Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

07/06/2011 Metrobus Cilesi ( CAPS'li )

di

Öne çıkan mesajlar

JsH said:

Şu metrobüse de çamur atılıyor ya hakikaten çok enteresan. Eskiden 2 saatte geçtiğimiz köprüyü şimdi yarım saatte geçiyoruz ve neredeyse takdir eden bir kişi bile yok.
Eminim çok daha iyisini yaparsınız.
Siyasi seçimler kimseyi ilgilendirmiyor ama en azından yapılan işin hakkını verin.

Camur dedigin iftira dedigin elle tutulur seyler degil. Getirdim kendi cektigim fotograflariyla birlikte anlattim. Hani buna ragmen camur atiyorsunuz demek icin ya ciddi yandas olmak ya da Polyanna* olmak lazim.

* http://www.uludagsozluk.com/k/tecavuz-sonrasi-pollyanna-replikleri/
Sosyal ağlarda paylaş

JsH said:

Şu metrobüse de çamur atılıyor ya hakikaten çok enteresan. Eskiden 2 saatte geçtiğimiz köprüyü şimdi yarım saatte geçiyoruz ve neredeyse takdir eden bir kişi bile yok.
Eminim çok daha iyisini yaparsınız.
Siyasi seçimler kimseyi ilgilendirmiyor ama en azından yapılan işin hakkını verin.

toplu taşıma kullanan vatandaş için çok iyi, ben de 1 saatte gidip geliyorum en uzak yere bile, çok memnunum ama otoyoldan neredeyse 2'şer şerit çaldılar ve o yüzden köprü trafiği feci bir hal alıyor artık. araba sahipleri için rezalet bir şey metrobüs. yer altından gitmeyen her türlü araç trafiği kötü etkiliyor...
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Bos adam icin oyle tabi.

ahah çıldırmışsınız ya siz. ulaşım aracından bahsettiğinizi unutmuşsunuz. adam beğendiğine göre işine yarıyordur alet. boş adamlıkla falan ne alakası var bunun? ulaşım aracı tartışıyosunuz lan.

ayrıca 4 yıldır okulum için her gün günde 2 kez metrobüse biniyorum şu ana kadar ne yokuş çıkamadıgını gördüm ne de yolda kaldıgını, ne de senin resimlerde gösterdiğin olayı.

şimdi diceksiniz ki sana denk gelmiyo diye olmuyor değil. ben de dicem ki ulan ulaşım aracı bu. araca bindiğimde ulan şimdi ben gayet güzel gidip geliyorum da acaba herkes benim gibi rahat mı?... gibi düşünmemi mi bekliyosunuz? gayet güzel alet abi işte o yokken aynı yöndeki mesafeleri 2 kat daha fazla sürede gidiyodum. şimdi kliması var, ulaşımı kolay, 24 saat çalışan süper alet işte.

kısacası işime yarıyor ve seviyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Rock said:

Kusura bakma ne zamnadır bu konu başlığı altına takılmıyordum, senin de her şeyi çarpıtan cinsten olduğunu farkedemedim. Aslında İzmir'den İstanbula doğru atmandan ve hala yüzsüz bir şekilde konuşmandan anlamalıydım. Küçük bir ihtimalle de olsa alzemiresın.

Madem metro ağı olduğunu, Sirkeci'den tren ve tramvay geçtiğini biliyorsun o zaman sadece Üsküdar ve Sirkeci civarında oturanların işine yarar demenin mantığı ne? Tekrar ediyorum İstanbuldan'da trafiğinden de çaktığın yok, şurda yazılan yorumlardan kopya çekiyorsun.

toggie said:

Marmaray'ın iki ucu Üsküdar ve Sirkeci. Ne zaman bitecegi belli degil. 2004'te basladı, 2007'de 2010'da bitecek dendi. Hala bisey yok ortada, ellerine yuzlerine bulastırdılar. Kaldı ki, bugun bitecek olsa bile ne Üsküdar'da ne de Sirkeci'de metro ağı yok. Marmaray ancak Üsküdar'dan Eminönü, Topkapı tarafında çalışanlar için bir kolaylık olacak ama insanlar zaten vapur ve özel motorlarla bu işlerini görüyorlar. Yerin 7 kat altına inmek ve çıkmak, vapurla gideceğin 15 dakikadan daha fazla zaman alacaktır.

İstanbul 7 tepe diye metro yapılamaz deniyor her yerde. Yaparsan olur kardesim. Mevcut metro sanki sanki Tekirdağ'da çalışıyor. Sen parayı ver yeter ki. Marmaray'a harcanan parayla İstanbul'u bastan basa metro ile dolasabilirdik. Simdi yetmedi bi de kanal cıktı basımıza, İstanbul'un tek eksiği gercekten :)

Bir de çıkıp İstanbul'da trafiğin kilitlenmediğini iddia eden adamlar var. Kendileri sanırım ayda yaşıyorlar.

