Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tehdit bu değilse nedir?

cetintas

Öne çıkan mesajlar

Adam kişisel bir açıklama yapmış. Her vatandaş kendi tahmini, beklentisini açıklayabileceği için adam da açıklamış. Tayyip'de gelip, bak kardeş sen bizimle iş yapıyorsun, istersen işlerini riske sokma böyle söylemlerle demiş.

Kaptan Bariz anlamayanlar için açıkladı.
Sosyal ağlarda paylaş

abi adam koc holding bilmemnesi amatorce yorumlar yapmamasi falan lazim diyorsunuz da, adam cikip AKP icin ayni seyi soylese tayyip yine boyle der miydi sizce?

savunulacak en ufak bi noktasi yok, dupeduz santaj. hem de sormus gazeteci mahcup olmak acisindan mi diye, tayyip acik acik baska acilardan da, bu adam bizle is yapicak gelecekte bunlari dusunmesi lazim falan demis. insaf lan bildigin nazi almanyasina gidiyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

RaidenXelRu said:

sen ticaret adamıysan iktidara ters düşme lüksün yok
biraz kırparak alıntıladım da, dağılmaması için. bu algıya karşıyım. ticaret yapan bir kişinin siyasi görüşü kazancını, başarısını etkilememeli. çünkü tersinden baktığında "iyi geçinen adamların" diğerlerinin önüne çıkması sonucu her türlü kadrolaşma, kayırma gibi olayları meşrulaştırır bence bu mantık.
fazla temelden aldım meseleyi de, bu tip söylemlerin normalleşmesi baya rahatsız ediyor beni.
Sosyal ağlarda paylaş

Ahahaha dün dikkat ettim, tayyip hakkında eleştiri olan tüm kitapların yazarları Ergenekondan içeri alınmış. 7 kişiye baktım ve 6sı içerde. Diğeri unutuldu heralde.

Ama raiden haklı, büyük ihtimal tayyip o niyetle söylememiştir yaptıklarına bakarsak şu ana kadar haha
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi mantık yürütelim...
Gazete patronu 3-5 aleyhte yazıya izin verdi, tarihin en ağır vergi cezasını yedi.
Komutan ayağa kalkmadı, yerini buldu.
İnan Kıraç seçim tahminini söyledi, ne olur?
a)Tek ayak üstünde İstanbul'u turlamak.
b)Koç Grubu'na ihale yok ulan artık.
c)Cemaate girmeli.
d)Silivri'mi desem, Hasdal'mı?
e)Yorum yok, gerek de yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Penthesilea said:

abi adam koc holding bilmemnesi amatorce yorumlar yapmamasi falan lazim diyorsunuz da, adam cikip AKP icin ayni seyi soylese tayyip yine boyle der miydi sizce?

savunulacak en ufak bi noktasi yok, dupeduz santaj. hem de sormus gazeteci mahcup olmak acisindan mi diye, tayyip acik acik baska acilardan da, bu adam bizle is yapicak gelecekte bunlari dusunmesi lazim falan demis. insaf lan bildigin nazi almanyasina gidiyoruz.

:) bunu microsoftta calısan birinin yazmasını beklemezdim :D
Sosyal ağlarda paylaş

Kaspar said:

RaidenXelRu said:

biraz kırparak alıntıladım da, dağılmaması için. bu algıya karşıyım. ticaret yapan bir kişinin siyasi görüşü kazancını, başarısını etkilememeli. çünkü tersinden baktığında "iyi geçinen adamların" diğerlerinin önüne çıkması sonucu her türlü kadrolaşma, kayırma gibi olayları meşrulaştırır bence bu mantık.
fazla temelden aldım meseleyi de, bu tip söylemlerin normalleşmesi baya rahatsız ediyor beni.

peki abi birşey sorabilirmiyim ? çok düz mantık gidiyorum bak ;
sen profesyonel bi adamsın , şirket sahibisin , nüfuzlusun :

a)başa gelen iktidara fikrimiz farklı diye ters düşmek
b)başa gelen iktidarla mutualist yaşam sürmek
c)sessiz kalmak
d)hepsi

yukarıdaki şıklardan hangisi profesyonel kariyer hayatını etkileyecek amatörce bir davranıstır
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Şimdi mantık yürütelim...
Gazete patronu 3-5 aleyhte yazıya izin verdi, tarihin en ağır vergi cezasını yedi.
Komutan ayağa kalkmadı, yerini buldu.
İnan Kıraç seçim tahminini söyledi, ne olur?
a)Tek ayak üstünde İstanbul'u turlamak.
b)Koç Grubu'na ihale yok ulan artık.
c)Cemaate girmeli.
d)Silivri'mi desem, Hasdal'mı?
e)Yorum yok, gerek de yok.

ahhahaha şıklar süper hocam
Sosyal ağlarda paylaş

RaidenXelRu said:

Kaspar said:

RaidenXelRu said:

peki abi birşey sorabilirmiyim ? çok düz mantık gidiyorum bak ;
sen profesyonel bi adamsın , şirket sahibisin , nüfuzlusun :

a)başa gelen iktidara fikrimiz farklı diye ters düşmek
b)başa gelen iktidarla mutualist yaşam sürmek
c)sessiz kalmak
d)hepsi

yukarıdaki şıklardan hangisi profesyonel kariyer hayatını etkileyecek amatörce bir davranıstır

üzülerek söylüyorum ki çok ama çok yanlışsınlardasın abi. şimdi burda tartışılan adamın düşünce yapısı değil yada ne yapması gerektiği. kişileri konuşacak kadar sığsak bunu yapalım ama burda biraz olsun fikirleri konuşmaya çalışıyoruz.

evet kahveye gitsem çevireceğim muhabbet bu olur "la adam akp baştayken ne demiş deyyus" derim. bende biliyorum akpye karşı çıkarsa ihalelere giremeyeceğini, girse de kazanamayacağını. konuştuğumuz bu mu? hayır. konuştuğumuz bunun ZATEN yanlış olduğu.

bir insanın düşünceleri, fikirleri, hangi partiyi desteklediği, hangi dine inandığı, ihalelerdeki, sınavdaki başarısını etkilememesi.

e sen şimdi böyle konuşunca şu geliyor aklıma

http://www.youtube.com/watch?v=w32R6L1Mb0o
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...