Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Laboratuar eti

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Soris said:

Qualance said:

Kasaptan da alsan farkeden birşey yok ki et yine aynı et. Kullanılan yine suni yem. Konu açılmışken 2 hafta önce markete gittim kasada iken şöyle bir göz gezdirdim ne kadar abur cubur kola varsa hepsi en ön planda alabildiğine cafcaflı duruyor. Diğer marketleri düşününce hepsinde aynı eskiden (10 15 yıl önce) çikolatayı bulmak için arardık şimdi ise sağlıklı şeyleri bulmak için aramamız gerekiyor düşünün artık.

Yok abi ben özellikle bildiğim kasaptan alıyorum Antalya bölgesinde olduğum için genelde kırsal bölgede otlatılan hayvanların etini satan kasaplar var azda olsa onlardan alıyorum. Bu gıda emperyalizmini görmemek mümkün değil.

o bahsettiğiniz hormonları türkler daha bilinçsz kullanıyor, benim duyduğum bu yönde özellikle

yani verdikleri hormon daha hayvnaın kanından cıkmadan kesilip satılırsa zararlı diye biliorum, en azından diğerleri buna dikkat ediyormuş.

et lezzeti olarak ise bence tam olarak ne yedıgımızı bılmeliyiz ki ona göre yorum yapılmalı.

yani saf saarı kız eti yedim güzeldi, ama saf holstein eti dahada iyiydi gibisinden bir karşılaştırma lazım. onada buradaki kimse ulaşamıyordur.
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

Neyse bu konuda yorum yapmayacağım. Herkes hak ettiğini bulur siz bu kafada devam edin. Bir arkadaş demişti ya fast food yiyen şişmanlar diye biraz doğrumu sanırım ne :)

fast food yiyenin şişmanlamasının nedenlerini sana karşı olan fikirlere bir argüman olarak sundun ya,
ayrı bir gg.

fast food yiyen şişmanlar (içinde kızarmış patates ve ekmek olması önemsiz tabii...) = et problemini çözmek için yapay ete gitmek salaklık.

yok yani neresinden tutsam bilemedim...
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

Soris said:

Neyse bu konuda yorum yapmayacağım. Herkes hak ettiğini bulur siz bu kafada devam edin. Bir arkadaş demişti ya fast food yiyen şişmanlar diye biraz doğrumu sanırım ne :)

fast food yiyenin şişmanlamasının nedenlerini sana karşı olan fikirlere bir argüman olarak sundun ya,
ayrı bir gg.

fast food yiyen şişmanlar (içinde kızarmış patates ve ekmek olması önemsiz tabii...) = et problemini çözmek için yapay ete gitmek salaklık.

yok yani neresinden tutsam bilemedim...

Fast food yiyen kilo alır değilde fast food yiyen asosyal şişkoların mekanı demişti buraya biriside onu biraz kibarlaştırmak istedim :)
Sosyal ağlarda paylaş

Ya yok Bone cidden o maksatla yazdım noktalama işaretlerini kullanamadığım için farklı anlam çıkarabilir herkes.

Bu arada Taş Devri diyeti kitabını okuyun beslenme sistemimizde dönen tezgahları görün o zaman sizde karşı çıkarsınız böyle şeylere. Cidden insanların bilinçlenmesi gerekiyor artık.

Hayvancılık için çok alan gidiyor diye belirtmişsiniz. Daha üniversiteden yeni mezun olmuş gençler hepiniz evil kapitalistsiniz sanki ahah. Birsürü boş arazi var dünyada merak etmeyin. 10 sene içerisinde adam gibi hamleler ile tüm Türkiyeyi doyuracak et üretimi sırf hayvancılıkla karşılanabilir.

Fast Food olayına hiç girmiyorum zaten. Ha zehir yemişsin ha onu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...