Hocam senin metronun ne oldugundan haberin var mı ya? İzmir'de yasıyoruz diye İstanbul'u bilmedigimi nerden cıkartıyosun? İstanbulluyum diye gecinip de bu kadar bilgisiz olmandan utanmalısın.

Hala yazdıklarımı okumadan cevap vermenden bıktım. Ya adam gibi oku anla once, sonra cevap ver. Ya da sus rezil etme kendini daha fazla.

Rock said:

Ek olarak Üsküdara kadar anadolu yakasında bir sürü yeri dolaşan yine bir metro(yanlış hatırlamıyorsam) hattı olacak. İstanbulda yaşamadan yada en azından iyi tanımadan atıp tutmayın.

Bu ne? Bir sürü yeri dolaşacak ne demek? Dur sana İzmir'den soyleyeyim anadolu yakasında yapılan metro Kartal - Kadıköy arasında çalışacak. Bold yaptım insallah okuma zahmetinde bulunursun bu sefer.

SİRKECİ'DE METRO AĞI YOK. Tramway ve banliyo trenler METRO DEĞİL. Metro dediğin şey insan trafiğini yerin altına alan raylı bir sistemdir. Aşağıdaki haritayı açıp bakma kabiliyetini gösterebilirsen eğer koyu mavi ile çizilmiş olan yol dışında şu anda faal metro yok İstanbul'da.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/3/30/Istanbul_Rapid_Transit_Map.png

Şimdi, şu anda yaşadığım ya da doğduğum şehirleri işin içine karıştırmadan cevap yazmanı rica ediyorum. Hayatının yarısını İstanbul'da geçirmiş birine böyle acımasızca yaklaşman ayıp olmuş biraz.

Şu saçmalıklarından sonra senin İstanbul'da yaşadığına inanmak çok zor. Kusura bakma.
Sosyal ağlarda paylaş

Senin esnek saatlerine isine yarayan arac benim ve daha binlerce kisi icin cileden otesi degil.

Buna gore sen ya da baska biri gelip camur attigimi, iftira attigimi ya da bu sistemin kusursuz oldugunu iddia edemezsiniz.

Camur atiyorsunuz diyorsunuz, al fotograflar diyorum. E bana denk gelmedi diyorsunuz bu sefer. Zerre kadar akil mantik isi degil su yaptiginiz.

Insanlarin birbirini ezerek binmesi, ara duraklardan birilerini itip kalkmadan binilememesi ve insanlarin balik istifi gibi tasinmasi bile ne kadar yetersiz oldugunun kaniti.
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:

Abi alet bi kere patladı diye seks kasedi çıkmış disney yıldızı muamelesi yapmaya gerek yok. Gayet hayatı kolaylaştıran bir alet bence de metrobüs.

Metrobuste seks her gun var. Sabah erken saatte binerseniz ozgurce kucaktan kucaga dolasabilirsiniz.

Ha yok kullanmiyorsaniz o saatlerde iskembeden atmayalim bi zahmet.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben sabah saatlerinde kullanmıyorum ama ev arkadaşım işe giderken kullanıyor her sabah. O da diyor dediklerini, çok kalabalık, sabah agresifliğiyle sürekli bir tartışma çıkıyor vesaire diye. Ama neticede İstanbul'da toplu taşımanın kalabalık olmasını engelleyebilen bir çözüm şu anda yok ne yazık ki, e elimizdeki en hızlı kıtalar arası ulaşım sağlayan alet de bu yani ne yapalım.
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:

Ben sabah saatlerinde kullanmıyorum ama ev arkadaşım işe giderken kullanıyor her sabah. O da diyor dediklerini, çok kalabalık, sabah agresifliğiyle sürekli bir tartışma çıkıyor vesaire diye. Ama neticede İstanbul'da toplu taşımanın kalabalık olmasını engelleyebilen bir çözüm şu anda yok ne yazık ki, e elimizdeki en hızlı kıtalar arası ulaşım sağlayan alet de bu yani ne yapalım.

Sistemi at yenisini getir demiyorum ben. Metrobus cile ve rezillik diyorum. Hatta ilk sayfada sorun metrobusun aracinda degil demis olmam lazim. Ev arkadasinin da benim de sikayetlerime bakarsan sorunun nerede oldugunu rahatca gorursun ve gercekten coook basit cozumleri var.

