.turksolu.org/89/baykam89.htm

Buna ek olarak aydinlik in 12 eylul ertesinde sol orgut uyelerinin ad soyad ve adreslerini acik acik basmasi konusunda ne diyeceksin? Gene olayi ve aciklamasini net olarak bilmedigimden soruyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Larva said:

Cetin abi bilmedigimden soruyorum. Nette biraz bakayim perincek hakkinda hakikaten yanlis mi biliyorum dedim, bedri baykam dan perincek'e soyle bir mektup yazilmis. Aralarindaki husumetin nedeni farklidir belki, o yuzden sayfalarca laf giydirdigi kisimlarla ilgilenmiyorum ama surada yazdiklari hep gecmiste perincekin kendi kitaplarindan ve aydinliktan alintilar. Bunlarin bir aciklamasi var mi? Cunku burda yazanlardan sonra degistim demek tayyip in degistim aciklamasindan da beter.

Gelelim Tarihi Hatırlatmalara diye baslayan dedigim kismi linkten okursan daha iyi, kopyalayinca baya bozuluyor.

http://www.turksolu.org/89/baykam89.htm

Buna ek olarak aydinlik in 12 eylul ertesinde sol orgut uyelerinin ad soyad ve adreslerini acik acik basmasi konusunda ne diyeceksin? Gene olayi ve aciklamasini net olarak bilmedigimden soruyorum.

Ben cevaplamaya çalışayım. İlk öncelikle doğu perinçeği araştırırken türk solunu tabiki oku ama çok ciddiye alma. Türk Solunun başındaki adam Gökçe Fırat adında biri. Kendisi İşçi Partisinde Mit'e bilgi sızdırdığı için, ajanlık suçlamasıyla atılmıştır. Zaten biraz bak türk solunun sitesine "lahmacun yemeyin o kürt yemeği, kürt bakkaldan alışveriş yapmayın" filan gibi aptal salak açıklamaları var.

Her fırsatta İşçi Partisi ve Doğu Perinçeke saldırır Türk Solu, aynı Viktor gibi.

Gelelim sol örgütlerin evlerinin ihbar edilmesine. İlk önce solun çizgilerini belirlemek lazım. Şuan pkk de chp de ip de ödp de kendisi sol diye tanımlar. Ama bunları bir tutamazsın.

İkincisi o dönem farklı gruplar vardı bu tür örgütlerden. Ve aralarında çeşitli görüş ayrılıkları vardı.

Örneğin deniz gezmiş ile doğu perinçek arasında bile görüş ayrılığı yaşanmıştır. Deniz gezmiş, filistine giderken, perinçek karşı çıkmıştır "filistinde sıradan bir er olacaksın, türkiyede gençlik liderisin türkiyede kalmalısın" demiştir.
Ama bu görüş ayrılıkları düşmanlığa varmadı hiçbir zaman ki deniz gezmiş cezaevine düştüğü gün perinçeke telgraf çekmiştir "Acele Gel" diye. Aydınlık gazetesinde yayınladı Perinçek orjinal halini telgrafın. Ki zaten Deniz gezmiş perinçeke vekalet vermiştir avukatlığını yapması için.

Şimdi o ihbar konusuna dönelim, Doğu Perinçek ve grubu silahlı mücadele hazırlığı yapan grupları uyarmaya başlamıştı. "Türkiye de inanılmaz bir mücadele dalgası yarattık, silahlı taaruz için çok erken silahlı mücadeleye geçmemiz bu hareketimizi yok eder, gaza gelmeyin, istedikleri de bu bizi terörist konumuna düşürmek, silahlı mücadeleye geçerek hem halk desteğini kaybederiz hem de emperyalizmin istediğini vermiş oluyorsunuz istedikleri de bu" diye açıkca uyarmıştır.

Aydınlık Gazetesinden yaptıkları günlerce uyarılara rağmen, geri adım atmayan örgütleri tek tek deşifre etmiştir. Ama Perinçekin bu hamleleri oyunu bozmaya yetmemiş, Amerika eline geçen bu fırsatı değerlendirmiş bir güzel olaya el koymuştur.
Sosyal ağlarda paylaş

sandalye said:

Ben cevaplamaya çalışayım. İlk öncelikle doğu perinçeği araştırırken türk solunu tabiki oku ama çok ciddiye alma. Türk Solunun başındaki adam Gökçe Fırat adında biri. Kendisi İşçi Partisinde Mit'e bilgi sızdırdığı için, ajanlık suçlamasıyla atılmıştır. Zaten biraz bak türk solunun sitesine "lahmacun yemeyin o kürt yemeği, kürt bakkaldan alışveriş yapmayın" filan gibi aptal salak açıklamaları var.

Her fırsatta İşçi Partisi ve Doğu Perinçeke saldırır Türk Solu, aynı Viktor gibi.

Tamam o kismi anladim orayla sorunum yok da ordakiler perincek'in sozleri degil mi? Eger oyleyse isterse harun yahya sitelerinden olsun, bu sozler ya yalandir ki yalansa kanitlanmasi kolaydir alinti yaptigi yerler sayfa sayfa yaziyor ya da cevap verilemiyordur.

Eger oyleyse kusura bakmayin ben de minionlara yazilmak istiyorum, Viktor nerden basvuruyoruz?
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer ciddi anlamda öğrenmek istiyorsan, yani burada ağzından salyalar akarak perinçeke saldıran arkadaşlar gibi bir tavır içinde değilsen. TİİKP Bilançosunu okumanı öneririm.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=40611

Örneğin: Doğu Perinçek PKK daha ortada yokken özerklik konusunu gündeme getirmiştir. Ancak kürt sorununu özerklik ile çözelemeyeceğinin, tek çözümün Atatürk döneminde uygulanan politikalar olduğunun tahlilini çok kısa sürede yapmışlardır. Ve bunun özeleştirisini kitap olarak bastırıp yayımlamışlardır. Ki böyle bir lider ve oluşum yok Türkiyede.

Biz gelişerek değiştik gibi söylemler ile halkı salak yerine koymamıştır. Tek tek biz şu nedenle, şu şartlar altında bunu savunduk ancak şu şu nedenlerle hata olduğunu kabul ediyoruz, yanlıştır, doğrusu budur diye madde madde tüm siyasi geçmişlerindeki hataları tespit edip bunların özeleştirisini vermişlerdir. Gizli saklı hiçbir şey yoktur doğu perinçek hakkında.

He bu demek oluyor mu ki hata yap özeleştiri ver kurtul. Değil tabiki ancak Perinçeki ajanlıkla suçlamak, hain nitelendirmek sadece insanların bilgisizliğini cahilliğini gözler önüne seriyor başka birşey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...