Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Jagged Alliance{Back In Action}

Komutan

Öne çıkan mesajlar

püfff ben pek begenmedim ama oynuyorum yinede tabi. bi çok şey zaten önceki sayfalarda da yazıldıgı gibi kaldırılmış ja2 ye göre. basta bu pause olayına alışamadım ama sorası ii oldu da bu dibimize girenlere ateş edemiyoruz yaw illa melee mi dalcaz?:)

bide bu ele gecirdigimiz yerlerdeki militanların sayısı cok az degil mi ya gelen random enemyler cok kalabalık oluyo savunma imkansız gibi. eskiden negzel sayıyı artırabiliyoduk train flaan ediyoduk daha bi detaylıydı oyun:/
Sosyal ağlarda paylaş

Elmaslar, bilezikler, ayfonlar falan var bazı haritalarda onları alıp büyük şehirlerdeki vendorlara okutarak iyi para yapabilirsin

Sonra yerden gelen silahları tamir edip satarak da süper para yapılıyor, misal silahın durumu yeşilse yağdanlık ile, sarıysa temizleme kitiyle ve kırmızıysa toolkitle tamir edeceksin. Ekonomini biraz oturtunca bol bol tamir eşyası ısmırla shoptan, harcadığının mislini kazanırsın.

Oyunda eksik olan bir başka şey de Armorların tamir olmaması, bildiğin para tuzağı armorlar 4-5k'ya vest alıyorum 1-2 çatışmada perti çıkıyor mecbur satıyorum:S

edit: Ha bi de bence en uygun başlama takımı; Malice-Igor-Grunty üçlüsü bence, Igor zaten Grunty gelmeden katılmıyor gruba.
Bu üçüne daha sonra Buns ve Grizlly'i kattım, paralanınca da Nails-Static-Cliff-Raven 4'lüsünü as kadro olarak aldım, baya iyi gidiyor
Sosyal ağlarda paylaş

mercler para istemiyor zaten başlangıç hariç, zırhlar da tamir edilse para içinde yüzülürdü herhalde. dikkatli oynayıp çok dibine girmezsem adamların fazla zırh kırılmıyor. 7.62 gibi olsa esas o zaman gg olunurdu heh. onda coverage düşüyordu ve çöp oluyordu armor düşmanda hasar verebilen mermi varsa. hasar veremezse dmg almıyordu ama.

ah ah 7.62'cilere vereceklerdi şu oyunu var ya. :(
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu cidden sevdim ama sorunlar da yok değil aklımda kalanları yazayım.

Mesela orta mesafe tüfeklerinde sorun var gibi geldi, 30-35 metre üzeri menzilli tüfekler baya baya ağır aim oluyor, adamı önce ben görüp ateş etmek istesem de geç ateş ediyor genelde

Sniper tüfeklerinde de M24 ve Dragunov baya baya ağır, PSG-1 ve Barret.50 daha iyi bunlara oranla

Ayrıca oyunun en başından itibaren en iyi ekipmana shoptan veya sandıklardan ulaşabilmek pek olmamış ona da bir ayar çekilmeliydi bence

Cip ve Helikopterle ulaşım yok anladığım kadarıyla, o da büyük eksiklik

Oyunda Rocket Rifle saçmalığının olması en sinirimi bozan şey oldu. Bunun yanında RR, GL ve LAW hepsi rocket ammo kullanıyor, böyle global ammo yapmakta saçma olmuş, pekala farklı ammolar olabilirdi. Mortar ise zaten kafadan yok oyunda oysa güzel olabilirdi
Sosyal ağlarda paylaş

Bu türe ilk defa başlayacak olanlara önerileriniz varmı tutorial tarzı. Oyuna giripte hiçbişey anlamadan çıkmak istemiyorum.
Çok eskilerden sanırım bu oyunu oynamıştım ama baya zor gelmişti aynı oyunmu bilmiyorum o oynadığım oyunda bi haritada en köşeden başlıyoduk kare kare alanları savaşıp ele geçiriyoduk fln topici okuyunca anımsadım o oyunu. Sanki dos oyunuydu yada baya eski 2d grafikliydi emin olamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Bahsettiğin oyun bu oyunun bir önceki versiyonu yani Jagged Alliance 2
İki oyun arasındaki en büyük fark bunun smart-pause şeklinde oynanması, eski JA2 ise turn-based şeklindeydi

Oyunun kendi Tutosu var içinde, zaten ilk başlarda basit düşmanlar geleceği için ordada gelişirsin oynarken

Ana mantık adamlarının yapacaklarını sıraya koymak
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...