Bak yazayim hatta.

Metrobus ve metrobus kullanimi icin yapilan sistem yeterli bir sistem degil cunku;

* Sabahlari ANA DURAKTAN BILE ben insanlari ezmeden, insanlar beni ezmeden binemiyoruz.

* Ise giderken ve gelirken ara duraktan adim atacak metrobus bulamiyorum.

* Bir sekilde kapagi atsak bile metrobuse milletle akraba olmadan inemiyoruz ki benim cok sevgili milletim ne dis fircalamaktan ne de yikanmaktan bir haber.

* Metrobus sayesinde kopru yolu 2 serit, duraklari sayesinde ise 3 serit daralmis durumda. Bu da trafigin haddinden daha fazla sikismasina sebep oluyor. Zira yol surekli 3 serit gitmiyor. Bir 2 serit bir 3 serit oluyor. Kopru trafigi sabahlari Uzuncayir duragina kadar uzuyor neredeyse.

Su son sik olmasa her gun 60 km yolu arabayla gidip gelicem cok rahat ki su rezil halinde bile aracla 45-70 dk arasinda is yerinde olabiliyorum sabah ciktigimda.
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:

neden raylı sistem yapmadılar en çok onu merak ediyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

Cunku oy kapmak icin tabakaneye bok yetistirir gibi hizli yaptilar.

Ciplak beton ustune asfalt doktuler gerekli alt yapiyi bile yapmadan ve metrobus yollari gayet kotu halde. Bu kadar kisa surede bu kadar yipranmamasi gerekiyordu.

Su asagidakine benzemiyor degil halimiz sabahlari. Daha bu kadar abarti olamadik ama yakiniz yani.

http://www.youtube.com/watch?v=nLpHvXuEE4U
Sosyal ağlarda paylaş

bak mesela mecidiyeköyden binerken özellikle sabahları bi dolu da inen olduğu için anlattığınız kadar çok sorun olmuyor. sürekli oradan gidip gelen adam için yada metrobüsü sadece yoğun saatler dışında kullanan adam için de doğal olarak yüzyılın icadı metrobüs. e haklı da, 2 saatlik yol 20 dakikaya iniyor. ama gel gör ki işin aslı hiç öyle değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Phyx said:

abi benim anlamadıgım

raylı sistem olsaydı bomboş trenlere falan bineceğinizi mi düşünüyosunuz?

daha fazla körük olacak gibi düşünürsek evet öyle diyebiliriz..

he bir de işin daha düzgün olması sistematik olması var sinaylizasyonu var falan filan..
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Bak yazayim hatta.

Metrobus ve metrobus kullanimi icin yapilan sistem yeterli bir sistem degil cunku;

* Sabahlari ANA DURAKTAN BILE ben insanlari ezmeden, insanlar beni ezmeden binemiyoruz.

* Ise giderken ve gelirken ara duraktan adim atacak metrobus bulamiyorum.

* Bir sekilde kapagi atsak bile metrobuse milletle akraba olmadan inemiyoruz ki benim cok sevgili milletim ne dis fircalamaktan ne de yikanmaktan bir haber.

* Metrobus sayesinde kopru yolu 2 serit, duraklari sayesinde ise 3 serit daralmis durumda. Bu da trafigin haddinden daha fazla sikismasina sebep oluyor. Zira yol surekli 3 serit gitmiyor. Bir 2 serit bir 3 serit oluyor. Kopru trafigi sabahlari Uzuncayir duragina kadar uzuyor neredeyse.

Su son sik olmasa her gun 60 km yolu arabayla gidip gelicem cok rahat ki su rezil halinde bile aracla 45-70 dk arasinda is yerinde olabiliyorum sabah ciktigimda.

hah surda mesela son şık hariç olayın metrobüsle hiç bir alakası yok. metro olsa balık istifi olmicak mısınız? veya duraklarda falan her zamanki yarış olmicak mı zannediyosunuz
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Rayli sistem daha stabil. Ustune operator dunyanin en angutu da olsa su dun olan rezillik yasanmazdi mesela.

stabil olmasının senin balık istifi gitmenle alakası nedir?

uk said:

daha fazla körük olacak gibi düşünürsek evet öyle diyebiliriz..

he bir de işin daha düzgün olması sistematik olması var sinaylizasyonu var falan filan..

e metrobüs de daha seri? mesela levelt metrosuyla karşılaştıralım. bi metro gelene kadar zincilikuyuda 6 metrobüs kalkıyodur çok rahat. buna hızlanması var sinyal problemleri var. metrobüsün üstüne kuruldu yola kısıtlaması harici bi zararını göremiyorum ben
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...