Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mıknatısla Fırlatılan Mermi

Lord_Argos

Öne çıkan mesajlar

kibar adam noktalama işareti ile güler bi kere.

şimdi konuştum savunma bakanlığı ile, "iki gözünden birini çıkart deseler hangisini çıkartırsın? biz teknolojiler arasında ayrım yapmayız evladım. olur mu hiç öyle şey. lazere bakıyorum, lazeri çok seviyormuşum gibi geliyor. railgun'a bakıyorum onu çok seviyor muşum gibi geliyor. nihayetinde ikisini de ayıramıyoruz biz vallahi. pentagon'la da konuştuk 'biz hepsi ile gurur duyuyoruz' dedi onlarda. canlarım benim yaaa." dediler.
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlış savunma bakanıyla konuşmuşsun. Herifler füze savunma sistemlerine vs. hayvan gibi önem veridiği için lazer üstünde çok duruyorlar. kilometre öteden füze imha ediyor o şekilde, çok büyük yatırımlar var.
öylesine merak ettiğim bir şeydi, niye üstüme geliyon anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

lazer silahları önce gemi ve uçaklarda kullanılacak sonra tanklara geçecekler, railgun gemiler için olcak,

bilmemkaç bin m irtifada uçan tek bir stealth uçakla (stealth uçaklarda drone lol) aşağıdaki onlarca askeri aracı tek tek lazerle çalışmaz hale getirmek amaç, testleri falan hep başarılıydı bunların.

ayrıca drone denizaltı, helikopter vb herbişiyin drone unu yapıyor adamlar , darpa'nın denizaltı avcısı tadında oyunu/simulasyonu bile var geekler için, 5-6 yıla hepsi kullanımda olcak ._.

ama en büyük problem enerji, takınca öle 100 sene götüren enerji kristallerimiz olmadığı için henüz, herbişi yavaş ilerliyor.

darpanın "oyunu":
https://actuv.darpa.mil/
Sosyal ağlarda paylaş

abi sizler nerde yaşıyosunuz ya, bizim ülkede japonya'yı avrupanın güneyinde sanan insanlar yaşıyo, siz gelmiş gauss tüfeğini bilmiyo musun diye azarlıyosunuz, enterasan insanlarsınız vallahi. sizler orta okulda, gözlükle en önünde oturan tiplersiniz galiba, hep elleri terler öyle tiplerin bide hep mentos yerlerdi ıyy. höcöm höcöm ödöv vörmöştönöz.
Sosyal ağlarda paylaş

Hastadam said:

abi sizler nerde yaşıyosunuz ya, bizim ülkede japonya'yı avrupanın güneyinde sanan insanlar yaşıyo, siz gelmiş gauss tüfeğini bilmiyo musun diye azarlıyosunuz, enterasan insanlarsınız vallahi. sizler orta okulda, gözlükle en önünde oturan tiplersiniz galiba, hep elleri terler öyle tiplerin bide hep mentos yerlerdi ıyy. höcöm höcöm ödöv vörmöştönöz.

sen de arkada osbir cekenlerdensin gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir insan birşeyi bildiğini idda edip, birşeyi bilmiyorsa o insandan kaçarım.

Mesafe/Süre diyorum:
dasaaa said:

o_O
fizik değil ki bu..

diyorsun.

Daha mesafe/süre gibi birimleri fizikten saymayan biri bana kalkıp fizik dersi vermesin. "Bunların fizikle alakası yok, bunlar zaten var olan olgular" diyebilen bir zihin yapısıne ne söylemem gerek? Bak viki amca ne diyor:

"Zaman içinde gelişen teknoloji ile birlikte ortak bir birime ihtiyaç duyulması sonucu 1528 yılında, geçerli ölçme ve ağırlık sisteminin, dünyanın boyutlarından oluşturulması fikri Fransız Fizikçi Jean Fernel tarafından ortaya atılmıştır." Bu birimler madem fizik değil ise, neden bir fizikçi tarafından ortaya atılmıştır.

Lord_Argos said:

dasaaa said:
abi adam km/h bilmiyor.

Discovery Time Warp'da izlemiştim. Elektrikli mıkantısla mermi fırlatıyordu yaklaşık 30km/s hızıyla gidiyormuş böyle birşey varmı, internette aradım ancak bulamadım ilgili bilgiye.

Ya o değilde, hani bilmesem nası yazıcam falan muhabbeti yapmıcam. Dasaaa. Senin yaşın kaç?
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

Lord_Argos said:
Dasaaa. Senin yaşın kaç?

arada kalmasın.

dur cevap veriyorum abi 175 parsek benim yaş

89 derece ediyor

yaş mı? hiç duymadım lan?

YAHU BANA FİZİKLE GELMEYİN ARKADAŞIM! YOK EFENDİM DÜNYA GÜNEŞİN ÇEVRESİNDEN DÖNÜYORMUŞ DA BİLMEM NE!

NE BİLİCEM ARKADAŞIM DÜNYA MI GÜNEŞİN ÇEVRESİNDE DÖNÜYOR GÜNEŞ Mİ DÜNYANIN ÇEVRESİNDE DÖNÜYOR!!!

bence ben 78 mol yaşındayım bu arada. 68 litre de olabilirim.. emin olmadım şimdi.

hah 50000Lux imişim şimdi baktım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...